ANKARA BOKS

blog yazısı ekle !

ANKARA BOKS

Spor branşlarının hemen hemen her birine olan ilgi günden güne hızla artmaya başlamış olmaktadır. Bu nedenle de Ankara boks branşı da hızla ilgi görmeye başlayan bir spor dalı olarak karşımızda durmaktadır. Her ne kadar insanların gözünde zarara ve karşılıklı şiddete dayalı olarak görünen ve bu yüzden de pek benimsenmeyen bir spor dalı olmuş olsa da aslında kurallarını ve tekniklerini iyice bildikten sonra bu spor dalından korkulacak ya da çekinilecek hiçbir şeyin olmadığı anlaşılacaktır.

Ankara'da Boks için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Boks


Bu açıdan da boks sporu diğer sporlar gibi bir spor olmaktan öteye giden bir şiddet eylemi değildir. Böyle olsaydı zaten dünya spor federasyonları tarafından onaylanan bir spor müsabakası şeklinde çeşitli televizyon kanallarında izleyiciye sunulmazdı. Burasının yeterince algılanmasının ardından özellikle genç ve erkek bireyler tarafından ilgiyle yapılan bu spor dalı kişilerin kendilerini yetiştirmek amacıyla bu savunma sanatına oldukça yoğun ilgi göstermektedirler.

Bu sayede hem kendilerini zararlı kişilere karşı savunabilecek teknikleri bilmenin verdiği avantajdan faydalanmış olmaktadırlar hem de bu alanın verdiği kas sistemine olan yararları sebebiyle vücudun daha atletik görülmesine yardımcı olmaktadırlar. İşte bu nedenle de Ankara büyükşehir belediyesince de çeşitli ilçelerde ve semtlerde Ankara boks salonları açılmıştır. Burada ağır sıklet, normal sıklet gruplar bir arada yetiştirilerek geleceğin boks sporcularının yetiştirilmesi için hizmetler sunulmaktadır.

İlin hemen hemen bütün ilçelerine yayılmış olan boks salonlarıyla gençler kendilerini yetiştirmekte ve böylece kendilerini daha da atik, çevik hissetmektedirler. Hem kas sisteminin geliştirilmesi hem de temel savunma taktiklerinin kazanılması için büyükşehir belediyesince açılmış olan boks salonları olduğu gibi özel olarak açılan ve hem fitness merkezleri hem de boks salonları olarak Ankara ilinde açılan birçok Ankara boks salonları bulunmaktadır.

Buradaki bireyler boy ve kilo oranlarına göre bir sıklet grubuna dâhil edildikten sonra önce kum torbası üzerinde temel çalışmalara tabi tutularak ardından karşılıklı yapılan müsabakalarla kendilerini yetiştirmeleri ve rakibine karşı cesaret kazanabilmeleri amaç edinilmektedir. İşte bu sebepten ötürü bu salonlar da diğer branşlar kadar gittikçe yaygınlık göstermektedir.