ANKARA TAEKWONDO

blog yazısı ekle !

ANKARA TAEKWONDO

Başkent olması Ankara iline birçok avantajı sağlamakta ve insanlara da bu avantaj ortamından yararlanma olanağını sunmaktadır. İşte bunlardan birisi de Ankara taekwondo salonlarıdır. Özellikle ilin gelişmiş semt ve ilçelerinde yoğunlaşmış olarak karşımızda duran bu savunma sanatının birbirinden çeşitli tekniklerinin öğretildiği bu salonlarda insanlar her yaştan olarak mevcut bulunup hem sağlık açısından fiziksel özelliklerini formda tutmak için hem de fiziksel özelliklerini geliştirmek için bu sporu yapmaktadırlar.
Her ne kadar bazı insanlar tarafından çocukları men edilmiş olsa da bu spor dünya çapında oldukça meşhurdur. Sebebi ise savunma sanatını bireye kazıma güdümünü amaç edinmesidir. Bu sayede birey kendisini zararlı etkenlere karşı korumanın yollarına kavuşarak bu sayede kendisini geliştirmeyi becerebilmektedir. İşte bundan dolayı başkent Ankara içerisinde farklı semt ve ilçelerde bu salonlar yaygın olarak karşımıza çıkmış bulunmaktadırlar.

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Yaşamkent Koryo Spor Kulübü

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Wind Life Sports

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenibatı Mahallesi 2359. Sokak No:2 Batıkent-Ankara

FMS Training Academy

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi 65.Sokak 12/A Bahçelievler-Ankara

Life House Sports Center

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Amasya Beyannamesi Caddesi No:19 Eryaman Ankara

Graffiti Sport Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı No:94 Kat:1-2 Çayyolu-Ankara

Coach Negiz

Mamak

devamını oku... Adres: Saime Kadın Mah. Mamak Cad. No:85/F Mamak-Ankara

Aybesk Boxing Club

Batıkent

ALANLARINDA PROFESSİONAL MİLLİ ANTRENÖRLER EŞLİĞİNDE SPOR YAPMAK İÇİN SİZLERİ DE ARAMIZA BEKLİYORUZ.

HER YAŞ GRUBUNA ÖZEL SEANS VE ÖZEL DERS SEÇENEKLERİYLE ALANLARINDA BAŞARILI, DENEYİMLİ ANTRENÖRLER İLE BİRLİKTE SPOR YAPMAK İÇİN AYBESK BOXİNG CLUB BATIKENT SALONUMUZU ZİYARET ETMENİZİ ÖNERİRİZ ...

HİÇ BİR ZAMAN, HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİLDİR.

"Yeterli zamanım yok", "Canım spor yapmak istemiyor", "Yapacak daha önemli işlerim var" gibi cümleler önemli mazeretler gibi görünse de geçerli değildir. Eğer şu an sağlığınız için bir şeyler yapmaya vaktiniz yoksa, geri kalan vaktinizde hareketsiz bir yaşam tarzı yüzünden başınıza gelecek hastalıklarla, ağrılarla ve zorluklarla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Düşünmeyin, yalnızca hareket edin...
devamını oku...
Adres: Uğur Mumcu Mahallesi 1587.Cadde No:297 Batıkent-Ankara

Fit Stop Personal Training & Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No:138/A Çankaya-Ankara

CSR Sports Center

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 450 cadde 65/12 (eski 9. cadde) Birlik-Ankara

Yılmaz Sportif Gelişim Spor Kulübü

Dikmen

devamını oku... Adres: Dikmen Caddesi No:398/6 Dikmen-Ankara

Eryaman Fetih Spor Akademisi

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mah. Amasya Beyannamesi Cad. Okyanus Plaza Eryaman-Ankara

İkra Spor Kulübü - Çakırlar

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2222. Cad. Kozlu Yuva Evleri 4/C-1 Batıkent-Çakırlar-Ankara

Acay Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kanuni Mahallesi Osmangazi Caddesi 159/B Keçiören-Ankara

Fetih Spor Akademisi

Keçiören

devamını oku... Adres: Pınarbaşı Mah. Ark Cad. No:17/A Keçiören-Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

İkra Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni batı mah. 2349. sk. genel-iş 11 sitesi ısı merkezi üstü Batıkent-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara


Her ne kadar Ankara denilince akla daha çok Kızılay ve çevresindeki mekanlar geliverse de aslında Ankara taekwondo salonları da azımsanmayacak oranda bir artışa sahip olmuş olarak karşımızda durmaktadır. Hal böyle olunca da bunların zamanla benimsenmesi ve yaygınlaştırılması da mümkün hale gelivermiştir. İşte bu açıdan bu yerlerin ilerletilmesine yönelik olarak atılacak her adımın altında mutlaka bir neden ve bir sebep bulmak mümkün olmaktadır. Ayrıca bu yerlerin de gitgide geliştirilmesine yönelik olarak da bunun ilçe belediyelikleri tarafından da teşvik edildiği görülmektedir.

Spor salonunda öncelikle ısınma taktikleri kişiye öğretilmekte ve bu yönüyle de kişinin ısınma evresini başarıyla kazanarak kendisini motivasyona hazır hale getirmeye çalışılması amaç edinilmektedir. Bu sürecin atlatılmasının ardından öncelikle spor salonunda bireye temel savunma taktikleri ve mekanizmaları karşılıklı yapılan hoca-öğrenci şeklinde öğretilerek öğrencinin savunmaya hazır hale getirilmesi esas alınmaktadır.

Bunun da arkasından öğrenciye artık, atağa kalkacağı yönünde saldırı psikolojisini tetikleyecek birkaç aşamalı dövüş teknikleri uygulanarak bu sayede saldırgan kimliğinin oluşturulmaya çalışılması amaçlanmaktadır. Ankara taekwondo salonlarında bu sürecin arkasından da artık, salondaki öğrenci ringe çıkarılarak kendi standartlarındaki bir kişiyle taekwondo dövüşünü yapmaya hazır hale getirilmiş olarak ringten ringe çıkarılacaktır.