BAYANLAR İÇİN MUAY THAİ

blog yazısı ekle !

BAYANLAR İÇİN MUAY THAİ

Muay thai dövüş sporu sert teknik ve kuralları ile erkeklerin tercih ettiği bir spor olarak bilinmektedir. Ama spor sadece erkek cinsine ya da bayan cinsine göre kısıtlama yapılması doğru değildir.

Günümüzde hızla değişen dünya insanların isteklerini, ihtiyaçlarını, spor anlayışlarını da değiştirmiştir. İnsanlar artık rutinleşen sporların dışında farklı ve yeni arayışlar içerisine girmiş, kendilerini farklı alanlarda farklı uğraş arayışı içinde bulmuşlardır. Bu değişimlerin içerisinde kadınların toplumdaki yeri ve önemi gelişmiştir. Bayanlar iş hayatına katılmış ve kendini bu alanda güçlendirmiştir. Son on beş veya on yıl içerisinde bayanlar iş hayatının yanı sıra sportif faaliyetlerine de yönelerek kendilerini bu alanda da kanıtlamayı başarmışlardır.

Ankara'da Muay Thai için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Muay Thai


Muay thai dövüş sporu bayanların derslerinde ilk önce dövüşçü yapısı kazandırılmaya çalışılmaktadır. Çünkü bayanlar erkeklere göre güçlerini açığa çıkarma konusunda zayıftırlar. Buna bağlı olarak bu konu üzerinde uzun çalışma yapılması gerekir. Ama bayanların bu alanda yeteneksiz olduğu anlamına gelmez. Sadece bayanların yapısı şiddeti dışa vurması konusunda zorlanır.

Bayanlar muay thai dövüş sporunu genel de spor yönü için tercih etmektedir. Yani içerisindeki fitness hareketlerinden yararlanarak kendilerine farklı hobi alanları oluşturmak isterler. Yapılan düzenli ve sürekli hareketler ile kolayca form kazanmaktalar. Bu durum karşısında mutlu olamayacak hiçbir bayan yoktur galiba.

Muay thai dövüş sporu bayanlar için sadeleştirilerek sokak dövüşü yerine kendini savunma ve spor amaçlı olarak tercih edilmektedir. Ülkemizde son yıllarda savunma sanatlarına olan ilgi hızla artmakta ve moda halini almış durumdadır. Buna bağlı olarak insanların yoğun ilgisi ile kurs sayıları artırılmakta ve savunma sanatlarını her yaştan, herkese yaymak amaçlanmıştır.

Muay thai kursları özellikle yeniliklerin öncüsü haline gelmiş Ankara gibi büyük şehirlerimizde ilgi uyandırmaktadır. Teknolojinin de asla inkâr edemeyeceğimiz etkisiyle ülke sınırlarımıza giren muay thai dövüş sporu hakkında öğretilenler ve öğrenenlerin kazandığı verim sonucunda bayanlar da bu spora yönelmişlerdir.

Muay thai kurslarındaki dersler bayanlara yönelik oluşturularak bu alanda sıkılmadan temel oluşturma imkânı sağlamaktadır. Bayanlar derslerin akışına kendilerini bırakarak bütün yorgunluklardan bir süreliğine de olsa kurtulma imkânını elde etmiş oluyorlar.