BAYANLAR İÇİN SAVUNMA SANATLARI

blog yazısı ekle !

BAYANLAR İÇİN SAVUNMA SANATLARI

Savunma sanatları denildiği zaman birçok Uzak Doğu savaş ve savunma sporu akla gelmektedir. Ama günümüzde tabi ki eski dönemlerde olduğu gibi sert olarak uygulanmamaktadır. Her ne kadar ülke savunması için kullanıldıysa da bir dönemler artık sadece en fazla kişisel savunma aracı olarak ve sportif amaçlar için kullanılmaktadır. Son dönemlerde hızla artan nüfus sebebiyle her türlü güvenlik önlemi alınmasına karşın yine de istenilmeyen olayların olması engellenememektedir. Bu nedenle kişisel güvenlik tedbirleri alınması oldukça önemlidir. Özellikle de bayanların yalnız olarak herhangi bir yere daha güvenli olarak gidebilmesi için oldukça önemlidir bayanların savunma sanatları öğrenmesi.

Ankara'da Savunma Sanatları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Savunma Sanatları


Özellikle ülkemizde bayanların savunma sanatlarını tercih etmesinin altında iki ana sebep yatmaktadır. İlki ve en önemlisi kendini savunma ve kişisel güvenlik amaçlı, diğeri ise tamamen sportif amaçlı ve daha güzel bir görünüme kavuşma amacı vardır. Bu sebeple spor kursları ve spor merkezleri bayanlar için özel olarak dersler vermektedir. Bayanların kendilerini koruyabilmeleri oldukça önemlidir. Bu sebeple savunma sanatlarını öğrenmeleri çok önemlidir. Özellikle çalışan ve geç saatlerde tek başlarına bir yerlere gitmek zorunda olan bayanların savunma sanatları dersleri almaları onlar için hayati öneme sahiptir.

Bayanlar için savunma sanatları derslerine katılmak için diğer bir önemli neden ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi tamamen sportif faaliyet amacı gütmektedir. Her bayan için fit görünmek oldukça önemlidir. Bu sebeple kısa sürede etkili sonuç verecek spor dallarına yönelmektedirler. Savunma sanatları da bu konuda oldukça uygun bir spor alanıdır. Haftada 3 gün ve her derste sadece 1 saat olarak fazlasıyla yeter. Çünkü savunma sanatları çok yüksek tempolu ve çok hareketlilik gerektiren bir spor alanı olduğu için bayanların tercihlerinde önemli rol oynamaktadır. 1 saat gibi bir sürede yaklaşık olarak 800 kalori gibi ciddi bir enerji sarf etmenize yardımcı olduğu için çok kısa bir sürede hedefinize ulaşabilir ve hayalinizde ki görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca artık eski dönemlerde olduğu gibi kısıtlı imkanlarda ortadan kalkmış ve sadece bayanlara özel savunma sanatları dersi veren birçok spor kursu ve spor merkezi hizmet vermektedir.