BAYANLAR İÇİN WİNG TSUN

blog yazısı ekle !

BAYANLAR İÇİN WİNG TSUN

Wing tsun savunma sporu olduğu için çok ağır ve şiddet kapsamında hareketler içermediği için bayanlar kolayca ve keyifli bir şekilde yapabilir. Bu durumda bayanların kolayca yapabileceği seri hareketler mümkündür.

Wing tsunun amacı rakibin hareketlerini boşa çıkararak etkisiz hale getirmekti. Wing tsunda önemli olan hareketleri seri ve hız ile uyumlu bir şekilde yapmak gerekir. İster bayan olsun ister erkek olsun bu hareketler kolaylıkla yapılabilir. Özellikle bayanların vücutları daha esnek ve daha kıvrak olduğu için teknikler bayanlarda daha anlam bulmaktadır. Çünkü wing tsunun yapılması için güçlü kas ve esnek vücut yapısı gerekir.
Ülkemiz savunma sanatlarında gerekli ilgiyi görmektedir. Buna bağlı olarak katılımcılara antrenörler yardımıyla wing tsunun felsefesi ve temel prensipleri anlatılmaktadır. Derslere bayanlarda katılarak bu konuda da yetenekli olduklarını göstermektedirler. Ülkemizde özellikle savunma sanatlarına sadece erkeklerin yapabileceği gözüyle bakılmaktaydı. Değişen istek ve ihtiyaçlar ile bayanların bu alanda da yer buldukları göz ardı edilmemesi gereken önemli noktalardandır. Özellikle büyük şehirlerimizden Ankara, İstanbul gibi nüfusu kalabalık şehirlerimizde bayanların bu alanlara ilgisi daha fazladır.

Yaşamkent Koryo Spor Kulübü

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara


Teknolojinin sürekli ve hızlı değişimiyle hareket alanımız gittikçe kısıtlanmaktadır. İnsanlar da bu durumda kendilerine egzersiz niteliğinde, düzenli hareket edebilmek için alternatif alanlara yönelmişlerdir. Wing tsun hareketleri sadece el hareketleri, ayak hareketleri ve vücut hareketlerinin uyumlu şekilde yapılması ile gerçekleştirilir. Görüldüğü gibi hareketler aynı zamanda egzersiz niteliğinde de yapılarak vücudun formda kalması sağlanacaktır.

Ankaranın çeşitli yerlerinde verilen kurslar da antrenörler yardımıyla wing tsunun karışık gibi görünen yapısını tanıyarak aslında kafanızı boş yere meşgul eden kaygılardan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken derslere düzenli katılarak sürekli bir şekilde çalışmaktır. Çünkü hareketlerde pratiklik kazanmak zaman ile mümkündür.

Bayanlar wing tsun derslerinde düzenli hareketler ile hem vücutlarının hantal, sarkma riskinden kurtularak daha sıkı bir görünüm elde edecekler aynı zamanda düzenli olarak egzersiz yaparak kalbin düzenli çalışması sağlanmış olacaktır. Derslere yeni başlayan bayanlar erkeklerden 1 - 0 öndedirler aslında. Çünkü vücut yapıları bu teknikler için uygundur. Erkeklerin esnek vücut kazanmaları belli bir çalışma gerektirir.

İlgili Videolar