BAYANLAR İÇİN WUSHU

blog yazısı ekle !

BAYANLAR İÇİN WUSHU

Wushu savunma sanatı hem spor olarak hem de dövüş sanatı olarak kullanılmaktadır. Buna göre wushu derslerine bayanlar katılabilir mi? Sorusu merak edilenler arasındadır. Öyleyse bu sorunun cevabını bu yazımızda netleştirelim.

Wushu savunması farklı dalların oluşumunun genel adıdır. Sanda, taolu, jijitsu, quinda gibi. Sanda dalı daha çok dövüş tekniklerinden oluştuğu için bayanların tercihi taolu ve quinda dalı üzerinde olmalıdır. Çünkü bu iki dal hayali rakibe karşı kendini savunma tekniklerinden oluşur. Aynı zamanda büyük ölçüde jimnastik ve şov hareketleri ile sergilenir. Bu dallar aynı zamanda beden yapısına göre de uyum sağlayabilecek niteliktedir. Yani bayanların vücut yapısı daha narin, esnek ve daha sade hareketlere uygun olduğu için bu dalı tercih edebilirler. Böylece wushu savunma sporunu gönül rahatlığı ile yapabilirler. Aynı zamanda wushu kurslarında profesyonel yardımı alarak kontrollü ve bilgi içerikli derslere katılma mümkündür.

Ankara'da Wushu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Wushu


Wushu savunma sporu görüldüğü gibi bayanlara yönelik oldukça geniş alanları vardır. Böylece bayanların acaba yapabilir miyim? Düşüncesinin yerini bir sonraki wushu dersleri ne zaman? Sorusuna bırakacaktır. Wushunun yararlarını açıklarken kilo vermede yardımcı olduğundan bahsetmiştik. Son zamanlarda bayanlar iş hayatında yer aldığından dış görünüşlerine olduğundan daha fazla önem vermekteler. Bunun için değişik diyet yollarına başvurmaktalar. Peki, bu diyet programları ne kadar sağlıklı olabilir ki? En iyi form kazanma yolu wushu sanatının bünyesindeki hareketlerde saklıdır aslında. Antrenmanlar da sürekli ve devamlı çalışmalar bayanların hayalini kurduğu fit ve sıkılaşmış vücuda kavuşmaları hayal değildir.

Wushu dünyaca kabul görmüş bir savunma sanatıdır. Bu spora ilgi duyan herkese kapılarını açmıştır. Yani acaba bayanlar yapabilir mi? Sorusunu müsabakalar sonucunda gösteriyor ki bayanlar da rahatlıkla yapabileceklerdir.

Yine wushunun silahlı dalını çalışmak isteyen bayanlar tercihlerine göre yapabilmeleri mümkündür. Silah ile yapılan wushu müsabakalarda sporcuya ek puan getirisi vardır. Silah olması bayanları korkutmasın. Çünkü antrenörler gözetiminde koruyucular giyinerek gerekli eğitim ve bilgiyi alarak rahatlıkla yapabilirler.

Gözde şehrimiz Ankara wushu savunma sporu açtığı kurslar ve verdiği dersler ile ilgisini kanıtlamıştır.