BRAZİLİAN JİU-JİTSU İLE RAKİBİ BOĞMA TEKNİKLERİ

blog yazısı ekle !

BRAZİLİAN JİU-JİTSU İLE RAKİBİ BOĞMA TEKNİKLERİ

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte spor dallarına olan bakış açıları da değişmiştir. Spor dalları kendi içerisinde belli bir gelişim ve düzen oluşturmaktadır. Bu şekliyle bugün gözlemlerimize dayanarak spor kültürünün geliştiğini ve kendi içerisinde gelişim gösterdiğini görebiliriz.

Ankara'da Brazilian Jiu-Jitsu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Brazilian Jiu-JitsuSpor hayatımızın en önemli parçalarından biridir. Her ne kadar Ankara gibi büyük şehirlerde bu tür aktivitelerin birer lüks olduğu ve zamanın yeterli kadar olmadığı düşünülse de sporun hala hayatımızda önemli bir yere sahip olduğunu bilmekteyiz. Günümüzde bilinmeyen birçok spor dalı vardır. Bunlardan bir tanesi de BrazilianJiu-Jitsu'dur. Bu spor dalı günümüzde pek bilinmese de esasında dövüş sporlarının babasıdır. Bu spor dalını bugün diğer spor dallarıyla karıştıranlar olmuştur ancak BrazilianJiu-Jitsu kendine has özellikleri ve teknikleri ile pek çok açıdan diğer dövüş sporlarından farklılık göstermektedir.

Şimdi bu spor dalının teknik bilgilerine bakacak olursak BrazilianJiu-Jitsu ile rakibi boğma teknikleri en popüler olan BrazilianJiu-Jitsu teknikleri arasına girer. Bu teknikler kendi içerisinde birçok gruba ayrılır. Bunlar şu şekildedir; Arkadan boğma (rearnakedchoke) Üçgen boğma (triangelchoke) Giyotin boğma (guillotinechoke) Boğa yılanı boğma (anacondachoke). Bu teknikler bu spor dalına başlayan kişiler tarafından düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde spor dalını öğrenmeye yönelik birçok şey kazanır. Bu spor dalı üzerinde eğitim veren spor kurumları günümüzde birçok sporcunun ve spor adayının kendisine olan özgüven eksikliğinden yana yakınıyorlar. Ancak bu tip dövüş sporlarının kişinin özgüvenini arttırdığına yönelik görüşler de ortaya atılan şeylerden biridir. Günümüzde spora ve spor eğitimine karşı birçok şey mevcuttur.

Spor eğitmenleri sporları birçok açıdan değerlendirerek sporculara pek çok şey sunmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle bugün spor kurumları da kendi içerisinde gelişim göstermektedir. BrazilianJiu-Jitsu, bugün spor alanlarında en ön plana çıkmış olan spor dalları arasına girmektedir. İlgili kişilerin bu spor dalına başlamadan önce bir ön bilgi edinmesi ve uzmanlar aracılığıyla çalışmalara başlaması gerekmektedir. Düzenli bir çalışma sonrasında bu spor dalına ait gerekli işlemler biter ve böylelikle sporcu açısından büyük kazanımlar edinilmiş olur.