BREZİLYALI JİU JİTSU’NUN SAKLI YARARLARI

blog yazısı ekle !

BREZİLYALI JİU JİTSU’NUN SAKLI YARARLARI

Brezilyalı jiu jitsu bir spordan daha fazlasıdır. Aynı zamanda da savaş sanatından da daha fazlasıdır. Jiu jitsu sayesinde hayatınızı değiştirebilirsiniz. Birçok insanın jiu jitsu yaşam tarzı hakkında konuştuğunu duymuşuzdur, ama bu ne anlama gelmektedir? Jiu jitsu tüm gün boyunca eğitim görmek anlamına mı gelmektedir? Jiu jitsu sayesinde beklediğinizden daha fazla yarar elde edeceksiniz. Hayatınıza en büyük etkiyi jiu jitsu sayesinde sağlayacaksınız.
Fiziksel Yararları

Etrafınızda jiu jitsu yapan kişileri bulun ve onların deneyimlerini dinleyin. Çoğu kilo verdiğini ya da vücudunun daha esnek olduğunu söyleyecektir. Bazı kişiler de nasıl daha iyi bir vücuda kavuştuklarını ve güç kazandıklarını size anlatacaklardır. Jiu jitsu sayesinde kazanacağınız artıları inkar etmeniz mümkün dahi olmayacaktır.

Herkes egzersizi dış görünüşle bağdaştırır. İnsanlar genellikle güzel bir vücuda sahip olmak isterler. Genellikle kimsenin egzersiz yapmasının sebebini kolesterolünü düşürmek için yapmadığını biliriz. Bunu yapan kişiler sadece doktor tavsiyesi ile spora başlayanlardır. Jiu jitsu da diğer egzersizlerden farksız değildir.

Yaşamkent Koryo Spor Kulübü

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. 3381. Sok. No: 2/C Çayyolu-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Yaşamkent

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3036. Cadde No:40/A Çankaya-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Wind Life Sports

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenibatı Mahallesi 2359. Sokak No:2 Batıkent-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Favori Gençlik ve Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Necatibey Caddesi 51-1/B Kızılay-Ankara

Silla Spor Kulübü Batıkent

Batıkent

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇMEdevamını oku... Adres: Turgut Özal Mahallesi 2209. Cadde No:47 B/C Batıkent-Ankara


Bunların ötesinde jiu jitsu bedeninizi nasıl bir bütün olarak kullanabileceğinizi öğretir. Günümüz yaşamında zamanımızı oturarak, araba sürerek ya da bilgisayar önünde çalışarak geçiririz. Bu yüzden de bedenimiz bazı tuhaf ve doğal olmayan hareket biçimleri sergiler. Yapacağınız jiu jitsu ile vücudunuz hakkında farkındalık, güç ve hareketlilik kazanacaksınız.

Zihinsel Yararlar

Fiziksel gelişimler dışında Jiu jitsunun kattığı birçok zihinsel etki de vardır. Öncelikle bu sporun felsefesini anlamak için fiziksel güç kadar zihinsel güce de ihtiyacınız olacaktır. Teknikleri öğrenmek için birkaç sefer bunları tekrarlamanız gerekecektir. Teknikleri öncelikle teorik olarak öğrenmeye çalışırken daha sonra bunları uygulayabilirsiniz. Elbette teknikleri uygulamak en zor olan kısımdır. İlerleme kaydetmek istiyorsanız sürekli olarak alıştırma yapmanız gerekmektedir.

Eğer bir iş sizin için zorlaştığında hemen hayal kırıklığına uğrayan insanlardansanız ve hayal kırıklığından sonra o işi bırakıyorsanız, Jiu Jitsu sizin için uygun değildir. Eğer hayat içerisinde de böyleyseniz öğrenmeniz asla mümkün olmayacaktır. Bu herhangi bir hedef için de aynıdır. Eğer hüsrana uğradığınızda pes ediyorsanız istediğiniz hiçbir hedefe ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Jiu jitsunun saklı olan yararlarından biri öğrenmek için çaba harcamak, tekrar etmek ve bunları sürekli olarak hayatınıza dahil etmektir. Her gün yeniden egzersizleri tekrar etmek önem taşımaktadır. Ve bu tüm egzersizler için aynı şekilde vurgulanmaktadır.

Hayatta her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Ve herkes kendi hayatlarında strese sahiptirler. Stresle nasıl başa çıkmaya çalıştığımız gerçekten önemlidir. Aynı zmanda jiu jitsu rahatlamanız için gerçekten uygun bir spordur. Uzun bir iş gününden ya da okul gününden sonra hemen jiu jitsu yapabilir ve stresten uzak kalabilirsiniz. Bunun dışında derse odaklanmak önemlidir. Çünkü öğretmeninizi dinlemediğiniz zamanlarda anahtar teknikleri kaçırabilirsiniz. Bu da sizin gelişiminizi olumsuz etkilemektedir.

Bu yüzden de Jiu Jitsu yaparak hayatınızın daha güzel olmasını ve sağlığınızın daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.