BUDOKAİDO DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

blog yazısı ekle !

BUDOKAİDO DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

Budokaido savunma sanatı diğer savunma ve dövüş sporlarına nazaran daha zarif ve daha yumuşak hareketleri olan bir spor olduğu için özellikle bayanların ve küçük yaşlarda bulunan kişilerin ilgisini çekmektedir. Bayanlar artık günümüzde daha aktif bir şekilde toplumda yer almasıyla beraber kendilerini savunmaları da gerekli bir hal almıştır. Sadece bayanlar değil spor yapmaya henüz yeni başlayacak durumda olan çocukların da ebeveynleri tarafından tercihlerinin ilk sıralarında yer almaktadır. Gelişim sürecinde olan bir çocuk için oldukça uygun olan budokaido çocukların gelişimine oldukça yarar sağlayacağı gibi gerek gündelik hayatında olsun gerek ise de ileriki dönemlerde olsun daha rahat bir yaşam sürmesine yardımcı olacaktır. Bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için budokaidonun yararları ve çocuklar için budokaido adlı makalelerimizi okuyabilirsiniz. Bu yazılarımızda oldukça detaylı bir şekilde gerek budokaidonun yararlarını öğrenebilirsiniz.

Budokaido savunma sporunda; mini sporcular, yıldız sporcular, ümit sporcular, genç sporcular ve büyük sporcular olmak üzere 5 ana grup bulunur ve gruplar sporcuların seviyelerine, yaşlarına ve kilolarına göre kategorilendirilmiştir. Bu kategorilerden de anlaşılacağı üzere her yaş, her cins ve her kilodan sporcular rahatlıkla budokaido sporu derslerine katılabilir. Minik sporcular daha çok gelişim evrelerinde oldukları için daha sağlıklı bir gelişim evresi yaşayabilmeleri için budokaido sporunu tercih etmektedirler. Oldukça da uygun olan budokaido hayatlarının ileriki evrelerinde de daha doğru ve hızlı kararlar verebilme yetisi kazandırmaktadır. Her yaştan sporcunun gelişimine ve kas, kemik kütlelerinin artmasına da yardımcı olduğu gibi büyük sporcuların ve ileri yaşlarda olan sporcuların bazı iç hastalıklar ve fiziksel rahatsızlıklarının tedavisi için de budokaido savunma sporunu tercih etmektedirler.

Yukarıda da detaylı olarak açıkladığımız gibi budokaido sporunu her yaştan, her cinsten ve her kesimden birçok insan budokaido sporunu tercih etmektedirler. Katılan sporcuların çok büyük bir kısmı da yapılan spordan ve verilen hizmetlerden oldukça memnun kaldıklarından dolayı her geçen gün yeni sporcular budokaido sporuna katılmaktadırlar. Özellikle yıldız, ümit ve genç sporcular daha çok kariyer amaçlı olarak budokaido sporunu tercih etmektedirler.