JİU JİTSU ANTRENMANLARI

blog yazısı ekle !

JİU JİTSU ANTRENMANLARI

Antrenman; sürekli ve farklı çalışmalar yaparak sporcunun zihinsel, ruhsal, bedensel ve taktik açısından hazır bulunmasıdır şeklinde tanımlayabiliriz. Jiu jitsu antrenmanları da kurslarda verilen eğitimler arasında gerek kurs içi gerek de ekstra sporcunun boş zamanları için oluşturulan çalışma programlarıdır.

Ankara'da Brazilian Jiu-Jitsu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Brazilian Jiu-Jitsu

Jiu jitsu antrenmanlarında müsabakalarda jiu jitsu kurallarına uygun olarak teknik, yöntem ve bütün becerileri geliştirme doğrultusunda hazırlanana planlı çalışmaların tümüdür. Jiu jitsu antrenmanları sporculara özgü antrenörler tarafından hazırlanmaktadır. Böyle olması çalışmaların daha etkin ve verimi de beraberinde getirecektir.

Ülkemizde jiu jitsunun gerek ulusal yarışmalarda gerekse uluslararası arena da sürekli artan hızına karşılık olarak antrenmanlara olan önemi de arttırmıştır.

Ülkemizin önde gelen şehirlerden Ankara'da son yıllardaki gelişmeleri yakından takip ederek düzenlemelerini ve sistemlerini bu doğrultuda hazırlamaktadır. Öyleyse Ankara jiu jitsu kurslarında verilen antrenmanlar ile sporcuların dayanıklılığını arttırarak yorulma olayını minimum seviyeye indirmektedir. Böylece oluşan yorgunlukta sporcu kendini çabucak toparlayarak kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Jiu jitsu antrenmanlarında çalışmalar kademeli artarak devam etmektedir. Buna bağlı olarak yoğun çalışmaları birden sporcuya kazandırmaya çalışmak ne verimli olacaktır n ede istikrarlı. Ayrıca sporcunun kırılan azmi de istenilmeyen sonuçları beraberinde getirecektir. İşte bu çalışmalarda uzman desteği çok önemlidir. Uzman veya antrenörlerin uygulayacağı bilinçli yol ve yöntemlerde başarıyı yakalamak çok kolaydır. Antrenörlere göre olması gereken kademeli artan çalışmalar şeklinde olmasıdır.

Jiu jitsu antrenmanları antrenör ve sporcunun birebir çalışması ile gerçekleştirilmesi daha sağlıklı olacaktır. Çünkü her sporcunun verilen teknik bilgiyi öğrenme derecesi ve süresi farklıdır. Bu durumlar antrenör tarafından gözlemlenerek öğrenciler gruplara ayrılarak verilecek eğitimler bu kriterlere göre verilir. Böylece eksik olan yönleri güçlendirmek kısa zamanda olacaktır.

Jiu jitsu antrenmanları farklı çalışmalar ile yapılmaktadır. Yani bir beceriyi geliştirmek için teknolojik aletlerle veya manuel aletlerle veya çalışma teknikler ile geliştirilir. Bunlar, kum torbaları, çalışma yastıkları, koşu bantları gibi malzemeler olabileceği gibi barfiks çalışmaları, uzun koşular gibi farklı yöntemlerde uygulanabilir.

Jiu jitsu antrenmanları sporcunun vücudunda kısa sürede uyum sağlayacaktır. Böylece saatlerce çalışmak yerine belirli saat aralarında ve düzenli çalışmak sporcunun kondisyonunun artmasına katkıda bulunacaktır.