JİU JİTSU DERSİ FİYATLARI

blog yazısı ekle !

JİU JİTSU DERSİ FİYATLARI

Jiiu jitsu savunma sporunun sahip olduğu disiplin dünyadaki mevcut savunma sporları arasında en etkili ve en önemlilerindendir. Jiu jitsu güçsüzlerin güçlüleri sahip olduğu teknik bilgi ile yendiği ve dolayısı ile bu özelliği ile göz ardı edilemeyecek bir savunmadır.

Ülkemizde jiu jitsunun öneminin anlaşılması ile bu spora gönül verenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde özellikle ankara, izmir gibi gelişmişlik açısından ön sırada yer alan çeşitli şehirlerinde bu tür faaliyetlerde yaygınlaşmıştır. Örneklem olarak Ankara ilimizin jiu jitsu dersi fiyatlarını seçtik ve araştırmalarımızı bu alan üzerine yoğunlaştırdık.

Ankara'da Brazilian Jiu-Jitsu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Brazilian Jiu-Jitsu


Ankara büyükşehir ve nüfusu da kalabalıktır. Bu da güvenlik konusunda insanların düşünmesine sebep olmaktadır. Yolda rahat yürümek özellikle kadın ve çocuklar için büyük bir problem olarak görülmektedir. Bir tehlike oluşması ile hem canını hem de malını korumak için kullanılacak teknik ve yöntemleri çekinmeden kullanacaktır. Güvenlik unsuru ilk sırada değerlendiririz. Bunun yanı sıra hobi olarak, özelliklede bayanların forma girmek için yoğun ve sürekli hareket etmek için tercih ederler.

Sonuç; Ankara jiu jitsu kurslarında verilen ders fiyatlarının tekdüze olmadığı, farklı fiyatlar elde ettik. Ortalama ders fiyatları 67 TL ile 143 TL'dir. Fiyatların farklılık göstermesinde etkili olan faktörler vardır; kursun bulunduğu yer, bulunduğu semt, kursta ders veren hocalar, ders süreleri, yapılan indirim fırsatları, sunulan avantajlı uygulamalar gibi.

Jiu jitsu savunma sporuna dünyada ilgi gösteren ülkeler arasında ülkemizde bulunmaktadır. Bunun kanıtı olarak insanların ilgisini karşılamak için farklı şehirlerde kurslar açılmakta ve kendilerini yenilemektedir. Son yıllarda küreselleşme sporu da olumlu yönde etkilemiştir. Çünkü oluştukları ülkenin sınırlarını aşarak farklı kültürden insanlarda etkilenmektedir. Böylece kültürlerin kaynaşması, ulusların birbirini tanıması, aradaki sevgi bağlarının güçlenmesini de mümkün kılmaktadır. Aslında bu saydığımız faktörler barış ve huzur içinde yaşayabilmemiz için önemlidir.

Aynı zamanda jiu jitsunun faydaları ilaç kadar insanın vücuduna etki etmektedir. Yani insanlar için belki de en etkili ilaçtır. Psikolojik açıdan insanların öfkelerini, sinirlerini, bunalımlarını derslerde veya ders dışı aktivitelerde boşaltarak uzun süreli mutluluğu garantilemektedir.