KICKBOKS VE ANTREMAN

blog yazısı ekle !

KICKBOKS VE ANTREMAN

Spor yapmayı eğlenceli ve değerli kılacak bir çok yol vardır ve bunlardan biri de elbette kick boks yapmak olabilir. Aynı spor egzersizlerini her hafta tekrarlamak mutlaka sıkıcı olacaktır. Ama eğer yumruk ve tekme atmaya başlarsanız, güzel sonuçlar elde edip enerji kazanabileceksiniz. Kendi spor programınıza kick boksu eklemek elbette çalışmanızı daha dinamik hale getirecektir.

Ankara'da Kick Boks için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Kick Boks


Bu tür çalışmada kazanılacak yararlar fazlasıyla etkilidir ve akıttığınız terlerin hakkını alacaksınız. Kick boks sizin spor programınızı tamamen değiştirecektir ve vücut şeklinizi değiştirecektir. Aynı zamanda da dayanıklılığınızı da arttıracaktır. Bu iki öğe de herkesin spordan elde etmek istediği sonuçlardır. Ve sıkılmadan hala bu etkileri elde edebilirsiniz.

Dönüşüm

Kick boks boksun yumrukları ve karatenin birleşimi tekniklerini içeren dövüş olarak tanımlanır. Hem karate hem de boks tek başlarına çaba gerektiren sporlar olarak bilinir. Ama onların birleşimi sayesinde vücudunuzun hem üst hem de alt tarafı yeterince hareket ettirilmiş olur. Buna ek olarak da kick boks sayesinde dayanıklılık elde edersiniz. Bu yüzden de kardiyo çalışmanızı da tamamlamış olursunuz.

Esneme/ Isınma

Vücudunuzda hissedeceğiniz ilk etki de vücudun esnemesi olacaktır. Çoğu insan bazı esneme hareketleri yapmaktadırlar. Ama amaçsız yapılan esneme dikkatsiz bir şekilde yapılabilir ve ihmal edilebilir. Ama kick boks ile bu bir gereklilik olacaktır. Çünkü tekmeleyeceksiniz ve daha önce yapmadığınız hareketleri yapacaksınız. Bu da sizin kaslarınızın kasılmasını sağlayacaktır. Ama 15 dakika esneme ve ısınma çalışması ile kaslarınızdan daha fazla fayda elde etmiş olacaksınız.

Temel Noktalar

Bu çalışmayı ister tek başınıza ister bir eğitmenle yapabilirsiniz. İstenen sonuçları elde etmek için yapmanız gereken bazı temel öğeler vardır. Bu temel öğeler yumruk atma, tekme atma ve merkezi eğitimdir.

Yumruk Atma

Yumruk atma bölümü ağır torbaları kullanmayı içerebilir. Gerekli olan yumrukları elde etmek için üst kollarınızı, omuzlarınızı ve göğsünüzü kullanın. Yumruk atmayı öğrenecek hem hızınızı hem de yeteneğinizi geliştirmiş olacaksınız. Yumruk hızınızla birlikte kalbinizin kan pompalamasını hızlandırmış olacaksınız. Bunu da zamanla gerçekleştirebilirsiniz.

Tekme Atmak

Başlarken kullanmanız gereken 3 temel tekme bulunmaktadır. Bunlar da ön, kenar ve sert tekmedir. Tekme atmaya başlamanın en iyi yeri de hiçbir şeye tekme atmamaktır. Vücudunuzu esnetmek de tekmeleme gücünüzü arttırır. Sonunda da kum torbalarına tekme atmaya başlayabilirsiniz. Bacak kasları çabucak güç kazanacaktır. Çünkü tüm bacak tekme atarken kullanılmış olacaktır.

Merkezi Eğitim

Vücudunuzun merkezi (karın kasları) yumruk atarak ve tekme atarak kasıtsız bir şekilde çalıştırılmış olacaktır. Ama tam kick boks çalışması karın kaslarını da çalıştırır ve aynı zamanda da sırt kaslarını da hareket ettirir. Merkezi oluşturmak hareketlerinizi iyileştirir ve dayanıklılığınızı arttırır.

Her bir özellik sayesinde de vücudunuzun kasları çalıştırılacaktır. Kaslarınızın kullanmanızın sonucunda dayanıklı olacaksınız ve metabolizmanız da hızlanacaktır. Bunu görmek için de uzun zaman kaybetmeyeceksiniz.