KRAV MAGA'NIN 5 GİZLİ YANI

blog yazısı ekle !

KRAV MAGA'NIN 5 GİZLİ YANI

Hayatta her zaman ilgi çekici, gizemli olan şeyler dikkatimizi çeker. Bunun sebebi bu tip şeylerin hayatımızda önemli rol oynamasıdır. Günümüzde hiç düşünmediğimiz ya da hiç tahmin bile edemeyeceğimiz şeyler çoğu zaman gizemli bir yana sahip olur. Bunun sebebi tarihsel gelişim çerçevesinde gizemli olarak nitelendirilen şeylerin düşünsel kalıplar çerçevesinde belli bir düzeneğe oturtulmasıdır. Bu tip durumlar en çok kültürel şeylerde başımıza gelir.Yaşamkent Koryo Spor Kulübü

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Spor Hocam Spor Kompleksi

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028.Sokak No:16/A-6 Kule Evo 2. Kat Başkent Üniversitesi karşısı

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Yaşamkent

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3036. Cadde No:40/A Çankaya-Ankara

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Light Up Pilates

Oran

Light Up Pilates Stüdyosu'nun kurucusu ve eğitmeni olan Gökçen S. Zahidullahoğlu, spor hayatına 14 yaşında TÜTAV (Türk Tanıtma Vakfı) bünyesinde halk dansları ile başladı. Burada modern dans eğitimleri de alarak altı yıl boyunca birçok ülkede Türkiye'yi temsil etti.

Üniversite öğrenimine devam ettiği sırada fitness sporuyla tanıştı, mezun olduktan sonra spor hayatına ve kariyerine bu dalda devam etti. Ardından Türkiye Jimnastik Federasyonu'ndan, step-aerobik branşında antrenörlük belgesini aldı.

Daha sonra, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu'ndan sırasıyla 1. ve 2. Kademe antrenörlük belgelerini de alarak çalışma alanını genişletti. 10 yıldır uzmanlaştığı dallarda grup derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler de vermektedir.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan yenilikçi antrenman türlerinden pilates ve kinesis konusunda hem ulusal hem de uluslararası birçok seminere, sertifika programlarına ve workshop'a katılarak eğitimler aldı. Postür bozuklukları (skolyoz, kifoz, hiperlordoz vb.) analiz ve tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası egzersizler konusunda uzmanlaştı.

Eklem ve omurga rahatsızlıkları (bel-boyun) ile diz problemlerinin giderilmesi konusunda fiziksel problemleri olan kişilerle çalıştı.

Hamile ve yeni doğum yapanların yanısıra, osteoporoz ve obeziteye bağlı şikayetleri olan kişilerle de çalışarak bireylerde iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Kariyerine Lightup Pilates Stüdyosu'nda devam etmektedir.devamını oku...
Adres: Esat Özoğuz Sokak No:5 Or-An-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. 3381. Sok. No: 2/C Çayyolu-Ankara

NCore Training Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3066. Sokak No:21 Çayyolu-Ankara

Fly High Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

Real Fight Academy

Yaşamkent

devamını oku... Adres: 3251.Cadde Besa Nova Plaza 1 D-2 Yaşamkent

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Graffiti Sport Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı No:94 Kat:1-2 Çayyolu-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

No 50 Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Rabindranath Tagore No:50 Hilal Mahallesi Yıldız-Ankara


Birtakım şeyler ilgimizi çeker ve onların gizemli bir yanı olduğunu görürüz. Ancak hiçbir zaman spor gibi bir alanda bu türden gizli bir yanı olan spor dalı görmemişizdir. Dolayısıyla bu tip durumlar insanların ilgisini çekmektedir.

Krav Maga sporu tarihsel bir süreç içerisinde ortaya çıkmıştır. İsrail savunma birlikleri tarafından ortaya çıkan bu spor dalına ilişkin çeşitli spekülasyonlar vardır. Ankara'da bu tür spor dallarına ilişkin bilgisi olan pek yoktur. Ancak spor eğitmenleri her ne kadar bu spora ilişkin herhangi bir eğitim vermese de bu spor dalını tanıtıcı unsur olarak spor ile ilgilenen kişilere sunmuşlardır.

Krav Maga'nın 5 gizli yanı olarak nitelendirilen ve bazı sitelerde başlık altında sunulan bu konu bu spor dalının katı bir süreçten geçip, diğer dövüş sporları arasında o şekilde girmesiyle alakalıdır. Her ne kadar bu spor dalı içerisinde sert teknikler barındırsa da şunu net olarak biliyoruz ki bu spor dalının kişiye kazandırdığı kas yapı sistemi oldukça fazladır. Bu spor dalında belli seviyeler vardır. Bu seviyeler renklere göre ayrılmıştır. Şayet bu spor dalında iyi bir şekilde ilerlerseniz ve istikrarlı bir yol takip ederseniz o vakit kuşak denilen renginiz değişecektir. Böylelikle bu renk siz seviye atladıkça değişmeye devam edecektir.

Günümüzde spor dallarına ilişkin bu türden uygulama her koşulda değerlendirilmektedir. Bu koşullar esnasında önemli olan dikkatle kendinizi ilgilendiğiniz spora vermektir. Bu şekilde ilgilendiğiniz spor dalı sizi geliştirecektir. Siz de gelişerek iyi bir yol almış olacaksınız. Krav Maga bu spor dalını yapan kişi tarafından oldukça ilginç bir yere sahiptir. Uzaktan ilgilenmekle anlaşılmaz.