KRAV MAGA'NIN 5 GİZLİ YANI

blog yazısı ekle !

KRAV MAGA'NIN 5 GİZLİ YANI

Hayatta her zaman ilgi çekici, gizemli olan şeyler dikkatimizi çeker. Bunun sebebi bu tip şeylerin hayatımızda önemli rol oynamasıdır. Günümüzde hiç düşünmediğimiz ya da hiç tahmin bile edemeyeceğimiz şeyler çoğu zaman gizemli bir yana sahip olur. Bunun sebebi tarihsel gelişim çerçevesinde gizemli olarak nitelendirilen şeylerin düşünsel kalıplar çerçevesinde belli bir düzeneğe oturtulmasıdır. Bu tip durumlar en çok kültürel şeylerde başımıza gelir.

Ankara'da Krav Maga için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Krav MagaBirtakım şeyler ilgimizi çeker ve onların gizemli bir yanı olduğunu görürüz. Ancak hiçbir zaman spor gibi bir alanda bu türden gizli bir yanı olan spor dalı görmemişizdir. Dolayısıyla bu tip durumlar insanların ilgisini çekmektedir.

Krav Maga sporu tarihsel bir süreç içerisinde ortaya çıkmıştır. İsrail savunma birlikleri tarafından ortaya çıkan bu spor dalına ilişkin çeşitli spekülasyonlar vardır. Ankara'da bu tür spor dallarına ilişkin bilgisi olan pek yoktur. Ancak spor eğitmenleri her ne kadar bu spora ilişkin herhangi bir eğitim vermese de bu spor dalını tanıtıcı unsur olarak spor ile ilgilenen kişilere sunmuşlardır.

Krav Maga'nın 5 gizli yanı olarak nitelendirilen ve bazı sitelerde başlık altında sunulan bu konu bu spor dalının katı bir süreçten geçip, diğer dövüş sporları arasında o şekilde girmesiyle alakalıdır. Her ne kadar bu spor dalı içerisinde sert teknikler barındırsa da şunu net olarak biliyoruz ki bu spor dalının kişiye kazandırdığı kas yapı sistemi oldukça fazladır. Bu spor dalında belli seviyeler vardır. Bu seviyeler renklere göre ayrılmıştır. Şayet bu spor dalında iyi bir şekilde ilerlerseniz ve istikrarlı bir yol takip ederseniz o vakit kuşak denilen renginiz değişecektir. Böylelikle bu renk siz seviye atladıkça değişmeye devam edecektir.

Günümüzde spor dallarına ilişkin bu türden uygulama her koşulda değerlendirilmektedir. Bu koşullar esnasında önemli olan dikkatle kendinizi ilgilendiğiniz spora vermektir. Bu şekilde ilgilendiğiniz spor dalı sizi geliştirecektir. Siz de gelişerek iyi bir yol almış olacaksınız. Krav Maga bu spor dalını yapan kişi tarafından oldukça ilginç bir yere sahiptir. Uzaktan ilgilenmekle anlaşılmaz.