MUAY THAİ DERS FİYATLARI NE KADARDIR?

blog yazısı ekle !

MUAY THAİ DERS FİYATLARI NE KADARDIR?

Muay thai dövüş sanatı Tayland'da doğmuş zaman içeresinde başka ülkelere de ulaşmıştır. Muay thai genel anlamda vücudun 8 bölümünün etkin ve sert kullanılması sonucunda rakibi etkisiz hale getiren bir savunma ve dövüş sporudur. Günümüzde evrensellik kazanarak olimpiyatlarda ring sporlarında sporseverler tarafından birçok müsabaka düzenlenmektedir.

Ankara'da Savunma Sanatları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Savunma Sanatları


Bu yazımızda vereceğimiz bilgiler ülkemizin göz bebeği olan Ankara şehrinde yapılan araştırmaları kapsamaktadır. Ankara birçok ilçelerden oluştuğu bilinenler arasındadır. Bu ilçelerde farklı muay thai kursları mevcuttur. Her yaştan ve her bütçeden kişilerin tercih edebileceği kriterlere sahiptir. Muay thai ders ücretleri de bu bölgelere göre farklılık göstermektedir.

Peki, muay thai ders fiyatları ne kadar? Sorusunu yaptığımız geniş çaplı araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda aylık ortalama 70 TL ya da 125 TL arasında değişmektedir. Tabi yukarıda da bahsettiğimiz üzere kursun bulunduğu yer, kursun yer aldığı semtin özellikleri ya da muay thai hocasına göre bu fiyatlar da değişiklikler görülmektedir. Buna bağlı olarak da fiyatlar aylık ortalama olarak 150 TL ye kadar ulaştığını söyleyebiliriz.

Muay thai dövüş sporunda önemli olan seçilen kursun ve tercih edilen hocanın bilgi ve donanımının sporcuyu tatmin edecek düzeyde olmasıdır. Alınan eğitimler ve kazanımlar sonucunda fiyatın çok da önemli olmadığını fark edeceksiniz. Eğer bu alanda profesyonel olarak ilerlemek gibi hayalleriniz varsa bazı fedakârlıklar yapmanız gerekir. Bunlar neler derseniz ilk başta para, daha sonra zaman ipuçlarını verebilirim.

Muay thai derslerinde yeteneklerinizi keşfederek günlük hayatınızda vereceğiniz kararların reel olmasına katkı sağlayacaktır. Tabi bunun için yapmanız gereken size en yakın bir muay thai kursuna gidip kayıt yaptırmanızdır. Muay thai dövüş sporunda dersler antrenörlerin sporcuyu yönlendirmesi sonucunda kuralları kendi iç dünyası ve fiziki yapısıyla bütünleştirmesi gerekir.

Muay thai kurslarının istenilen kalite ve seviyede olması için denetlemeler ile gözetim altında tutulması gerekir. Böylece eğitimlerin verim de yükseltilmektedir. Aynı zaman da antrenörlerin ve hocaların sahip olduğu bilgi ve donanım sporcular için önemli bir kriterdir.

Muay thai dövüş sporu ülkemiz için yeni bir spor olması nedeniyle ilgilenenlerin sayısı zaman içerisinde artacaktır.