NİNJUTSU DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

blog yazısı ekle !

NİNJUTSU DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

Ninjutsu savunma sanatı kurslarındaki dersler her yaştan bay ve bayanlara yönelik olarak hizmet vermektedir. Japonya da doğan ninjutsu yıllar içerisinde göstermiş olduğu gelişme ve yayılma hareketleri sonucunda dünyada evrensellik kazanarak herkesin zevk alarak yapabileceği bir spora dönüşmeyi başarmıştır. Japonya'da uygulayanlar arasında samuraylar ve askerler başta olmak üzere güvenlik güçleri ön plandaydı. Yaşanan gelişmeler arasında belki de en önemli olarak değerlendirebileceğimiz nokta günümüzde ninjutsu savunma sanatını öğrenmek isteyenler savunma ve saldırı tekniklerinden kendini korumaya yönelik olarak herkese hitap eder niteliğe dönüşmüş olmasıdır. Kısacası ninjutsunun dövüş ve savaş kaynaklı olarak düşünülmemelidir.
Ninjutsu kurslarındaki dersler hayata yönelik uygulamaları içermekte ve yarışma olmadığından gerçek bir spordur. Hayat kalitesini artıran felsefesi ile dikkatleri çekmektedir ninjututsu.

Ninjutsu kurslarına katılmak için bir ön koşul aranmamaktadır. Savunma sanatları alanına yeni ilgi duyanlar veya yeni başlayanlar da tereddüt etmeden ninjutsuya başlayabilir.Ninjutsu dersleri yaş gruplarına yönelik olarak verilmektedir. 7 ile 11 yaş grubu miniklerin grubunu, 12 ile 15 yaş grubu arası küçüklerin grubu, 16 ile 18 yaş grubu gençlerin, yetişkinler ise 19 ve sonrası yaş grubunu oluşturan takımlardır. Bu şekilde derslerin akışı kolaylaşmaktadır.

Ninjutsu dersleri için yaş önemli değildir. Sporcunun bu derslere katılma isteği duyması bütün kapıları açan anahtar değerindedir. Hiçbir zorluk yaşamadan kendini geliştirebilecektir. Ninjutsuyu öğrenme kararını veren bir sporcu ister erkek olsun ister bayan ister yaşlı bu alanda derecenizi yükseltmeniz kolay olacaktır. Herhangi ciddi bir sağlık problemi yaşamıyorsanız önünüzde engel yok demektir. Kişi engelleri önce kafasından kaldırmalıdır ki gerçek hayattaki engelleri de kolaylıkla aşabilsin. Yani Yoğun çalışmalar, sürekli egzersizleri, antrenman aktivitelerini engel olarak görmek yerine bu çalışmaları da ninjutsu derslerinin bir parçası olarak kabul etmeli ve bütün olarak değerlendirmesi başarısını arttıracaktır.

Ankara Ninjutsu kurslarına başvuru işlemlerini tamamlayan kişiler belirlenen programa uygulayarak derslere katılabilir. Günümüzde teknolojinin sunduğu imkânlar karmaşık işlemleri kısaltarak basit hale getirmiştir. Hatta internet üzerinden bir tık ile halledilebilir hale gelmiştir. Bu durum günlük hayatımızı kolaylaştırdığı gibi uzun prosedürlerden de bizleri kurtarmıştır.