SAVUNMA SPORLARI ANTRENMANLARI

blog yazısı ekle !

SAVUNMA SPORLARI ANTRENMANLARI

Savunma sporları antrenmanları kesinlikle uzmanların ve tecrübeli hocalar denetiminde yapılmaktadır. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi savunma sporları herkes için ve her bünye için uygun olmayabiliyor ya da uzman olmayan ve deneyimsiz antrenörler yüzünden sakatlanmalar ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple savunma sporları tercih edilmesi halinde en fazla tercih edilen spor salonları ve spor merkezlerinin tercih edilmesinde fayda vardır. Ayrıca antrenmanların ve çalışmalarınızın başarıyla sonuçlanmasını istiyorsanız sizin gayretiniz kadar hocanızın da deneyimli ve tecrübeli olması sizin başarınızın üzerinde büyük öneme sahiptir.Light Up Pilates

Oran

Light Up Pilates Stüdyosu'nun kurucusu ve eğitmeni olan Gökçen S. Zahidullahoğlu, spor hayatına 14 yaşında TÜTAV (Türk Tanıtma Vakfı) bünyesinde halk dansları ile başladı. Burada modern dans eğitimleri de alarak altı yıl boyunca birçok ülkede Türkiye'yi temsil etti.

Üniversite öğrenimine devam ettiği sırada fitness sporuyla tanıştı, mezun olduktan sonra spor hayatına ve kariyerine bu dalda devam etti. Ardından Türkiye Jimnastik Federasyonu'ndan, step-aerobik branşında antrenörlük belgesini aldı.

Daha sonra, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu'ndan sırasıyla 1. ve 2. Kademe antrenörlük belgelerini de alarak çalışma alanını genişletti. 10 yıldır uzmanlaştığı dallarda grup derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler de vermektedir.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan yenilikçi antrenman türlerinden pilates ve kinesis konusunda hem ulusal hem de uluslararası birçok seminere, sertifika programlarına ve workshop'a katılarak eğitimler aldı. Postür bozuklukları (skolyoz, kifoz, hiperlordoz vb.) analiz ve tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası egzersizler konusunda uzmanlaştı.

Eklem ve omurga rahatsızlıkları (bel-boyun) ile diz problemlerinin giderilmesi konusunda fiziksel problemleri olan kişilerle çalıştı.

Hamile ve yeni doğum yapanların yanısıra, osteoporoz ve obeziteye bağlı şikayetleri olan kişilerle de çalışarak bireylerde iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Kariyerine Lightup Pilates Stüdyosu'nda devam etmektedir.devamını oku...
Adres: Esat Özoğuz Sokak No:5 Or-An-Ankara

Spor Hocam Spor Kompleksi

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028.Sokak No:16/A-6 Kule Evo 2. Kat Başkent Üniversitesi karşısı

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. 3381. Sok. No: 2/C Çayyolu-Ankara

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Fit Town Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2857 Sokak No: 7/1 Çayyolu-Ankara

NCore Training Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3066. Sokak No:21 Çayyolu-Ankara

Fly High Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

Yaşamkent Koryo Spor Kulübü

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Yaşamkent

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3036. Cadde No:40/A Çankaya-Ankara

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Oranium Fit

Oran

devamını oku... Adres: Ferit Recai Ertuğrul Caddesi 2/D Oran-Ankara

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara

Wind Life Sports

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenibatı Mahallesi 2359. Sokak No:2 Batıkent-Ankara

No 50 Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Rabindranath Tagore No:50 Hilal Mahallesi Yıldız-Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara


Savunma sporları denildiği zaman akıllara sadece bir spor dalı gelmemelidir. Kendini savunmayı amaçlayan ne kadar spor dalı varsa bu sporların tamamı Wushu federasyonu altında savunma sporları olarak adlandırılırlar. Savunma sporları birçok kişi için şiddet anlamına gelse de aslına bakılırsa durum pek te öyle değildir. Çünkü savunma sporlarının ortak dili olan felsefelerinde şiddete meyil etmeme, barışçıl ve daha hoşgörülü olmak amaçlanmıştır. Sporcular da bu anlayış çerçevesinde eğitim almaktadırlar. Aslına bakılırsa uzak doğu ülkelerinde ve daha gelişmiş Avrupa ülkelerinde savunma sanatlarına büyük bir ilgi söz konusudur. Çünkü kalabalıklaşan dünya şartlarında savunma sporları antrenmanlarına katılmak artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu durum sadece kavga ve ya kaba kuvvet uygulama eğitimleri olarak algılanmamalıdır. Savunma sporu antrenmanları insanların kendilerini nasıl avunabileceklerinin öğretildiği derslerdir. Daha çok antrenmanlar, derslere oranla uygulamalı biçimde yapılmaktadır. Yani savunma sporları derslerinde sporculara öğretilen konuların biraz da teknikle buluştuğu ortam olarak tanımlayabiliriz.

Savunma sporları antrenmanlarını sadece insanlar kendilerini savunma amacıyla tercih etmezler. Özellikle daha güzel, gösterişli ve fit bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği sporlardır. Çünkü savunma sporları antrenmanları sayesinde oldukça yüksek oranda kalori harcayabilirsiniz. Bu da sizi kısa sürede daha fit ve kaslı bir görünüme kavuşturacaktır. Diğer bir yandan spor merkezlerinde savunma sporları antrenmanları sayesinde monotonlaşan hayatlara bir renk te katılmış olmaktadır. Gerek aile fertlerinizle gerek ise de arkadaş ortamınızla katılabileceğiniz savunma sporları antrenmanları size ve çevrenize daha eğlenceli bir hayat sunacaktır.