SAVUNMA SPORLARI ANTRENMANLARI

blog yazısı ekle !

SAVUNMA SPORLARI ANTRENMANLARI

Savunma sporları antrenmanları kesinlikle uzmanların ve tecrübeli hocalar denetiminde yapılmaktadır. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi savunma sporları herkes için ve her bünye için uygun olmayabiliyor ya da uzman olmayan ve deneyimsiz antrenörler yüzünden sakatlanmalar ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple savunma sporları tercih edilmesi halinde en fazla tercih edilen spor salonları ve spor merkezlerinin tercih edilmesinde fayda vardır. Ayrıca antrenmanların ve çalışmalarınızın başarıyla sonuçlanmasını istiyorsanız sizin gayretiniz kadar hocanızın da deneyimli ve tecrübeli olması sizin başarınızın üzerinde büyük öneme sahiptir.

Ankara'da Savunma Sanatları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Savunma Sanatları


Savunma sporları denildiği zaman akıllara sadece bir spor dalı gelmemelidir. Kendini savunmayı amaçlayan ne kadar spor dalı varsa bu sporların tamamı Wushu federasyonu altında savunma sporları olarak adlandırılırlar. Savunma sporları birçok kişi için şiddet anlamına gelse de aslına bakılırsa durum pek te öyle değildir. Çünkü savunma sporlarının ortak dili olan felsefelerinde şiddete meyil etmeme, barışçıl ve daha hoşgörülü olmak amaçlanmıştır. Sporcular da bu anlayış çerçevesinde eğitim almaktadırlar. Aslına bakılırsa uzak doğu ülkelerinde ve daha gelişmiş Avrupa ülkelerinde savunma sanatlarına büyük bir ilgi söz konusudur. Çünkü kalabalıklaşan dünya şartlarında savunma sporları antrenmanlarına katılmak artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu durum sadece kavga ve ya kaba kuvvet uygulama eğitimleri olarak algılanmamalıdır. Savunma sporu antrenmanları insanların kendilerini nasıl avunabileceklerinin öğretildiği derslerdir. Daha çok antrenmanlar, derslere oranla uygulamalı biçimde yapılmaktadır. Yani savunma sporları derslerinde sporculara öğretilen konuların biraz da teknikle buluştuğu ortam olarak tanımlayabiliriz.

Savunma sporları antrenmanlarını sadece insanlar kendilerini savunma amacıyla tercih etmezler. Özellikle daha güzel, gösterişli ve fit bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği sporlardır. Çünkü savunma sporları antrenmanları sayesinde oldukça yüksek oranda kalori harcayabilirsiniz. Bu da sizi kısa sürede daha fit ve kaslı bir görünüme kavuşturacaktır. Diğer bir yandan spor merkezlerinde savunma sporları antrenmanları sayesinde monotonlaşan hayatlara bir renk te katılmış olmaktadır. Gerek aile fertlerinizle gerek ise de arkadaş ortamınızla katılabileceğiniz savunma sporları antrenmanları size ve çevrenize daha eğlenceli bir hayat sunacaktır.