SAVUNMA SPORLARI DERSİ

blog yazısı ekle !

SAVUNMA SPORLARI DERSİ

Savunma sporları; ülkemizde en çok tercih edilen sporların başında yer almaktadır. Savunma sporları derslerine katılmak isteyen kişilerin muhakkak olarak öncelikle diğer savunma sporları hakkında yazdığımız yazıları okumaları gerekir. Çünkü en çok merak edilenler, en çok sorulan sorulara sizler için cevaplar aradık ve her birini detaylı olarak açıkladık. Şimdi ise bu yazımızda da savunma sporları dersleri hakkında ki bilgileri sizlerle paylaşacağız. Ama her şeyden önce belirtmeliyiz ki savunma sporları bilgiden ziyade deneyim ve tecrübe üzerine kurulmuş spor alanıdır. Yani her savunma sporu hocası ve antrenörünün kendine özgü ders işleme ve teknik öğretme biçimi vardır. Zaten önemli olan da bu teknik ve deneyimlerin fazlalığından faydalanılarak müsabakalarda rakiplere üstünlük sağlamaktır. Eğer normal bir ders işleme, klasik ve genel bir ders işleme stili olsaydı savunma sporlarında bu kadar farklılık ve zenginlikler ortaya çıkamazdı.

Ankara'da Savunma Sanatları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Savunma Sanatları


Savunma sporları dersleri haftada 3 gün olarak ve her bir ders ise 1 ila 1 buçuk saat süresince yapıldığından bahsetmiştik. Bunun gerekliliğinden de uzun uzun bahsetmiştik. Şimdi ise özellikle bir sebebi var ki, bu sebepten dolayı birer gün ara ile derslerin yapılması oldukça büyük önem arz eder. Savunma sporları dersleri, diğer sporların dersleri ya da antrenmanları gibi belirli bir süre boyunca yapılıp bırakılamaz. Sürekli olarak derslere devam edilme zorunluluğu vardır. Zaten uzman savunma sporu hocaları ve antrenörleri de size özel olarak hazırladığı çalışma programını çalışmaları aksatmayacak şekilde hazırlar. Birer gün ara ile yapılmasının sebebi de çalışmanızın bulunduğu gün derse katılamamanız durumunda bir sonra ki gün derslere katılarak derslere sürekli devamlılığı sağlama imkanı bulursunuz.

Savunma sporu ders içeriği hakkında yaptığımız araştırmalarda ise; genel olarak seçtiğiniz spora göre kabul ettiği felsefenin öğretilmesiyle derslere başlanır. Bu aşamada bir de sporcuların metabolik olarak derslere ve antrenmanlara da hazırlanması gerekir. Bu sebeple derslere ek olarak fitness ve egzersiz çalışmaları da sporculara uygulanır. Ayrıca bu çalışmaları desteklemek amacıyla beslenme programı oluşturularak uzun bir süre bu programın uygulanması da istenir.