SAVUNMA SPORLARI DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

blog yazısı ekle !

SAVUNMA SPORLARI DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

Savunma sporları tüm dünyada kabul görmüş evrensel sporlar olarak bilinmektedir. Artık sadece birkaç ülkenin bildiği, ağır, yorucu sporlar olmaktan çıkarak daha evrensel bir hal almasını sağlayan bilim insanları sayesinde günümüzde herkes rahatlıkla savunma sporları derslerine katılabilmektedir.

Ankara'da Savunma Sanatları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Savunma Sanatları


Savunma sporları, ülkemizden eskiden kalma fikirlerin yıkılmasıyla birlikte yeni bir gelişim sürecine girmiştir. Yenilenen spor kurslarının ve spor merkezlerinin daha kaliteli ve iyi hizmet vermesiyle birlikte spor kompleksi niteliği kazanmıştır. Bu sayede sadece yetişkinlerin değil çocukların da severek savunma sporu derslerine katılması amaçlanmıştır. Oldukça da başarılı olan bu fikir sayesinde ülkemizde yediden yetmişe herkes severek savunma sporları derslerine katılmaktadır. Zaten amaç ta tam olarak herkesin yaş, cinsiyet ve ya herhangi bir başka etken ayırt etmeksizin kendi seviyelerine ve bünyelerine uygun savunma sporu derslerine katılabilmeleridir.

Savunma sporları dersleri daha önceden de belirttiğimiz gibi katılacak kişinin seviyesine göre sınıflandırılarak yapılır. Yani hangi savunma sporunu tercih ederseniz edin sizin en başarılı olacağınız şekilde sınıflara ayrılarak dersler verilir. Tabi bu seviyeler sınavlar yapılarak sürekli olarak yenilenir. Eğer bir ebeveyn iseniz ve çocuğunuzun bir spor dalına yönlenmesini istiyorsanız savunma sporları tam da size uygundur. Çünkü özellikle savunma sporları çocukların seviyesine indirgenerek yapılabilmektedir. Diğer sporlarda her ne kadar çocuklara göre yapılsa da her çocuğun bünyesi bir olmadığı için ya sporda başarısızlık ve hemen ardından da kopukluklar başlar ya da ciddi sakatlanmalar ortaya çıkar. Diğer bir yandan ileri yaşlarda da olan sporcuların yine rahatlıkla tercih edebileceği bir alandır savunma sporları. Çünkü savunma sporları derslerine başlayan bir öğrencinin ilk olarak vücut kabiliyeti ve performansı test edilir. Sporcuların hangi seviye derslere katılacağı da bu testlerin sonunda belli olmaktadır.

Savunma sporları dersleri dönemlik ve yıllık olarak yapılmaktadır. Yani aslına bakılırsa sizin hangi amaç doğrultusunda savunma sporları dersleri aldığınıza bakılarak buna karar verilir. Eğer kariyer yapmak istiyorsanız yıllık olarak derslere katılmanız gerekmektedir. Ya da sadece hayatınızda bir değişiklik amacıyla savunma sporları derslerine katılıyor da olabilirsiniz. Bu sebeple de belirli dönemler için ödeme yaparak savunma sporları derslerine katılabilirsiniz.