TAE BO DERSİ

blog yazısı ekle !

TAE BO DERSİ

Tae bo dersleri spor kursları ve spor merkezleri içerisinde uzman Tae bo hocaları ve antrenörleri tarafından verilir. Tae bo dersleri genellikle haftada 3 gün ve her bir ders ise 1 ila 2 saat aralığında olmak üzere uygulanır. Bu süre Tae bo sporunun öğrenilebilmesi için fazlasıyla yeterli olacaktır. Fakat Tae bo hoclarının özellikle dikkat çektikleri bir nokta vardır ki belki de en önemli husus hiç şüphesiz derslere devam zorunluluğudur. Bu konuda oldukça titiz olunması gerektiğini belirten Tae bo hocaları istenilen sonuçları elde edebilmeniz ve hedefinize en kısa sürede ulaşmanın altın anahtarı niteliğinde olduğunu belirtmektedirler.

Ankara'da Tae Bo için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Tae Bo


Tae bo genel olarak dövüş sporu figürleri içerdiği için hazırlık egzersizleri yaparak derslere başlanır. Isınma hareketlerinin ardından hazırlık çalışmalarıyla birlikte ve müzik eşliğinde tae bo derslerine başlanır. Tae bo derslerinde de diğer spor ve egzersiz türlerinde olduğu gibi derslerin sürekliliği oldukça önemlidir. Bu nedenle derslerin birer gün arayla haftada 3 gün yapılması oldukça uygun olmaktadır. Eğer her hangi bir nedenle bir derse katılamazsanız diğer gün katılarak eksiklerinizi tamamlamanız mümkün olur. Böylece derslere sürekli olarak devam etmiş olursunuz.

Spor merkezleri ve spor kurslarında Tae bo dersleri her öğrenci için özel olarak belirlenir. Yani herkesin çalışma seviyesi aynı olmadığı için her sporcu için özel olarak bir çalışma programı hazırlanır ve bir süre boyunca uygulanır. Tae bo dersleri de belirli seviyelerle uygulanır. Giriş seviyesi her öğrenci için tamamlanmasının ardından bir üst seviyeye geçilir ve bu seviyede hemen hemen her öğrencinin seviyesi aynı seviyede olur. Tae bo derslerinde seviyelerin artmasıyla uzman antrenör ya da hocanız tempo artışına gitmeye başlar. Bu şekilde belirli bir tempo artışı yapılır ve çalışmaların yoğunluğu biraz daha artırılır. Tabi bu arada sadece dersin temposu değil müziğin temposu da buna bağlı olarak artar. Bu sayede müzik eşliğinde dersler hem daha keyifli olarak geçer hem de derslerin süresi en az 19 dakikaya kadar artırılabilir. Böylece derslerden alınan keyif ve yarar daha da artırılabilir.