TAE BO DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

blog yazısı ekle !

TAE BO DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

Tae bo evrensel bir egzersiz türüdür. Oldukça etkili bir formda kalma ya da forma girme metodu olan Tae bo spor salonlarında ve spor merkezlerinde uzman hocalar tarafından dersleri verilmektedir. Tae bo oldukça yüksek tempoya sahip bir egzersiz olduğu için sağlık durumu iyi olan bu tempoya uygun olan her yaştan, her kesimden ve her cinsten insanın yapabileceği bir egzersizdir. Bu nedenle eğer Tae bo derslerine katılmak istiyorsanız bir doktora görünmenizde fayda vardır. Eğer sağlık durumunuz Tae bo derslerine katılmaya uygunsa en kısa sürede bir spor salonuna ya da spor merkezine giderek Tae bo derslerine kayıt yaptırabilirsiniz.


Tae bo'nun en önemli özelliği hem Kardiyovasküler bir özellik taşıması hem de ağırlık çalışmaları ve dövüş sporu hareketlerini içerisinde barındırmasıdır. Ayrıca bu hareketlerin de müzik eşliğinde yapılmasıdır. Tae bo egzersizinden sıkılmanız neredeyse imkansızıdır. Çünkü çalışmalarda ve dersler boyunca istediğiniz ve sevdiğiniz müzikleri dinleyerek çalışmalar yaptığınız için Tae bo dersleri oldukça zevkli bir hale gelmektedir.

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

All in One Pilates Studio

Çankaya

4'lü Grup Pilates Reformer ve 4'lü Pilates Chair dersleri hakkında bilgi almak için bizi arayınız.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2144 sok. 13-A Tevfik bey Apartmanı Çankaya-Ankara

Fly High Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Oranium Fit

Oran

devamını oku... Adres: Ferit Recai Ertuğrul Caddesi 2/D Oran-Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Wind Life Sports

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenibatı Mahallesi 2359. Sokak No:2 Batıkent-Ankara

Life House Sports Center

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Amasya Beyannamesi Caddesi No:19 Eryaman Ankara

Graffiti Sport Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı No:94 Kat:1-2 Çayyolu-Ankara

Favori Gençlik ve Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Necatibey Caddesi 51-1/B Kızılay-Ankara

Silla Spor Kulübü Batıkent

Batıkent

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇMEdevamını oku... Adres: Turgut Özal Mahallesi 2209. Cadde No:47 B/C Batıkent-Ankara


Tae bo aslına bakılırsa birçok sporun birleştirilmesiyle meydana gelmiş bir egzersiz türüdür. Yani bir dövüş ve savunma sporuna gitmek istiyorsanız ve riskli olabileceğini düşünüyorsanız tae bo tam d size uygun bir egzersizdir. Çünkü savaş ve dövüş figürlerini bünyesinde barındırır ve karşınızda ki hedef bir kişi değil hayali bir hedeftir. Böyle olması sebebiyle sağlık sorunu bulunmayan 7 ila 11 yaş arası çocuklardan orta yaş bayan ve erkeklere hatta ve hatta hayatında spora yer veren ileri yaşlarda ki öğrencilerin bile yapabileceği bir egzersizdir. Böyle olması sebebiyle de dünyada ve özellikle ülkemizde belki de en çok tercih edilen egzersiz türlerinin başında yer almaktadır.

Tae bo derslerine katılan herkesin seviyelerinin belirlenmesiyle başlar ve belirli bir süre içerisinde herkes çalışma seviyesine uygun sınıflarda tae bo derslerine katılmaktadır. Ayrıca bayanların daha aktif olarak katılabilmesi için de spor salonları ve spor merkezlerinde özel olarak dersler ayarlanmıştır. Çünkü çalışan bayanların da eksiklerini giderebilmeleri oldukça önemlidir. Bu sebeple tae bo dersleri sürekli olarak ve herkesin ihtiyacı doğrultusunda yapılabilmektedir.