TAE BO İLE GÖLGE BOKSU

blog yazısı ekle !

TAE BO İLE GÖLGE BOKSU

Spor dalları çeşit çeşittir. Öyle ki kendi içlerinde çeşitli gruplara ayrılırlar. Kimiz zaman ayrıldıkları gruplarla ana spor dalını çağrıştırırlar. Ancak ana spor dallarından farklı olan yapıları vardır. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle spor dallarına yönelik bilgi ve birikim konusunda farklı şekillenmeler mevcuttur.

Ankara'da Tae Bo için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Tae BoTae Bo ile gölge sporu da buna girer. Nitekim bu spor dalı boksun bir türüdür ve ayna karşısında, gölge bir yerde yapılır. Bokstan farklı olarak bu spor dalını yaparken herhangi bir eğitmene ihtiyaç duymazsınız. Zira bu spor dalında eğitmen sizsinizdir. Bir spor dalında kendi yaptığınız sporda eğitmenin sizin olmanız oldukça önemlidir. Bu durum size çeşitli açılardan bakış açısı sağlar.

Bugün Ankara'da hem boks hem de gölge boksu adına verilen bir eğitim yoktur. Yani, ikisini birden bir sporsevere kazandıracak bir eğitim mekanizması bulunmamaktadır. Ancak eğitim çok yönlü bir şeydir ve gölge boksu için de herhangi bir eğitimin gerekmediğini vurgulamıştık. Bu spor dalında önemli olan boksun temel özelliklerini bilmektir. Boksun temel özelliklerini kaptıktan sonra bu spor dalını kendi başınıza harekete geçirmeniz oldukça kolay olacaktır. Dolayısıyla gölge boksu için öncelikle boks eğitiminizi tamamlamalısınız.

Öte yandan gölge boksu yapmakta belli sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durum da sizin ilerlemeniz açısından pek hoş olmaz. Önce ana spor hareketlerini tamamlarsanız ara sporda diğer hareketleri ve ana spora bağlı kısımları geçeceksiniz demektir. Bugün dünyanın hemen her yerinde boks bildikten sonra kolayca yapılan bu spor dalı size spor kültürü ve bilinci açısından fayda sağlayacaktır.

Bir spor severin bünyesinde spor bilinci ve spor kültürünün oluşması oldukça önemlidir. Günümüzde her spor severde bu tip bir eğilim görmemekteyiz ancak buna dair belli yaklaşımlar sergilendiğini fark etmekteyiz. Bu da spor kültürü ve bilinci için önemli adımlardan biridir. Dolayısıyla hiçbir zaman bu konuda herhangi bir yargılamada bulunmamak gerekir. Spor kendine has bir genişlik ve zenginliğe sahiptir. Bundan dolayı her kişi üzerinde farklı duygu ve durumları oluşturduğuna dikkat etmeliyiz.