TAE BO TEKNİKLERİ VE HAREKETLERİ

blog yazısı ekle !

TAE BO TEKNİKLERİ VE HAREKETLERİ

Tae bo daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi savaş ve dövüş sporlarının sentezlerinden oluşmuş bir spordur. Aslında Tae bo ya spor yerine egzersiz dememiz çok daha doğru olacaktır. Çünkü insanlar özellikle de bayanların en çok tercih etmesinde ki sebep yağ yakıcı olması, formda tutması ve güzel bir vücut görüntüsüne ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Hem de buna sadece 20 dakika ve haftada ise 3 gün çalışarak bile ulaşabilirsiniz.

Ankara'da Tae Bo için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Tae Bo


Peki, ama Tae bo derslerinde hangi hareketler ve hangi teknikler kullanılır? Bu sorunun cevabını aslında daha önceden de vermiştik. Yani Tae bo savaş ve dövüş sporlarının hareketlerini ve tekniklerini kullanır. Tek farkı karşınızda rakip ya da düşman yerine hayali düşmanlarınız vardır ve bunlara karşı savaşırsınız. Kullanılan hareketler ve teknikler ise karate, Taekwondo, kick boks gibi dövüş ve savaş sporlarında ki hareket ve tekniklerin biraz daha yumuşatılmış halidir. Burada ki amaç kendinizi korumak ya da savunmak değil hareketlerin sahip olduğu yükse tempodan dolayı size katmış olduğu çevikliği ve hızı kazanmaktır. Tae bo teknikleri ve hareketleri, uzman hocaların ve antrenörlerin kararıyla daha yumuşak hale getirilmesinde ki en önemli etmen her yaştan ve her kesimden insanın kolaylıkla Tae bo sporunu yapabilmesidir. Aslında bu konuda da oldukça başarılı olunduğu aşikârdır. Bu gün tüm dünyada ve özellikle ülkemizde ki en çok tercih edilen egzersizlerin başında hiç şüphesiz Tae bo yer almaktadır.

Tae bo bilindiğinin aksine sert hareketleri olan bir spor değil yumuşak ama yüksek tempolu hareketler barındıran ve bu hareketleri de müzik eşliğinde uygulayabileceğiniz bir egzersizdir. Müziğin ritmine kendinizi bıraktığınız zaman Tae bo hareketlerini yapmak oldukça kolaylaşır ve çok kısa bir süre içerisinde hedefinize ulaşmanız mümkün hale gelmektedir. Ayrıca birçok ebeveyn de bu sebeple çocuklarının da Tae bo ya daha küçük yaşlarında yönelmesinde hiçbir sakınca görmemekte ve hatta kendileri bile yönlendirmektedir. Tabi bunun en önemli sebebi uzman Tae bo hocalarının, Tae bo derslerine katılan öğrencilerin seviyelerine en uygun çalışma planı hazırlamasıyla ve uygulanacak hareketlerinde bu duruma en uygun şartlarda olmasını sağlamaktadırlar.