TAİ CHİ İLE BEDENSEL TEMİZLENME

blog yazısı ekle !

TAİ CHİ İLE BEDENSEL TEMİZLENME

İnsanların yaşam stillerine baktığımızda her insanın farklı amaçlar doğrultusunda belli bir çizgiyi takip ettiğini gözlemleriz. Günümüzde çok çalışıp, bir şeyler ürettikten sonra aynı şekilde bu çalışmalarının karşılığını görmek isteyen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Bu tip durumlarda kişilerin pragmatik unsurlardan beslendiğini rahatlıkla düşünebiliriz. Zira bu bize insanların hangi durumlardan ne tip şeyler yapabildiklerini gösterir.

Ankara'da Tai-chi için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Tai-chiSpor gibi en masum şeyi bile bu doğrultuda ele almak oldukça kolaydır. Sporu insanlar belli bir form düzeyine ulaşmak için yaparlar. Bunu yaparken ise asıl amaçlarını çevrelerine söylemek konusunda hiçbir çekince göstermezler. Günümüzde Ankara gibi büyük şehirler spor konusunda oldukça gelişmiş bir düzeneğe sahiptir.

Bunun sebebi spor alanında eğitilen uzmanların da belli açılardan iyi bir düzeyde olmasıdır. Ancak şöyle bir durum vardır ki spor hiçbir zaman meta olarak kullanılmamıştır. Sadece düşünce kalıpları çerçevesinde öyle olduğuna inanılmıştır. Günümüzde spor alanında birçok yenilik yapılmaktadır. Bu yenilik amacı ise spora ve spor kültürüne dair çok daha fazla şey konusunda kazanım sağlamaktır. Şimdi cinsiyetler arası karşılaştırma yapacak olursak spor dallarında bugünlerde ön plana çıkmış olan taichi'yi ele alacağız.

Bu spor dalını yapan kişiler genelikle birçok pragmatik amaç doğrultusunda hareket ederler. Kadınlar bu spor dalıyla ığraşırken kilo vermek derdindedirler, erkekler ise daha iyi gözükebilmek için vücut geliştirme peşine düşerler. Bu durumda taichi ile bedensel temizlenme ya da kilo vermek için taichi sporunu tercih etmek her açıdan bize spora dair düşünceler sunacaktır. Bugün dünyanın hemen her yerinde spora dair bakış açıları bu şekilde işlemektedir. Bunun sebebi ise küçüklükten itibaren spor kültürünün ilgili kişilere aşılanmamış olmasında yatar.

Spor kültürü geniş bir perspektiftir ve spor kültürü genellikle kişilerde spor yapma bilincini harekete geçirir. Bu önemli bir noktadır. Zira bu şekilde spor ile uğraşan kişiler ne yaptıklarını ve ne yapmak istediklerini çok iyi bilirler. Bu şekilde spora başlayan kişiler uzman eğitmenler tarafından son derece iyi bir şekilde desteklenir.