THAİ BOKS ANTRENMANLARI

blog yazısı ekle !

THAİ BOKS ANTRENMANLARI

Thai boks oldukça sert ve ağır olduğundan bahsetmiştik. Peki, ama bu kadar ağır ve sert bir sporu kimler nasıl yapabilir ve başarı nasıl kazanılır? Bu sorunun tek bir cevabı var ki o da kesinlikle düzenli ve yerinde yapılan bir thai boks antrenmanıdır. Yani düzenli olarak yapılan thai boks antrenmanları ile vücudunuz kısa bir süre içerisinde thai boks sporunu kolaylıkla yapabilir ve bütün hedeflerinize de çok kısa bir süre içerisinde ulaşmanız mümkündür. Bu yazımızda size thai boks antrenmanının nasıl yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Ankara'da Thai-boks için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Thai-boks


Thai boks sporuna yeni başlayan bir sporcu iseniz kısa ve basit hareketlerle başlamanız çok daha uygun olacaktır. Hafif egzersizler ve ısınma hareketleri ile bir başlangıç antrenmanları yapılarak thai boksa başlanır. Amacınız vücut yapmak ise bu hareketler için hazırlık yapılır. Basit hareketler yapılarak vücut, kaslar ve kemiklerin ısınması sağlanır.

Thai boks antrenmanlarında yapılan bu hareketler her ne kadar hafif gibi görülse de aslında bu hareketler hem thai boks için hem de diğer sporlar için hayati öneme sahiptir. Her hangi bir müsabaka, karşılaşma ve hatta çalışmalarda bile kas, kemik ve eklem sakatlanmalarını önlemek için yapılır. Ayrıca müsabakalarda sporcunun güçlü, çevik ve formda olması gerekir. Bunun içinde thai boks sporcusu antrenmanlara önem vermelidir. Çünkü thai boks antrenmanları sporcuların erk sağlaması için önemlidir. Bu durum her ne kadar yüksek olursa sahada rakip karşısında da o kadar avantajlı durumda olur.

En çok akıllarda soru işareti oluşturan konulardan biri de thai boks antrenmanlarında nasıl bir çalışma uygulanır?

Bu sorunun cevabı aslında oldukça basittir. Yani diğer sporlarında ki egzersizlerin hemen hemen aynısı thai boks sporcularına da uygulanır. Biraz daha açık konuşmak gerekirse bildiğimiz koşma, gölge boksu, ip atlama, vücut direncine dayalı egzersizler, sağlık topu egzersizleri, karın kasları egzersizleri, ağırlık antrenmanları, fitness gibi hem bedeni hem de zihni çalıştırmayı amaçlayan hareketlerin bulunduğu çalışmalar yapılır. Ama bu çalışmaların sporcuya zarar verecek düzeyde de olmaması çok önemlidir.