THAİ BOKS DERSLERİ

blog yazısı ekle !

THAİ BOKS DERSLERİ

Thai boks hakkında birçok bilgiyi diğer yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Thai boks sporuna yeni başlayacak sporcuların bu yazılarımızı okuduktan sonra akıllarında bazı konular artık netlik kazanmaya başlamıştır. Ama yine de bazı konular insanlara tedirginlik ve ya bir bilinmezliğe sebep olabiliyor. İşte bu konulardan birisi de thai boks dersleridir. Thai boks dersleri hakkında yaptığımız araştırmalara bir göz attıktan sonra aslında bu spordan korkuların ne kadar yersiz olduğunu sizlerde anlayacaksınız.

Ankara'da Thai-boks için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Thai-boks


Halk arasında kulaktan dolma bilgiler o kadar yaygındır ki bu bilgiler neredeyse asılsız olmasına rağmen, bilgilerin gerçeklerinden daha çok inanılır ve güvenilir. Bu da insanların çokça yanlış yapmasına ya da ön yargılı olmasına sebep olmaktadır. İşte thai boks sporu da bu konulardan biridir. Thai boks her ne kadar sert ve ağır bir dövüş sporu olsa da dersleri için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Yani thai boks dersleri her öğrencinin seviyesine göre özel olarak ayarlanır. Ayrıca egzersizler ve fitness dersleri ile başlanarak basit bir egzersiz çalışması gibi derslere başlanır. Genel olarak zaten dersler de bu şekilde devam eder. Çünkü thai boks ta önemli olan hız, çeviklik ve yüksek tempoda belirli bir süre kalabilmektir. İşte bu sebeple thai boks dersleri aslında oldukça yumuşak bir spor havasında yapılır.

Özellikle belirlenen 1 ila 1 buçuk saatlik ders süresi de bir insanın yorulmadan ve kas, kemik ve eklem dokularına da zarar vermeden rahatlıkla bütün hareketleri kolaylıkla yapabilmesini sağlayabilecek bir süredir. Ve belki de en önemlisi çok kısa bir süre içerisinde çok sert olan thai boks sporunu büyük bir ustalıkla uygulayabildiğinizi fark edeceksiniz. Bu oldukça önemlidir. Çünkü insanlar arasında yaygınlaşan bu tabuların yıkılabilmesi için öncelikle insanların önce karar verip sonrada azim göstererek thai boks derslerine katılması gerekir. Ayrıca thai boks hocalarının üzerinde durduğu en önemli konu derslere devam konusudur. Çünkü derslere devam edildiği zaman vücut ve bünye zaman içerisinde thai boks sporuna hiç zorlanmadan alışıklık kazanacaktır.