THAİ BOKS’UN YARARLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

THAİ BOKS’UN YARARLARI NELERDİR?

Thai boks her ne kadar sert ve ağır bir spor olsa da yararları da bir bu kadar fazladır. Aslına bakılırsa tüm çalışmaları ve hareketleri aynı olan muay thai ve thai boksun aynı spor olduğunu da diğer makalelerimizde çok detaylı bir biçimde anlatmıştık. Her şeyi aynı olan sporların insanlara sağladığı faydalar da aynı olmak zorundadır. Bu nedenle muay thainin sağladığı yararlar aslında thai boksun insanlara sağladığı yararlardır.

Ankara'da Thai-boks için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Thai-boks


Her spor kesinlikle inanılarak ve azimle yapılmalıdır. Sadece thai boks için değil tüm sporlar için geçerli altın anahtar niteliğinde bir kuraldır bu. Bu sebeple thai boksa ilk olarak yeni başlayan bir sporcunun bir hedefi ve bu hedefe ulaşabilmesi içinde azimli olması gerekir. Siz thai boks sporunu yaparken aslında size sağladığı birçok faydayı da zamanla kazanmış olursunuz. Peki, ama thai boks insana ne gibi yararlar sağlar? İşte tüm bu cevapları sizin için aşağıda maddeler halinde sıraladık.

  • thai boks bir dövüş sporudur. Bu nedenle güç olmazsa olmazların başında yer almaktadır. Thai boksta biz bu gücü tekme hareketleri, yumruk hareketleri, diz ve dirsek hareketleri çalışmalar sırasında ortaya çıkarabilmekteyiz.
  • Bu esnada da oldukça yüksek bir enerji açığa çıkmaktadır.
  • Ortaya çıkan bu enerji ile beraber düzenli alınan nefes ile güç ve mükemmel bir kondisyon oluşturur.
  • Thai boksta yaptığınız her bir hareket özellikle kas ve kemik dokunuzun gelişimine büyük ölçüde katkı sağlar.
  • Vücudunuzda ki tüm kaslarınızı çalıştırarak daha formda görünmenizi sağlar, daha da güçlenmenizi yardımcı olur.
  • Vücuttan atılan ter oranını arttırdığı için vücutta biriken toksinlerin atılmasında önemli rol oynar.
  • Thai boks dövüş sporu ile hayatınıza renk katmış olacaksınız. Yani sürekli aynı sporları yapmak bile insan hayatını monoton bir hale sokar. Thai boks ile farklı bir spor farklı bir renk katabilirsiniz hayatınıza.

Yukarıdaki bahsettiğimiz thai boksun faydaları sadece bir kısmıdır. Bu bilgileri çoğaltmamız mümkündür. Sizin için yaptığımız araştırmalarda edindiğimiz bilgiler ile kafanızda oluşan soruları azaltmayı amaçladık. Zaten thai boks sporu ile uğraştığınız zaman içerisinde kendinizde oluşacak değişimlerin fark edebilirsiniz.