THAİ CHİ DERSLERİ

blog yazısı ekle !

THAİ CHİ DERSLERİ

Thai chi savunma sanatının bulunduğu aşama hareketlerinin üzerinde etkili olduğunu önceki yazılarımızda bahsettik. Yani thai chi bütün hareketleri sade, basit ve yavaş içeriklidir. Ama bu durum yanlış algılamalara yol açmıştır. Şöyle ki thai chi çabucak ve kendiliğinden öğrenilebilecek bir savunma sanatı olarak görülmesi gibi bir düşünce mevcuttur. Thai chi kurslarında uzman kişilerin bilgisinden ve tecrübelerinden yararlanılmasıdır.


Yaşamkent Koryo Spor Kulübü

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara

Graffiti Sport Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı No:94 Kat:1-2 Çayyolu-Ankara

Wind Life Sports

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenibatı Mahallesi 2359. Sokak No:2 Batıkent-Ankara


Ülkemizde Ankara ili başta olmak üzere thai chi savunma sanatının bilinçli ve profesyonel yardımları ile öğrenilmesi önemli olduğundan yeterli sayıda kurs ve özel okul açılmıştır. Böylece basit gibi görünen thai chi savunma sanatının öğrenilmesinde kolaylık sağlanmış olacaktır.

Thai chi yapmak isteyen bir kişi bu konu hakkında ne kadar ilerleme kaydedebilir? Ya da öğrendiği bilgiler ne derece yeterlidir? Thai chi kurslarındaki dersler antrenörlerin katılımı ile çok yabancısı olduğunuz kültüre ait bilgileri doğru bir şekilde sizin ile paylaşacaktır.

Thai chi kurslarında derslere katılarak thai chi hakkında bilmediğiniz püf noktalarına kadar paylaşılmaktadır. Mesela thai chi yaparken denge önemlidir. Bunun içinde kasların duruşu ve o anki rahatlaması sağlanır. Buna bağlı olarak ayrıca bir güç unsuru devreye sokulmaması gerekir. thai chi hareketlerinde vücudun rahatlaması veya serbest bırakılması gerekir. Rahatlama kadar aynı şekilde kasların kasılması gerekir. Tüm bu bilgiler profesyonel yardımı gerektirmektedir.

Ayrıca, thai chi derslerinde tüm yöntem ve stilleri öğrenme imkanı da elde edilir. Çünkü thai chi savunma sanatında hareketler birbiri ile ilişkilidir. Eksik öğrenme ve yetersiz bilgi durumunun oluşmasını mümkün kılar. Thai chi antrenörlerinin birebir özel dersi veya grup derslerine katılarak güvenilir bilgiyi öğrenebilirsiniz. Hareketlerdeki mevcut başlangıç ve bitiş noktaları öyle kaynaşmış durumdadır ki seri bir şekilde gerçekleştirilmesi sürekli tekrarlar ile mümkün hale gelir.

Thai chi dersleri gayet sakin ve yavaş sürdüğünden sıkılma, üşenme, yorulma gibi durumlar yaşanmamaktadır. Böylede olunca dersler daha zevkli ve eğlenceli bir hale dönüşmektedir. Thai chi kurslarında belirli eğitimi ve tecrübeyi kazanan sporcular sertifika ile başarılarını somutlaştıracaklardır.

Ankara thai chi kursları savunma sanatından yararlanmak için katılımlarınızı beklemektedir.