WİNG TSUN ANTRENMANLARI

blog yazısı ekle !

WİNG TSUN ANTRENMANLARI

Savunma sporlarına başlamadan önce ısınma hareketleri ile vücut öncelikle teknik hareketler için hazırlanır. Isınma hareketlerinde oluşabilecek sakatlanmalar önlenmeye çalışılır. Antrenmanlar için bir ön adımı oluşturur. Antrenman da yapılacak sporun düzenli periyodlar ile çalışılmasıdır. Antrenmanlar önemlidir çünkü başarıya götürecek belki de en önemli adımdır.

Wing tsun antrenmanları yeterli bilgi ve donanıma sahip hocaların gözetiminde yapılmaktadır. Hocaların yönlendirmesi ile hareketlerin düzgün ve doğru bir şekilde yapılması sağlanacaktır.
Wing tsun antrenmanlar kasları ve kemiklerin gelişimine katkısı vardır. Bu şekilde kuvvet ve güç arttırılır. Aynı zamanda kalp-dolaşım sistemini çalıştırarak sporcunun oksijen alma miktarı artırılır. Buna bağlı olarak sporcunun çabuk yorulması ve pes etmesine karşı gücü artar. Wing tsun için gerekli olan esneklik antrenmanlar ile sağlanır. Antrenmanların sporcuya göre ayarlanması sonucunda yetenekler ortaya çıkarılır ve geliştirme olanağı kazandırılır.

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​


Antrenmanlarda hocaların yönlendirmesi ile sporcunun düzenli çalışmasını sağlayarak, yeni yöntemler geliştirmesine yardımcı olacaktır. wing tsunda kalıplaşmış hareketler olmadığı için sporcunun yeni yöntemler ile kendini savunması olası bir durumdur. Böylece hareketleri kullanımını düşünmek yerine hızlı bir şekilde taktikler/yöntemler geliştirmelidir.

Bu saydıklarımız antrenmanın sporcuya fiziksel kazanımlarıydı. Aynı zamanda antrenmanların psikolojik olarak kazanımları da mümkündür. Yeni bakış açısı kazandırır sporcuya. Antrenmanlarda enerjinin doğru kullanılması öğretilerek duygusal açıdan ani çıkışların, parlamaların önlenmesi amaçlanır. Sporcunun iç dünyasının kontrolü sağlanarak gereksiz yere güç kullanmasının yanlış olacağı vurgulanır.

Wing tsun antrenmanlarına katılmak bu alanda ilerlemeniz ve kendinizi geliştirmeniz daha kolay olacaktır. wing tsun antrenmanlarını haftanın belirli günlerinde ya da haftanın her günü olarak sporcuya göre ayarlanabilir.

Wing tsun antrenmanlarında sadece el hareketleri, ayak hareketleri değil bunlarla beraber vücutta bir bütün olarak çalıştırılır. Yumruk hareketi sadece el de değil kol ve beraberinde omuzun vücuttan aldığı gücü sırasıyla karşı tarafa göndererek işlem gerçekleştirilir.

Wing tsun antrenmanlarında çalışmaların büyük sabır ve titizlik içerisinde gerçekleştirilmesi gerekir. Hareketin serilik kazanması yorucu çalışmalar sonucunda gerçekleşir. Antrenmanlara yeni başlayanlar ile düzenli olarak devam eden sporcuların hareketleri bu açıdan farklıdır. Süre içerisinde tekrar tekrar yapılan hareketler serilik kazanacaktır.

İlgili Videolar