WİNG TSUN DERSLERİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

blog yazısı ekle !

WİNG TSUN DERSLERİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

Wing tsun savunma sanatları haftanın belirli günlerinde bir buçuk saatlik ders verilmektedir. Ders programları hafta içi gruplar ve hafta sonu gruplar olarak ikiye ayrılmıştır. Böylece hafta içi yoğun olan katılımcılar hafta sonunu farklı bir aktivite ile süsleme imkânı bulabilir. Ya da hafta sonum bana kalsın ben hafta içi müsaidim diyen katılımcılara da hafta içi derslere katılabilirler.

Ankara'da Wing Tsun için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Wing Tsun


Wing tsun savunma sanatı her ne kadar basit ve hafif hareketlere sahip olsa da ders saatleri sporculara uygun olarak ayarlanmalıdır. Yeni başlayan sporcular kasları, kemikleri belirli bir çalışma süresi sonrasında ara verilerek dinlendirilmelidir. Çünkü kas kasılmalarına ve dokularda oluşabilecek zararları ortadan kaldırmak gerekir. Küçük gibi görülen bu problemler zaman içerisinde sporcunun hayatını olumsuz etkileyebilir.

Ders saatleri sporcunun yeteneklerine göre belirlenmelidir. Yani ileri seviyedeki bir wing tsun sporcusunun ders saatleri hocasının gözetimine bağlı olarak artırılabilir.

Araştırmalar sonucun da belirlenen günler içerisindeki bir buçuk saatlik ders yeterli görülmüştür. Derslere başlamadan yapılan egzersizler ile tamamlanmaktadır. Antrenörlerin durum analizi sonrasında bu saatler uzun çalışmalar sonucunda belirlenmiştir.

Hafta da üç gün de wing tsun savunma sanatı dersler verilir. Hiç aralıksız olarak sürdürülen wing tsun sporu kendini savunma ve rakibi etkisiz hale getirme konusunda bir yıl sonra eğitimini tamamlayabilir. Bu veriler uzmanların dikkatli ve titiz incelemeleri sonucunda oluşturulmuştur. Bu bilgilere uymak sporcuların yararına olacaktır. Hem vücut sağlığı için hem de wing tsun savunma sanatını bıkmadan, usanmadan yapma imkânı sağlayacaktır.

Wing tsun savunma sporu yukarıda verdiğimiz bilgilerden de anlaşılacağı üzere sporculara uygun programlar oluşturulmaktadır. Belirli zamanlarda günlerinizi, zamanınızı değerlendirmek için çok doğru bir karar olacaktır. Yapılacaklar listenizde wing tsun savunma sanatını da eklemenizi tavsiye ederiz.

Wing tsun kurslarında dersler az sayıda öğrenci ile yapılmaktadır. Kalabalık derslerde verim düşmekte ve hocaların ilgilenmesi zorlaşmaktadır. Onun için öğrencilerin hocanın kontrolünde hatalarını görerek öğrenme imkânı sunulmaktadır. Böylece doğru bilgiler ile wing tsun savunma sanatını dolu dolu öğrenmek çok büyük bir avantajdır.
İlgili Videolar