WUSHU ANTRENMANLARI

blog yazısı ekle !

WUSHU ANTRENMANLARI

Wushu antrenmanları derse başlamadan önce ısınma hareketleri, vücudu derslere hazırlamak olarak düşünürsek, çoğu kişi farkında olmadan defalarca yapmaktadır. Peki, wushu antrenmanları ne işe yarar ya da sporcunun kazancı nedir? Bu soruların cevabına hep birlikte göz atlım.

Wushu antrenmanları ile oluşabilecek incinme risklerini minimum seviyeye indirerek sağlıklı spor yapma fırsatı elde ederiz. Sadece incinmelerde mi yararlıdır? Hayır, wushu antrenmanları ek olarak sporcunun yetenek ve becerileri üzerinde önemlidir.
Toplumda çoğu kişi tarafından yapılan, bazen de gereksiz gibi görünen wushu antrenman bilinçli ve uzman kişilerin gözetiminde yapılması hem zevkli hem de yararlı olabilir.

İnsan vücudunun çalışmalara hazırlanması gerekir. Yani direkt olarak derslere başlamak yorucu ve yukarıda bahsettiğimiz üzere incinmelere sebep olur. Bunları önlemek için antrenmanlar ile başlanarak derse aşamalı olarak geçilmesi daha sağlıklı olur. Wushu derslerinde gerekli olacak enerji ihtiyacını iç organlardaki faaliyetlerden karşılamak isteyecektir. Bunun içinde wushu antrenmanları ile geçiş aşamasını oluşturarak fazla enerji kullanımın, bedensel hazırlığı sağlayacaktır.

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Özdemir Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Ziya Gökalp Cad. 41/22 Kolej-Kızılay-Ankara

Şen Kay Spor Akademisi Kulübü

Gölbaşı

Şenol Kaysi Milli Sporcu 3 Branştan Milli Takım Antrenörü Teknik Kurul Üyesi
6 Branştan Antrenörlük Belgesine Sahip 1-Wushu 3. Kademe Kıdemli Antrenör Siyah Kuşak 3.Duan
2-Taekwondo: 2.Kademe Antrenör Siyah Kuşak 4. Dan
3-Kick Boks: 2.Kademe Antrenör Siyah Kuşak 4.Dan
4-Muay Thai: 2.Kademe Antrenör 12.Khan
5-Budokaido: Antrenör 2.Duan
6-Boks: Antrenör

GÖLBAŞI'NDA AVRUPA,DÜNYA DERECELERİ VE BALKAN,ULUSLARARASI ŞAMPİYONLAR YETİŞTİREN TEK KULÜP
Yardımcı Antrenörler:

Mahmut Yılmaz
Kadir Doğan Beder

Derecelerimiz:
Melike Kuş:Sayısız Ankara Bölge ve Kick Boks,Muay Thai,Wushu Türkiye Şampiyonu - Uluslararası ve Balkan Şampiyonu - Balkan 2.si
Alparslan Eraslan:Sayısız Ankara,Bölge ve Kick Boks, Muay Thai, Wushu Türkiye Şampiyonu Balkan 2.si Balkan Şampiyonu - Dünya 3.sü - Avrupa 2.si
Mahmut Sami Taş :Sayısız Ankara Bölge ve Şampiyonu TürkiyeKick Boks Şampiyonu Türkiye Muay Thai 3.sü
Sedanur Eraslan :Sayısız Ankara,Bölge Şampiyonu,Muay Thai Profesyonel Kemer Şampiyonu,Kick Boks Türkiye 3.sü,Wushu Türkiye 3.sü
Yakub Alperen Kaysi : 5 Kez Ankara Şampiyonu,Wushu Türkiye Şampiyonu,Taekwondo Avrupa 6.sı
Abdurrahim Aydın : Wushu Türkiye Şampiyonu
Ömer Balaban :2012 Kick Boks Türkiye 2.si,2013 Kick Boks Türkiye Şampiyonu ve 2013 Dünya 2.si
Ümeyir Altaş : Kick Boks Türkiye 2.si
Serhat Çakır : Wushu Türkiye 3.sü
Doğu Birdal Kamber : Wushu Türkiye 3.sü
Hakan Yılmaz : Wushu Türkiye 2.si
Rukiye Zorbaz : Kick Boks Türkiye 2.si.Kick Boks Türkiye Şampiyonu
Gözde Ünlü : Wushu Türkiye 3.sü
Ülkü Demirel : Kick Boks Türkiye 3.sü
Ahmet Eray: Wushu Türkiye 3.sü
Canan Hüküm : Wushu Türkiye 3.sü
Gizem Biçer : Wushu Türkiye 3.sü
Bekir Yel :2016 Taekwondo Türkiye 2.si
Taekwondo - Poomse

Çıplak el ve ayakla yapılan savunma sporudur. Taekwondo'nun kelime anlamı Tae : Ayak tekniği , Kwon: El Tekniği , Do: Ahlak .
Taekwondo'nun "Do" prensipleri : Terbiye, Nezaket, Saygı, Disiplin.

KickBoks
Kick Boks tarihsel olarak genellikle kendini savunma amacıyla, tekme ve yumruğa dayalı ayakta yapılan bir dövüş sporudur.

Muay Thai
Tayland'da ortaya çıkan ve özgün adı Muay Thai olan dövüş sporu.
Tayland boksu denir. Yumruk, diz, dirsek, ve tekmelerin kullanıldığı sert bir dövüş sanatıdır.

Wushu ( Kungfu )
Çin savunma sporlarının ortak adıdır. Bedenle ruhun uyumu, esneklik, zeka, pratik düşünce, savunma ve savaş sanatı wushu dünyanın en güzel ve faydalı sporudur.

Boks
Boks, iki yarışmacının belirli kurallar içinde, yumruklarıyla dövüşerek yaptığı bir spordur. Boks karşılaşmaları ring adı verilen, üç sıra halatla çevrili , yerden yüksekte kare biçiminde alanda yapılır.
devamını oku...
Adres: Seğmenler mah. Cemal Gürsel cad. 936. sok. No:11/1 Gölbaşı-Ankara

Kickboks Emre Kalem

Etlik

devamını oku... Adres: Seğmenler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 84/b Gölbaşı-Ankara


Wushu antrenmanları olarak yürüyüşler yapabilirsiniz. Ya da tempolu yürüyüşler. İlk başladığınızda çabuk kısa sürede çabuk yorulduysanız sonraki antrenmanlarda bu süreyi biraz daha kısaltmanız gerekir. Mekik koşuları da antrenmanda tercih edilebilir.

Antrenmanlarda mola süreleri koyarak vücudun dinlendirilmesi gerekir. Dinlendirmeden sonra bütün kaslar çalışmadığından performansın mükemmel düzeyde olmasını beklemek yanlış olacaktır. Bütün kaslar için esneme çalışmaları uygulanması gerekir. Antrenmanlardaki esneme hareketleri kasların sert yapısını yumuşatmanıza ve kasları uzatmanıza yardımcı aktivitedir. Esneme faaliyeti için statik ve dinamik olarak iki farklı şekilde uygulanabilir. Statik esneme klasik ve bilindik türdür, kasların boyuna etki ederek uzamaya ve sabit duruş kazandırmaktadır. Dinamik esnemede vücuda hareket olanağı tanıyarak kasları uzatmaktır.

Wushu antrenmanları fiziksel ve ruhsal hazırlığı oluşturur. Derslerde veya müsabakalardaki rakipten gelecek vuruşlar için bedeni hazırlarken aynı zamanda ruhsal olarak yani görevlere ve başarıya odaklanmayı sağlar. Wushu antrenmanları teknik ve stratejilere yoğunlaşarak, odaklanma problemlerinden doğabilecek yanlışların önüne geçilebilir.

Görüldüğü gibi wushu antrenmanları sıkıcı gibi algılansa da aslında başarının ilk basamağını oluşturmaktadır. Ankara wushu kurslarındaki antrenmanlara katılarak performansınızı arttırabilirsiniz.