WUSHU DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

blog yazısı ekle !

WUSHU DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

Wushu derslerinde hiç durmadan öğrenmek verimsiz bir eğitim sistemidir. Önemli olan belirlenen sürede teknik ve hareketleri öğrenerek kendini geliştirmektedir. Derslere arada mola vererek dinlenmek şarttır. Ders arasında verilen mola da ders kadar önemlidir. Bu arada wushu antrenman ve derslerde kaybedilen sıvı kaybını önlemek için su içerek hem dinlenmiş olur hem de dikkatini toplayarak kaldığı yerden derse devam edebilir. Dersler bu şekilde monotonluktan çıkarak eğlenceli hale gelir.Wushu ders süreleri günde 1 buçuk saat olmak üzere hafta da 3 günde yapılmaktadır. Bu ders süreleri uzmanlarda belirlenmiş olup insan anatomisi dikkate alınarak oluşturulmuştur. Ders sürelerinin uzun veya kısa olması sorun olmaması gerekir. Dikkat edilmesi gereken nokta derslerin verimli ve işlek bir şekilde olmasıdır. Sporcunun arta kalan zamanında antrenman faaliyetleri ile vücudun derslerde kazandığı yapıyı, hareketliliği devam ettirir. Böylece wushu sporcusu hep hazır konumdadır. Birkaç gün sporcu rutin işleri için ayırarak günlük hayatına devam eder.

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Şen Kay Spor Akademisi Kulübü

Gölbaşı

Şenol Kaysi Milli Sporcu 3 Branştan Milli Takım Antrenörü Teknik Kurul Üyesi
6 Branştan Antrenörlük Belgesine Sahip 1-Wushu 3. Kademe Kıdemli Antrenör Siyah Kuşak 3.Duan
2-Taekwondo: 2.Kademe Antrenör Siyah Kuşak 4. Dan
3-Kick Boks: 2.Kademe Antrenör Siyah Kuşak 4.Dan
4-Muay Thai: 2.Kademe Antrenör 12.Khan
5-Budokaido: Antrenör 2.Duan
6-Boks: Antrenör

GÖLBAŞI'NDA AVRUPA,DÜNYA DERECELERİ VE BALKAN,ULUSLARARASI ŞAMPİYONLAR YETİŞTİREN TEK KULÜP
Yardımcı Antrenörler:

Mahmut Yılmaz
Kadir Doğan Beder

Derecelerimiz:
Melike Kuş:Sayısız Ankara Bölge ve Kick Boks,Muay Thai,Wushu Türkiye Şampiyonu - Uluslararası ve Balkan Şampiyonu - Balkan 2.si
Alparslan Eraslan:Sayısız Ankara,Bölge ve Kick Boks, Muay Thai, Wushu Türkiye Şampiyonu Balkan 2.si Balkan Şampiyonu - Dünya 3.sü - Avrupa 2.si
Mahmut Sami Taş :Sayısız Ankara Bölge ve Şampiyonu TürkiyeKick Boks Şampiyonu Türkiye Muay Thai 3.sü
Sedanur Eraslan :Sayısız Ankara,Bölge Şampiyonu,Muay Thai Profesyonel Kemer Şampiyonu,Kick Boks Türkiye 3.sü,Wushu Türkiye 3.sü
Yakub Alperen Kaysi : 5 Kez Ankara Şampiyonu,Wushu Türkiye Şampiyonu,Taekwondo Avrupa 6.sı
Abdurrahim Aydın : Wushu Türkiye Şampiyonu
Ömer Balaban :2012 Kick Boks Türkiye 2.si,2013 Kick Boks Türkiye Şampiyonu ve 2013 Dünya 2.si
Ümeyir Altaş : Kick Boks Türkiye 2.si
Serhat Çakır : Wushu Türkiye 3.sü
Doğu Birdal Kamber : Wushu Türkiye 3.sü
Hakan Yılmaz : Wushu Türkiye 2.si
Rukiye Zorbaz : Kick Boks Türkiye 2.si.Kick Boks Türkiye Şampiyonu
Gözde Ünlü : Wushu Türkiye 3.sü
Ülkü Demirel : Kick Boks Türkiye 3.sü
Ahmet Eray: Wushu Türkiye 3.sü
Canan Hüküm : Wushu Türkiye 3.sü
Gizem Biçer : Wushu Türkiye 3.sü
Bekir Yel :2016 Taekwondo Türkiye 2.si
Taekwondo - Poomse

Çıplak el ve ayakla yapılan savunma sporudur. Taekwondo'nun kelime anlamı Tae : Ayak tekniği , Kwon: El Tekniği , Do: Ahlak .
Taekwondo'nun "Do" prensipleri : Terbiye, Nezaket, Saygı, Disiplin.

KickBoks
Kick Boks tarihsel olarak genellikle kendini savunma amacıyla, tekme ve yumruğa dayalı ayakta yapılan bir dövüş sporudur.

Muay Thai
Tayland'da ortaya çıkan ve özgün adı Muay Thai olan dövüş sporu.
Tayland boksu denir. Yumruk, diz, dirsek, ve tekmelerin kullanıldığı sert bir dövüş sanatıdır.

Wushu ( Kungfu )
Çin savunma sporlarının ortak adıdır. Bedenle ruhun uyumu, esneklik, zeka, pratik düşünce, savunma ve savaş sanatı wushu dünyanın en güzel ve faydalı sporudur.

Boks
Boks, iki yarışmacının belirli kurallar içinde, yumruklarıyla dövüşerek yaptığı bir spordur. Boks karşılaşmaları ring adı verilen, üç sıra halatla çevrili , yerden yüksekte kare biçiminde alanda yapılır.
devamını oku...
Adres: Seğmenler mah. Cemal Gürsel cad. 936. sok. No:11/1 Gölbaşı-Ankara

Kickboks Emre Kalem

Etlik

devamını oku... Adres: Seğmenler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 84/b Gölbaşı-Ankara

Özdemir Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Ziya Gökalp Cad. 41/22 Kolej-Kızılay-Ankara


Wushu savunma derslerinin günü ve saati oluşturulacak programa göre değiştirilebilir. Wushu ders süreleri sporcunun yeteneklerine göre antrenman süreleri uzatılabilir. Belirlenen ders süresi boyunca bütün teknikler ve kurallar öğrenilmektedir.

Wushu dersleri hafta sonu hafta içi olarak yapılmaktadır. Böylece dersleri kaçırma olasılığını azaltarak katılım oranları artırılmaktadır. Dersler birbiri ile bağlantılı olduğundan kaçırılması durumunda bir sonraki dersi anlamakta sporcu zorlanabilir. Antrenörler veya hocalar kaçırılan dersin tekrar edilmesi ile oluşan boşluğu doldurabilirler.

Wushu dersleri öğrenilen bilgi ve tekniklerin sürekli tekrar edilip bedende esneklik kazanmasında etkilidir. Sürekli tekrar beynin de koşullanması ile artık o bilgiyi alarak adeta alışkanlık haline dönüştürür. Böylece serilik kazanılır hareketlerde.

Wushu dersleri gruplar ya da bireysel olarak yapıldığında sporcuya yararı vardır. Grup halinde derslerin yapılması ortak çalışmanın faydalarını, takım ruhunu oluşturur. bireysel çalışmalarda ise sporcu antrenör çalışması yanlışlarını fark edip aynı hareketleri tekrarlamamak üzere düzeltmesi avantajını yakalar. Wushu kurslarındaki derslerde her bir adım sporcuya sunulmuş avantajdır adeta. Ankara wushu kurslarına katılarak sizde bu şanslı sporcular arasında yer alabilirsiniz.