WUSHU DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

blog yazısı ekle !

WUSHU DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

Geleneksel wushu oluştuğu dönemlerde sadece belirli bir kesime hitap ediyordu. Sadece lüks ve toplumun önde gelen kişileri ilgileniyordu; sanatçılar, yüksek rütbeli askerler, düşünürler. Zaman içinde toplumun değişmesi ile birlikte modern wushu lüks seviyeden halka kadar indirgenerek tüm topluma yönelik sunulmuştur. Böylece ilgi duyan halkta wushu öğrenebilecek, elit kesimin öğrendiği- bildiği wushuya ilgi duyabilecekti.
Federasyonun oluşturulması ile tüm şartlar ortadan kaldırılarak dünyaya sunulan bir spor olmuştur wushu savunması. Ülkemizde de federasyon ile birlikte her kesimin uygulayabileceği bir spor, bir savunma sanatı olarak giriş yapmıştır. Yani toplumuzda böyle bir ayrımcılık sistemi olmadığı için hemen herkes tarafından uygulama imkanı vardır.

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Şen Kay Spor Akademisi Kulübü

Gölbaşı

Şenol Kaysi Milli Sporcu 3 Branştan Milli Takım Antrenörü Teknik Kurul Üyesi
6 Branştan Antrenörlük Belgesine Sahip 1-Wushu 3. Kademe Kıdemli Antrenör Siyah Kuşak 3.Duan
2-Taekwondo: 2.Kademe Antrenör Siyah Kuşak 4. Dan
3-Kick Boks: 2.Kademe Antrenör Siyah Kuşak 4.Dan
4-Muay Thai: 2.Kademe Antrenör 12.Khan
5-Budokaido: Antrenör 2.Duan
6-Boks: Antrenör

GÖLBAŞI'NDA AVRUPA,DÜNYA DERECELERİ VE BALKAN,ULUSLARARASI ŞAMPİYONLAR YETİŞTİREN TEK KULÜP
Yardımcı Antrenörler:

Mahmut Yılmaz
Kadir Doğan Beder

Derecelerimiz:
Melike Kuş:Sayısız Ankara Bölge ve Kick Boks,Muay Thai,Wushu Türkiye Şampiyonu - Uluslararası ve Balkan Şampiyonu - Balkan 2.si
Alparslan Eraslan:Sayısız Ankara,Bölge ve Kick Boks, Muay Thai, Wushu Türkiye Şampiyonu Balkan 2.si Balkan Şampiyonu - Dünya 3.sü - Avrupa 2.si
Mahmut Sami Taş :Sayısız Ankara Bölge ve Şampiyonu TürkiyeKick Boks Şampiyonu Türkiye Muay Thai 3.sü
Sedanur Eraslan :Sayısız Ankara,Bölge Şampiyonu,Muay Thai Profesyonel Kemer Şampiyonu,Kick Boks Türkiye 3.sü,Wushu Türkiye 3.sü
Yakub Alperen Kaysi : 5 Kez Ankara Şampiyonu,Wushu Türkiye Şampiyonu,Taekwondo Avrupa 6.sı
Abdurrahim Aydın : Wushu Türkiye Şampiyonu
Ömer Balaban :2012 Kick Boks Türkiye 2.si,2013 Kick Boks Türkiye Şampiyonu ve 2013 Dünya 2.si
Ümeyir Altaş : Kick Boks Türkiye 2.si
Serhat Çakır : Wushu Türkiye 3.sü
Doğu Birdal Kamber : Wushu Türkiye 3.sü
Hakan Yılmaz : Wushu Türkiye 2.si
Rukiye Zorbaz : Kick Boks Türkiye 2.si.Kick Boks Türkiye Şampiyonu
Gözde Ünlü : Wushu Türkiye 3.sü
Ülkü Demirel : Kick Boks Türkiye 3.sü
Ahmet Eray: Wushu Türkiye 3.sü
Canan Hüküm : Wushu Türkiye 3.sü
Gizem Biçer : Wushu Türkiye 3.sü
Bekir Yel :2016 Taekwondo Türkiye 2.si
Taekwondo - Poomse

Çıplak el ve ayakla yapılan savunma sporudur. Taekwondo'nun kelime anlamı Tae : Ayak tekniği , Kwon: El Tekniği , Do: Ahlak .
Taekwondo'nun "Do" prensipleri : Terbiye, Nezaket, Saygı, Disiplin.

KickBoks
Kick Boks tarihsel olarak genellikle kendini savunma amacıyla, tekme ve yumruğa dayalı ayakta yapılan bir dövüş sporudur.

Muay Thai
Tayland'da ortaya çıkan ve özgün adı Muay Thai olan dövüş sporu.
Tayland boksu denir. Yumruk, diz, dirsek, ve tekmelerin kullanıldığı sert bir dövüş sanatıdır.

Wushu ( Kungfu )
Çin savunma sporlarının ortak adıdır. Bedenle ruhun uyumu, esneklik, zeka, pratik düşünce, savunma ve savaş sanatı wushu dünyanın en güzel ve faydalı sporudur.

Boks
Boks, iki yarışmacının belirli kurallar içinde, yumruklarıyla dövüşerek yaptığı bir spordur. Boks karşılaşmaları ring adı verilen, üç sıra halatla çevrili , yerden yüksekte kare biçiminde alanda yapılır.
devamını oku...
Adres: Seğmenler mah. Cemal Gürsel cad. 936. sok. No:11/1 Gölbaşı-Ankara

Kickboks Emre Kalem

Etlik

devamını oku... Adres: Seğmenler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 84/b Gölbaşı-Ankara

Özdemir Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Ziya Gökalp Cad. 41/22 Kolej-Kızılay-Ankara


Ankara wushu kursları 4 yaşında katılan sporcuya da ders vermekte, ileri yaş gruplarında herhangi bir sağlık problemi yaşamayan kişilere yönelikte dersler verilmektedir. Sanatçıların, düşünürlerin, öğrencilerin, ev hanımlarının, çalışan bayanların, doktorun, öğretmenlerin kısacası çalışan ya da çalışamayan kişiler wushu derslerine katılabilir.

Wushu dersleri aynı zamanda spor alanında müsabakalarda kendini görmek isteyen sporculara da, sertifika edinerek kariyerine artı olarak kazanım olarak düşünen kişilere de kapısını açmaktadır. Farklı alanda eğlenceli zaman geçirmek isteyenler wushu derslerine katılabilir. Wushu savunma sanatı en çok da bayanların son zamanlarda artan şiddet olaylarına karşın katılımcı sayısını arttırmıştır. Yolda yürürken risk oluşabilir, evde yaşanan problemler, iş hayatında kadınlar için tehlike hemen hemen her yerde bulunmaktadır. Bunun için kişi sürekli tedirgin ve korku içinde yaşayarak mutsuz olmak yerine wushu savunma derslerine katılarak kendini korumayı öğrenebilir.

Çocuklar küçük yaşta wushu derslerine katılarak ileriki zamanlarda büyüdüklerinde hem kendilerine hem de topluma yararlı ve başarılı bireyler olmak isteyen aileler çocukları için başvurarak katılabilir. Sanatçıların, oyuncuların dış görünüşleri mesleklerini yapmaları için oldukça önemlidir. Her zaman formda ve kondisyonu tam olan oyuncular mesleklerinde daha başarılı oldukları kanıtlanmıştır. Yani başrolde yer almak yeteneğin yanı sıra dış görünüşe de bağlıdır. Hücreler yenilenerek daha uzun vadede genç kalmak wushuda gizli. Böylece bu esneklik ve fit vücudu oluşturmak ve hatta genç kalmak isteyenler Ankara wushu kurslarına katılabilirler.