AİKİDO ÇOCUKLAR İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

blog yazısı ekle !

AİKİDO ÇOCUKLAR İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

Çocukların Aikido yapması oldukça önemlidir. Bu nedenle çocuklar için özel olarak ders programları ve ders içeriği hazırlanmıştır. 4 ila 12 yaş arası çocuklar için Aikimode ve Aiki akademi merkezleri kurulmuştur. Haftada 32 saat ders verilmekte olup ister hafta içi olarak isterseniz de hafta sonu derslere katılabilirsiniz. Haftada 1 ya da 2 gün olarak seçebileceğiniz Aikido derslerine herhangi bir zorunlu aksatma durumunda haftanın diğer bir günü katılarak geri kalma durumunu ortadan kaldırmanız mümkün olmaktadır. Çocuklar derslere 4 ila 7 yaş gurubu ayrı olarak 8 ila 12 yaş gurubu da ayrı olarak derslere özel sınıflarda devam etmektedirler.


Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Gürkan Aktepe Personal Training Coach

Çayyolu

devamını oku... Adres: Dumlupınar Cad. Erler Mah. Eskişehir Yolu Prestij Konutları İçi Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu - Ankara

Regnum Roxx Sport

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Silla Spor Kulübü Batıkent

Batıkent

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇMEdevamını oku... Adres: Turgut Özal Mahallesi 2209. Cadde No:47 B/C Batıkent-Ankara


Hiçbir ebeveyn çocuklarına bir zarar gelmesini haklı olarak asla istemez. Aikido antrenörleri ve Ankara Aikido kursları hocaları bu nedenle çocuklar için özel olarak kurslar açmıştır. Yani yetişkinlere uygulanan derslerden çok daha hafifletilmiş halde ama bir disiplini sağlayacak şekilde küçük yaşlarda çocukların daha iyi yetişmesini sağlayacak şekilde dersler hazırlamışlardır. Bu dersler çocuklara daha küçük yaşlarda kıvraklık, esneklik ve prensipli olmayı kazandıracak niteliktedir. Yani bir yetişkinden çok daha farklı ve temel nitelikleri daha ağırlıkta olan bir ders içeriği çocuklara uygulanmaktadır.

Çocuklar yetişkinlere göre daha esnek bir yapıya sahiptir. Bu esneklik zamanla kaybedilir. Fakat bu istenilen bir durum değildir. Bu nedenle ağaç yaş iken eğilir atasözümüzün gereğini yaparak çocukların daha küçük yaşlarda fiziksel gelişimini tamamlayıcı dersler uygulanmaktadır. Aikido sadece fiziksel olarak çocukların gelişimini sağlamaz. Onların aynı zamanda psikolojik olarak ta gelişimine yardımcı olmaktadır. Yani çocuklara bir problemle karşılaştıkları zaman nasıl başa çıkabilecekleri konusunda eğitimler verilmektedir. Aslına bakılırsa bir nevi hayatın gerçekleri hakkında dersler yapılmakta ve çocuklara farklı bakış açıları da kazandırılmaktadır. Günümüzde içinden çıkamadığımız birçok işimizde aslında dar ve basit düşüncelerimizden dolayı olduğunu fark etmekteyiz. İşte bu sorunun çözümü küçüklükten itibaren çocukların sayısal zekâlarının güçlendirilmesiyle mümkün olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuçlardır. Hatta çevremizde de birçok örneğine de rastlamaktayız. Küçük yaşlarda bu tür stratejik, savunma ve savaş sporları ile ilgilenen çocukların gerek okul hayatında gerek ise günlük hayatların da çok daha başarılı oldukları bir gerçektir.