BAYANLAR İÇİN KARATE

blog yazısı ekle !

BAYANLAR İÇİN KARATE

Fiziksel ve psikolojik baskılara karşı kendini korumanın yoludur karate. Karate derslerinin sonucunda kişinin gelebilecek her türlü tehlikelere karşı savunarak cevap vermektedir. Karatenin manası boş el olarak ifade edilmesinden yol çıkarak savunma yaparken bir malzemeden yardım almak yerine bedenini bütünüyle silah olarak kullanabilme yetisi kazandırır.
Karate bayanlar için oldukça önemli bir spordur ve yapılması gereken sportif faaliyetler arasında üst sırada yer verilmesi gerekir. Günümüzde yaşanan üzücü haberlerin arasında kadına şiddet olaylarına fazlaca rastlamaktayız. Karate eğitimlerinden sonra saldırılara karşı savunma ve atak gibi hamleler ile kendini, malını koruma imkânını elde eder.

Karate sporunun savunma fonksiyonuna ilave olarak arkadaşlarınız ile dostlarınız ile eğlenceli saatler geçirebileceğiniz bir aktivite olarak da düşünebilirsiniz. Karate derslerini motonluktan kurtararak müzik ile harmanlanarak standart ders havasından kurtaran yöntemlerle akışı değiştirilmiştir.

Karate kurslarındaki dersler bayanların hem öğrenirken eğlenmelerini de ihmal etmeden verimli geçmesi düşünülerek oluşturulmuştur.

Kulüp 150 Karate ve Savunma Sanatları

Çayyolu

Kulüp 150 karate savuna sanatları

Avrupa ve Dünya Şampiyonu eğitmenler ile beraber kendini en iyi şekilde savunmayı öğrenirken istediğin fiziğe ulaşman için en eğlenceli ve kısa yola bizimle ulaşabilirsin.

3500 m2 alana sahip spor salonumuzda ücretsiz diyetisen ve ilk seans ücretsiz olmak üzere fizyoterapistimiz bulunmaktadır.

Karate / Judo / Taekwondo / jijitsu / Boks / Kick Boks / Muay Thai / Cimnastik Branşlarımız bulunmakta.

Aynı zamanda cimnastik ve yoga ve çocuk cimnastiği bulunmaktadır
devamını oku...
Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2400.Sokak No:5 Çayyolu-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Jet Spor Kulübü - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1500. Cadde ODC Alışveriş Merkezi No:9/1 Çankaya - Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

Okga Güreş Akademi

Batıkent

OKGA olarak Misyonumuz;

Spor, ahlak, kişilik ve eğitim ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan, bilinçli ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir.

OKGA olarak Vizyonumuz ise;

Kurucumuz ve Sahibi olan,
AVRUPA Şampiyonu ve DÜNYA İkincisi, aynı zamanda Survivor 2019. Finalisti Okay köksal gözetiminde en son model ve modern, Uygun tesis, ekipman, sistem ve personele sahip olarak;

Faaliyet gösterilen tüm branşlarda sporcularımızın olimpik hedef doğrultusunda, spor ve sporcu ahlakı kazandırmak ileriye dönük hedefler belirleyerek ulusal ve uluslararası alanda maksimum başarıyı ortaya koyabilecekleri,
Sporu yaşam biçimi haline getirmiş bireylerin sportif yaşam hedeflerine ulaşabilecekleri,
Ve tüm paydaşların aidiyet duygusu hissederek bir parçasını oluşturabilecekleri ortamları yaratmak ve sürdürülebilir bir yapıda
Türkiye'nin ilk gözde Spor Kulübü olmaktır.devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi Palandöken Caddesi No:58 Batıkent-Ankara

Güneş Karate Do Spor Kulübü

Eryaman

devamını oku... Adres: Şeker Mahallesi 1437. Sokak No:14/A Etimesgut/Ankara

Şenol Kaysi Spor Akademisi

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi 385.Cadde No:19/A (Gölbaşı İlçe Jandarma Yakını) Gölbaşı - Ankara

Kids Academy Gölbaşı

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Şehit Ali Gaffar Okan Caddesi 2209. Sokak. No:5/B Gölbaşı – Ankara


Karate dersleri açıklamalarımızdan da anlaşılacağı üzere ağır hareketlerin, karmaşık kuralların yerini daha sade ve basit bir biçimde öğrencilerin keyif alması üzerine oluşturulmuştur. Karatenin de içeriğine baktığımız zaman ön planda serilik ve hızlı gibi faktörler vardır. Ki bu faktörler için cinsiyet değil azimli çalışma gereklidir. Ama gerek ülkemizin yetiştirdiği karate sporcularından gerekse başka ülkelerin karate sporcularının arasında bayan sporcular ve yarışmalardan ede ettikleri madalyalar göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Bu isimler bayanlarında karate alanında başarılı olduklarını adeta tescillemişlerdir.

Karate kurslarındaki derslere düzenli katılım sonucunda ister erkeklerin isterse bayanların bu alanda kolaylıkla ilerleyebilecekleri uzmanlar tarafından ortaya konulmuş gerçeklerdendir. Yapılan araştırmalar sonucunda özellikle de son yıllarda bayanların toplumdaki rolü genişlemiş spora da gönül vermişlerdir.

Spor evrensel özellikte bir faaliyet dalıdır. Özellikle de ülkemizde kalıplaşmış düşünceler arasında bayanların spor alanında verimsiz oldukları düşüncesi yıkılmış bu düşünce yerini yetiştirdiği başarılı sporcular ile taçlandırmıştır.

Karate kurslarında derslerde özel giysinin üzerine takılan koruyucular için yeni başlayan sporcuların hem kendilerine hem de çalışma arkadaşlarına olası yaralanmaları önleyerek bütün kötü ve olumsuz düşünceler kırılmıştır.