BRAZİLİAN JİU JİTSU ANTRENMANLARI

blog yazısı ekle !

BRAZİLİAN JİU JİTSU ANTRENMANLARI

Brazilian Jiu jitsu antrenmanları diğer savunma ve dövüş sporları antrenmanlarına göre bazı değişiklikler ihtiva etmektedir. Bu değişikliklerin başında ise şu 3 ana başlık yer almaktadır;

1.Hareket
2.Denge
3.Baskı gücüRegnum Roxx Sport

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara


Bu üç ana başlık Brezilian Jiu jitsu sporunun temelini oluşturan mantıktır. İşte spor merkezleri ve spor kursları bünyesinde hizmet veren Brezilian Jiu jitsu sporu hocaları yukarıda bahsettiğimiz bu 3 ana maddeyi sporcularına uygulamak için çaba sarf ederler. Her bir sporcunun kesinlikle bilmesi gereken bu konular BJJ'nin temelini oluşturmaktadır. Diğer taraftan sadece bu kadarla sınırlı kalmayarak BJJ hocaları, sporculara ilk Brezilian Jiu jitsu antrenmanlarına katıldıkları andan itibaren gerekli olan egzersizleri, kas geliştirme çalışmalarını ve diyet programını uygulayarak belirli bir seviyeye ulaşabilmeleri için çalışmalar yaptırır. Bunun amacı her sporcu eşit seviyeye gelebilmesi ve seviyelerine özel sınıflarda daha iyi ders alabilmelerini sağlamaktır. Antrenmanlar da sporcuların becerilerini ve seviyelerini yükseltebilmeleri için hazırlanmış özel derslerdir. Daha çok uygulama üzerine derslerin yapıldığı bir çalışmadır. Yani her sporun benimsediği bir felsefe, kural ve teknikleri vardır. İşte tüm bunlar kendi içerisinde ki derslerde öğretilir ve antrenmanlarda ise uygulamaları yaptırılır.

Brezilian Jiu jitsu daha önceden de bahsettiğimiz gibi gerek kişisel anlamda yapılabilecek bir spor olduğu gibi gerek ise de müsabakaları yapılan bir spor olması sebebiyle oldukça geniş bir kitleye hitap eden bir spordur. İsterseniz BJJ ile sadece spor ihtiyacınızı karşılayabildiğiniz gibi antrenmanlara daha düzenli ve uzun süreli katılarak bu alanda kariyer yapabilirsiniz ve müsabakalara katılabilirsiniz. Ama her ne amaçla BJJ sporu antrenmanlarına katılırsanız katılın kesinlikle antrenmanlara devam etmeniz oldukça önemli bir konudur. Bütün başarıları bu şekilde zamanla kolay bir şekilde yakalamanız oldukça mümkündür. Brezilian Jiu jitsu antrenmanlarında sporculara kazandırılan bir diğer önemli husus ise bir hedef belirlenmesi ve bu hedefe ulaşabilmek için çalışmaların düzenli olarak ve motivasyonu tam bir şekilde çalışma yapabilmesini sağlamaktır. Daha detaylı bilgiler edinmek istiyorsanız siz de en yakınınızda ki spor salonu ya da spor merkezinde hizmet veren BJJ kurslarına katılabilirsiniz.