BRAZİLİAN JİU JİTSU DERSLERİ

blog yazısı ekle !

BRAZİLİAN JİU JİTSU DERSLERİ

Brazilian Jiu jitsu derslerine her yaştan ve her kesimden sporcular katılabilmektedir. BJJ sporuna yeni başlayan sporcuların ya da yeni başlamak isteyen sporcuların akıllarında olan en önemli sorulardan biri de BJJ dersleri nasıl yapılır, neler yapılır? İşte tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık.Her sporun kendine özgü benimsediği bir felsefe ve ulaşmak istediği hedefler vardır. İşte Brezilian Jiu jitsu derslerinde de ilk olarak rakibe zarar vermeme, hoş görü ve daha birçok benimsediği görüşlerinden oluşan felsefesi sporcularına öğretilir. Çünkü bütün çalışmaları bu felsefe üzerine bina edilmiştir ve tam anlamıyla bir savunma sporunda öğrenilmesi gereken şeylerdir. Ayrıca her bir sporcunun kendine özgü ulaşması gereken hedefler belirlemesi ve bu hedeflere ulaşabilmek için çalışmalar yapması gerekir. BJJ derslerinde öğrencilerin yapması gereken görevler vardır. En önemli görev nitekim sporcuların; aklını, ruhunu ve bedenini güçlendirmesi ve geliştirmesine yönelik görevleridir. Bunu da nitekim BJJ antrenörleri ve ustalarının her bir sporcuya özel olarak hazırladığı çalışma programlarıyla mümkün olmaktadır.

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Fly High Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Regnum Roxx Sport

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara

Favori Gençlik ve Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Necatibey Caddesi 51-1/B Kızılay-Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Deniz Pilates Studio

Maltepe

devamını oku... Adres: Maltepe Mah. Şehit Gönenç Cad. 16 / B Maltepe - Ankara

Silla Spor Kulübü Batıkent

Batıkent

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇMEdevamını oku... Adres: Turgut Özal Mahallesi 2209. Cadde No:47 B/C Batıkent-Ankara


Brezilian Jiu jitsu dersleri diğer savunma ve dövüş sporlarında olduğu gibi ilk olarak alıştırma ve egzersiz çalışmalarıyla başlanır. Sadece bununla da kalmayarak kas ve kemik kütlenizi artırmaya yönelik çalışmaların yapılması sağlanır. Ayrıca bu çalışmaların amacına ulaşabilmesi için derslerin Fitness çalışmaları ve beslenme programları ile desteklenmesi çok önemlidir. Brezilian Jiu jitsu dersleri üç aşama olarak yapılır. Yani daha açık olarak bahsedecek olursak; yeni başlayanlar, amatörler ve profesyoneller olarak sınıflandırılır. Dersler de yine bahsettiğimiz seviyelere uygun olarak yapılır.

BJJ dersleri sporcuların isteklerini her anlamda karşılaması üzerine yapılır. Yani spor amaçlı yapanın da isteklerini karşılamakta, bu alanda kariyerini sürdürmek isteyenlerin de isteklerini karşılamaktadır. Bu nedenle her ne amaçla Brezilian Jiu jitsu derslerine katılıyorsanız bilmeniz gereken en önemli husus şu ki, derslere düzenli olarak devam etmeniz ve çalışmalara gereken özeni göstermeniz durumunda çok kısa bir süre içerisinde bütün hedefleriniz çok kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz. Zaten BJJ ustaları ve antrenörleri de dersleri bu amaç üzerine yapmaktadırlar. Daha detaylı bilgiler edinmek istiyorsanız sizler de en yakınınızda bulunan spor salonu ve ya spor merkezlerinde BJJ antrenörleriyle görüşerek aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.