BRAZİLİAN JİU JİTSU KUŞAKLARI

blog yazısı ekle !

BRAZİLİAN JİU JİTSU KUŞAKLARI

Her dövüş ve savuma sanatında kullanılan seviye belirlemek için kullanılan kuşaklar Brezilian Jiu jitsu savunma sporunda da vardır. Brezilian Jiu Jitsu sporunda kullanılan kuşaklar ve seviye sistemi diğer savunma ve dövüş sporlara göre bazı farklılıklar göstermektedir. BJJ savunma sporunda ki kuşak sistemi ve bekleme süreleri oldukça önemlidir. Yani sadece bir kuşaktan diğer kuşağa geçmek için belirli bir süre beklemek yetmez. Sporcunun çalışmaları, dojo ve minderde yeteri kadar çalışma, disiplin, kabiliyet ve minderde ki hal ve hareketleri de oldukça büyük önem arz etmektedir. İsterseniz şimdi de Brazilian Jiu jitsu savunma sporunun kuşakları ve bekleme sürelerini detaylı bir şekilde inceleyelim.Regnum Roxx Sport

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara


  • Beyaz kuşak – 2 yıl bekleme süresi
  • Mavi kuşak – 2 yıl bekleme süresi
  • Mor kuşak – 1 yıl 6 ay bekleme süresi
  • Kahverengi kuşak – 1 yıl bekleme süresi
  • Siyah kuşak – 31 yıl bekleme süresi
  • Siyah/kırmızı kuşak – 7 yıl bekleme süresi vardır. Bunun haricinde;
  • Kırmızı/beyaz kuşak
  • Kırmızı kuşak

Olarak belirlenmiştir. Bu kuşak sistemi BJJ savunma sporuna özgüdür. Zaten ilk bakıldığı zaman da anlaşılacağı üzere kuşaklar arası geçiş sisteminde ki sınavların yanı sıra bekleme süreleri de oldukça uzundur. Sporcular kesinlikle bulundukları seviyelerin hakkını vererek bir sonraki seviyeye geçerek bir üst kuşağa sahip olabilirler. Oldukça uzun vadeli bir çalışma süresine sahip olan Brezilian Jiu jitsu sporu, sadece kuşak edinmek için çalışmalara katılan sporcular için hiçte uygun bir spor olmadığı da aşikâr olarak görülmektedir. BJJ sporu ile ilgilenmek isteyen sporcular kesinlikle bu spor hakkında her şeye hâkim olarak başlamaları ve hedeflerini de buna göre belirlemeleri Brezilian Jiu jitsu savunma sporundan beklentilerinizi de bu doğrultuda ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

Brezilian Jiu jitsu savunma sporu kuşakları ve kuşak sınavları sporcuların çalışmalardan tam verim alabilmesi için uzun sürelere yayılmıştır ve bu süreler de eşit olarak bölünmemiştir. Çünkü BJJ için çalışmalar çok önemlidir. Uzun ve devamlı olarak derslere devam etmeniz sabrınızı ve tecrübenizi artıracak ve bu da size başarı ve nihayetinde de bir üst kuşak olarak geri dönecektir.