BRAZİLİAN JİU JİTSU YARARLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

BRAZİLİAN JİU JİTSU YARARLARI NELERDİR?

Her sporun kendine özgü yaraları vardır. Zaten günümüzde sporlar tercih edilirken ilk kriter o seçilen sporun ne gibi yararlar sağladığıdır. Tabi bunun yanı sıra bir de sporu yapan kişiye gerek günlük hayatında gerek ise de sosyal hayatına etkisinin olması da oldukça önemlidir. İşte Brazilian Jiu jitsu savunma sporunu da tercih eden öğrenciler fiziğin olduğu kadar beynin de sağlıklı olmasını, bunu da sağlayacak spor olmasını isterler. Aslında Brazilian Jiu jitsu da tam böyle bir spordur. Şimdi sizler için BJJ savunma sporunun yararlarını maddeler halinde paylaşacağız.


Regnum Roxx Sport

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara


• Brezilian Jiu jitsu; tekniklerinin serbest olarak yapılması, çalışmalar sırasında bütün adaleleri çalıştırarak nefes alma kapasitenizi arttırır.

• Çalışmalar sırasında uygun pozisyonun elde edilmesi ya da bu pozisyonun korunabilmesi vücudun kontrolünü ve dengenin sağlanabilesin ve hatta ağırlık dağılımının kontrolünü sporcuya alıştırmalar ile kazandırıldığı için sporcu vücuduna daha iyi hakim olmayı ve vücudunda ki gizli olan özellikleri öğrenir.

• Brezilian Jiu jitsu sporunun aslen temeli savunma sanatlarına dayandığı için sporculara, kendilerini güvende olduğu hissini ve sporculara özgüven verecektir.

• Brezilian Jiu jitsu savunma sporunun diğer bir önemli faydası ise satranç gibi stratejik bir spor oluğu için zeka gelişimine fayda sağladığı gibi vücudunuzun her uzvunu kullandığınız gibi aklınızı da kullanmak zorunda olduğunuz bir spordur.

• Brezilian Jiu jitsu bütün kasların başınızdan ayak parmağınıza kadar her kası aktif olarak çalıştırdığından, kas ve kemik dokularının gelişimine oldukça büyük fayda sağlamaktadır.

• Diğer savunma sporlarında olmayan birçok kanıtlanmış faydası vardır. Yapılan araştırmalarda da yeni olarak gerek fiziksel gerek ise de zihinsel birçok yeni keşfedilmiş yararı bulunmuştur.

Ayrıca Brezilian Jiu jitsu her yaştan kadın ve erkek öğrencilerin tercih ettiği global bir savunma sporudur. Bu da sadece basit bir spor olmadığı geçmişten günümüze faydaları kanıtlanarak bu hale gelmiştir. Bu nedenle de her yaştan her kesimden insan kolaylıkla BJJ savunma sporunu yapabilmektedir. Ayrıca en çok tercih eden öğrenciler genel olarak bayanlardır. Bayanların da tercih etmesinin sebebi kilo verdirmesi ve her daim sizi formda tutmasından dolayı ülkemizde de tercih edilmektedir.