ÇOCUKLAR İÇİN SAVUNMA SPORLARI NEDEN ÖNEMLİDİR?

blog yazısı ekle !

ÇOCUKLAR İÇİN SAVUNMA SPORLARI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Tarihin her döneminde insanlar için savunma sporları her daim vaz geçilmez olmuştur. Bu durum tarih öncesinde de, günümüzde de aynen devam etmektedir. İnsanlar her daim kendilerini güvende hissetmek istemiştir. Bu sebeple savunma sporları ortaya çıkmıştır. Ama yapılan araştırmalara göre savunma sporlarına çocukların daha uyum sağlayabildiği ve daha başarılı olabildikleri belirlenmiştir. Çünkü daha gelişim döneminde olan çocuklar diğer yaş gruplarına göre daha esnek vücuda sahiptir. Ayrıca çocukların zeka gelişimleri, kendilerine olan özgüvenleri ve hatta hayata bakışları bile kendilerine olan güvenleriyle ve kendilerini güvende hissetmeleriyle alakalıdır. Bu sebeple savunma sporları herkesten çok çocukların ihtiyacı olan içerikleri bünyesinde barındırmaktadır.Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Gym K Training

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3300. Sok. No:2 Yaşamkent-Ankara

1on1 Personal Training

Çankaya

KICKBOKS-BOKS
Kas kütlenizi artırmak, zayıflamak, sıkılaşmak, yağ yakımı ile sağlıklı bir vücuda kavuşmanız,ve etkili savunma tekniklerini öğrenmeniz ile de kendinize olan güveninizin artması için yapılan bir spordur.devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Light Up Pilates

Oran

Light Up Pilates Stüdyosu'nun kurucusu ve eğitmeni olan Gökçen S. Zahidullahoğlu, spor hayatına 14 yaşında TÜTAV (Türk Tanıtma Vakfı) bünyesinde halk dansları ile başladı. Burada modern dans eğitimleri de alarak altı yıl boyunca birçok ülkede Türkiye'yi temsil etti.

Üniversite öğrenimine devam ettiği sırada fitness sporuyla tanıştı, mezun olduktan sonra spor hayatına ve kariyerine bu dalda devam etti. Ardından Türkiye Jimnastik Federasyonu'ndan, step-aerobik branşında antrenörlük belgesini aldı.

Daha sonra, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu'ndan sırasıyla 1. ve 2. Kademe antrenörlük belgelerini de alarak çalışma alanını genişletti. 10 yıldır uzmanlaştığı dallarda grup derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler de vermektedir.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan yenilikçi antrenman türlerinden pilates ve kinesis konusunda hem ulusal hem de uluslararası birçok seminere, sertifika programlarına ve workshop'a katılarak eğitimler aldı. Postür bozuklukları (skolyoz, kifoz, hiperlordoz vb.) analiz ve tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası egzersizler konusunda uzmanlaştı.

Eklem ve omurga rahatsızlıkları (bel-boyun) ile diz problemlerinin giderilmesi konusunda fiziksel problemleri olan kişilerle çalıştı.

Hamile ve yeni doğum yapanların yanısıra, osteoporoz ve obeziteye bağlı şikayetleri olan kişilerle de çalışarak bireylerde iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Kariyerine Lightup Pilates Stüdyosu'nda devam etmektedir.devamını oku...
Adres: Esat Özoğuz Sokak No:5 Or-An-Ankara

Team Karan

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. Park Cad. No:19 / A - 3 Çayyolu - Ankara

My Gym

Çankaya

My Gym
Aile olarak gelenlere %20
2 veya üstü gelen kişilere %10 (sadece peşin ödemelerde)
Emniyet personeli ise %30 indirimimiz mevcutdevamını oku...
Adres: Gaziposmanpaşa Mah. Nene Hatun Cad. No: 56 Çankaya - Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Touche Trainer Pilates Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mah. 2945. Cadde No:85 Çayyolu - Ankara

Kent Dans Savunma Sanatları

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Performance Training

Balgat

devamını oku... Adres: Balgat Mah. 1416. Sokak 3/B Balgat - Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara


Savunma sporları ilk keşfedildiği günden beri birçok kişinin ve hatta geniş grupların ilgisini çekmiştir. Her spor aslına bakılırsa kendine tarihin her döneminde taraftar bulmuştur. Ama her keşfedilen savunma sporları özellikle çocukların seviyesine ve bünyelerine uygun hale getirilerek çocuklara öğretilmektedir. Fakat birçok ebeveyn bu konuda haklı olarak tedirginlikler yaşamaktadırlar. Ama uzmanlar, savunma sporları hocaları ve hatta bilim insanları ortak çalışmalar yürüterek savunma sporlarının çocuklara en uygun hale getirmeyi başarmışlardır. Çocuklara savunma sporlarının şiddetini değil zeka ve vücut geliştirici yanlarının uygulanmasını sağlayacak eğitim programları hazırlanmıştır.

Çocuklar 3 aşamada değerlendirilebilir. İlk aşama 5 ila 7 yaş arası yeni yeni kendini tanıyan ve en hızlı gelişim döneminde olan çocuk grubudur. Diğer bir aşamada ki çocuklar 7 ila 9 yaş arasında bulunan çocuk grubudur. Yine bu grupta bulunan çocukların gelişimleri, ilk aşamadakiler kadar olmasa da oldukça hızlı bir gelişim gösterirler. Son aşama olan 3. Aşama ise 9 ila 12 yaş arası çocukların bulunduğu kategoridir. Bu aşama artık çocukluğun son evresi yıldızlar olarak adlandırılan gruba ise giriş aşamasıdır. Artık çocuklar bu aşamada spora hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak tam anlamıyla uyum sağlamış olup yaptığı savunma sporunu tam anlamıyla uygulayabilecek seviyededir. Çocuklar, gelişimlerini daha sağlıklı tamamlayabilmeleri için savunma sporlarına yönlendirilmeliler.