JİU JİTSU DERSLERİ

blog yazısı ekle !

JİU JİTSU DERSLERİ

Jiu jitsu derslerine yeni başlayanlar için sağlam bir bilgi ve alt yapı oluşturmak için ilk önce kursların iyi bir şekilde araştırma yapılarak karar verilmesi gerekir. Tercihinizi yaparken de kendinize en uygun seçmelisiniz.

Jiu jitsu sporu kendini savunma konusunda oldukça yeterli bilgi ve tekniği içinde barındırmaktadır. Bu açıdan derslerde saldırmak yerine daha çok kendini savunmayı, vuruşlardan bedeni kaçırmayı gibi konular üzerinde durulur. En temel bilgi olduğu için ilk dersler bu teknik üzerinde durulur. Neden bu bilgi önemlidir diye düşünecek olursak şöyle somutlaştıralım; kendini savunmayı bir iskelet gibi düşünürsek sonraki derslerde öğrenilecek teknik ve bilgiyi bu iskelete ekleyerek bütün oluşturulmaktadır.Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Favori Gençlik ve Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Necatibey Caddesi 51-1/B Kızılay-Ankara

Regnum Roxx Sport

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Silla Spor Kulübü Batıkent

Batıkent

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇMEdevamını oku... Adres: Turgut Özal Mahallesi 2209. Cadde No:47 B/C Batıkent-Ankara

Deniz Pilates Studio

Maltepe

devamını oku... Adres: Maltepe Mah. Şehit Gönenç Cad. 16 / B Maltepe - Ankara


Jiu jitsu derslerinde kursun tercihine göre kimono ile ya da eşofman da olabilir. Ama jiu jitsu hareketleri genellikle geleneksel Japon kıyafetleri (kimono) ile yapılmalıdır. Çünkü sporun özüne bağlı kalmak gerekir. Tabi bu teknikler içerisinde kimonosuz olarak yapılan yöntemlerde vardır.

İlk dersler kimonolu olarak yapılarak kimonosuz hareketler için bir ön çalışma oluşturulur. Jiu jitsu dersleri direkt tekme hareketleri, yumruk gibi zor ve ağır teknikler yerine basit ve en baştan başlayarak dersleri ve jiu jitsuyu tanıtarak eğitimler verilmektedir.

Jiu jitsu derslerine başlamadan önce ısınma hareketleri veya antrenmanlar ile vücut derse hazır hale getirilir. Çünkü hareketler ne kadar basit olursa olsun kaslar ve kemikler gevşeme hareketleri ile uyarılır. Böylece ani kramp, burkulma gibi olumsuzluklar önlenmiş olur. Tüm bu çalışmalar ve dersler kursun antrenörü veya hocası gözetimindedir.

Ankara Jiu jitsu kursları dersleri birebir çalışma yapılabileceği gibi grup çalışması şeklinde de olabilir. Tavsiyemiz bireysel derslerden yanadır. Çünkü grup derslerinde öğrenciler birlikte çalıştığından hocanın hataları kaçırması olağan bir durumdur. Ama birebir çalışmalarda hoca direkt hataları düzelterek kişinin doğru kaynaktan öğrenmesi ile bilgiler daha sağlıklı olmaktadır.

Jiu jitsu derslerinde sürekli aktif olunduğundan gayet eğlenceli ve zevkli bir şekilde geçmektedir. Ankara jiu jitsu kurslarında sunulan avantajların arasında derslere başlamadan önce ön bilgi oluşturmak için derse girip gözlem yaparak hem sınıf hakkında hem de hoca hakkında kafanızda oluşabilecek belkileri çözmüş olursunuz.