JUDO DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

JUDO DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

Ankara Judo Kursu Fiyatları

Uzakdoğu da gelişen mücadele sporlarının birçoğu ''Do'' ile bitmektedir. Nitekim ''Do'' eki yol ve metot anlamına da gelmektedir. ''Do'' eki ile biten mücadele sporları denilince akla ilk Judo gelmektedir. Bunun haricinde ise Karatedo, Taekwondo ve Aikido gelmektedir. Bahsedilen 4 mücadele sporunda da farklı teknikler kullanılır ve birbirinden oldukça değişik eğitimlere sahiptirler.

Judo kelimesini incelediğimizde ise iki parça halinde ele alabiliriz. ''Ju'' eki yumuşaklık, esneklik ve nezaket anlamına gelirken ''Do'' eki düşünce, yol ve prensip anlamına gelmektedir. Bir bütün halde ise Judo; nezaket yolu anlamına gelmektedir. Birbirinden iki farklı eke sahip Judo sporu, Ju'nun içerisinde, teknikler ve fiziki eğitimi barındırır. Do ekinde ise, ruhi gelişimi esas almaktadır.

Bu yazımızda aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz;

  1. Ankara Judo Kursu Fiyatları
  2. Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler İçin Judo'nun Faydaları
  3. Ankara'daki Judo Kursları Listesi, Telefon, Adres ve Fotoğrafları
  4. Judo'ya Kaç Yaşında Başlanabilir?
  5. Judo Ne Kadar Sürede Öğrenilir?
  6. Judo Sporu Tehlikeli Mi?
  7. Judo'yu Kimler Yapabilir? Erkek, Kadın, Çocuk?
  8. Judo Yaparak Zayıflanır Mı?

Özetlemek gerekirse; Judo, ruh ve beden eğitimini esas alır. Judo fizik kanunlarından da faydalanarak, az kuvvet ile çok iş yapmayı sağlar. Judo'nun temelinde karşı tarafa acı verici hareket uygulamak yerine rakibi acı sınırına getirici hareketler uygulanır. Bu kadar bilgi ve birikimi gerektiren tekniklerin olması da Ankara Judo kursu fiyatları konusunda merak uyandırmaya başlamıştır.

Ankara judo kursu fiyatları şu şekilde belirtilebilir;

Toplamda 2 adet çocuk grubu bulunmaktadır. Bu gruplar 6 - 12 yaş arası ve 12 - 15 yaş arasıdır.

Ankara judo kursu fiyatları özel ders için 1500 TL'dir.

Aylık olarak 8 ders ise 600 TL'dir.

Özel ders tercih edecek çocuk veya yetişkinler müsaitlik için eğitmenler ile iletişime geçerek planlama yaptırabilir. İstenilen güne göre ayarlanabilen özel dersler, birebir hoca eşliğinde yapılmaktadır. Ayrıca Ankara judo kursu fiyatları kapsamında ek bir ücrete tabi tutulmaz.

AŞAĞIDAKİ ANKARA JUDO KURSLARI LİSTEMİZİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ.
KURSLARA "AnkaraSavunmaSanatlari.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ.

 

Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler İçin Judo'nun Faydaları

 

Judo hem fiziksel hem de zihinsel açıdan özellikle çocuklara pek çok katkı sağlamaktadır. Başlıca faydaları ise; kendine olan saygının artması, karşı tarafa duyulan nezaketin kavranması ve disiplin olarak karşımıza çıkar.

Biraz daha detaylandıracak olursak, ilk olarak Judo'nun fiziksel faydalarından söz edebiliriz.

Özellikle çocuk bireyler için erken yaşlarda Judo'ya başlanması mükemmel bir fırsattır. Çünkü çocuk bireyler erken yaşta Judo'ya başladıklarında sağlıklı ve güçlü kaslara sahip olurlar. Ayrıca kardiyoları gelişerek, kolesterolleri düşer. Judo eğitimini almış bir çocuk birey, yetişkin düzeye geldiğinde de osteoporoz, obezite ve kalp hastalığı geçirme riskinde düşüş yaşar. Aynı zamanda çocuk yaşta başlayan bireyler, yetişkin olduklarında da fiziksel aktivitelerin önemini unutmazlar.

İkinci olarak zihinsel sağlıktan bahsedilebilir.

Judo bir dövüş sanıtı olmasına rağmen kendine saygıyı ve mücadele içerisindeki rakipleri de dahil olmak üzere tüm yetişkin bireylere saygılı olma eğitimi de verir. Bu eğitim yetişkin ve çocukların erkek kadın farketmeksizin duygusal anlamda dengeli olmalarını sağlar.

Üçüncü olan maddemiz ise, saldırgan tavırlar sergilememe.

Birçok mücadele sporunda olduğu gibi Judo sporunda da şiddetten caydırma eğitimi alınır. Bu eğitim sporun içerisinde yoğunlaştırılarak verildiği için, birey teorik olarak değil pratik olarak şiddete meyilli olmaktan vazgeçer. Saldırgan tavırlar sergileyen çocuk bireyler için birçok oterite de Judo sporunu önermektedir.

Dördüncü maddemiz konsantrasyonun artmasıdır.

Judo eğitimi almaya başlayan, erkek kadın yetişkin veya genç birey çok ayrıntılı teknikler öğrenmeye başlar ve bu teknikleri öğrenebilmek için odaklanma yeteneğini geliştirir. Buna örnek olarak verilmesi gerekir ki odaklanma eksikliği olan ve hiperaktif bozukluk sahibi çocuk bireylerin Judo'ya yönelimi ile birlikte büyük ölçüde sağlıklı bireylere dönüştükleri bilinmektedir.

Çocukların odaklanma yeteneklerinin gelişmesi, ileriki yaşlara geldiklerinde de iş hayatları veyahut günlük hayatlarında oldukça işlerine yaramaktadır. Çünkü odaklandıkları işleri daha kısa süre içerisinde tamalayarak gerek iş hayatında gerekse günlük hayatlarında kolaylıkla işlerini halledebilirler.

Ayrıca Judo sporunu tercih eden erkek kadın çocuk veya yetişkin farketmeksizin herkes daha öz güvenli ve nazik olmayı öğrenmektedir. Sadece güç kullanarak karşı tarafın durdurulabileceği teorisini tamamen yok edilmiştir.

AŞAĞIDAKİ ANKARA JUDO KURSLARI LİSTEMİZİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ.
KURSLARA "AnkaraSavunmaSanatlari.com Sitemize Özel İndirimi" SORUNUZ.

Ncm Personal Training

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 2983 Cadde No:72/A Yaşamkent-Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Over Gym

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:50/D Tunalı-Ankara

Okga Güreş Akademi

Batıkent

OKGA olarak Misyonumuz;

Spor, ahlak, kişilik ve eğitim ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan, bilinçli ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir.

OKGA olarak Vizyonumuz ise;

Kurucumuz ve Sahibi olan,
AVRUPA Şampiyonu ve DÜNYA İkincisi, aynı zamanda Survivor 2019. Finalisti Okay köksal gözetiminde en son model ve modern, Uygun tesis, ekipman, sistem ve personele sahip olarak;

Faaliyet gösterilen tüm branşlarda sporcularımızın olimpik hedef doğrultusunda, spor ve sporcu ahlakı kazandırmak ileriye dönük hedefler belirleyerek ulusal ve uluslararası alanda maksimum başarıyı ortaya koyabilecekleri,
Sporu yaşam biçimi haline getirmiş bireylerin sportif yaşam hedeflerine ulaşabilecekleri,
Ve tüm paydaşların aidiyet duygusu hissederek bir parçasını oluşturabilecekleri ortamları yaratmak ve sürdürülebilir bir yapıda
Türkiye'nin ilk gözde Spor Kulübü olmaktır.devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi Palandöken Caddesi No:58 Batıkent-Ankara

 

Judo'ya Kaç Yaşında Başlanabilir?

 

Judo okul öncesi dönemden itibaren çocuk bireylere verilmeye başlanmaktadır. Her çocuk farklı iletişim yöntemleri ile kendisini ifade eder. Bir çocuk için gereken ilgi başka bir çocuk için farklı olabilmektedir. Judo'ya 4 - 6 yaş arasındaki çocuklar temel hareket kabiliyetlerini kullanarak bu sporu öğrenmeye başlarlar.

Oyun oynama yöntemleri ile Judo'nun bilinci çocuklara aşılanıyor. Ayrıca çocuklar bir süre sonra alışarak Judo'yu içselleştirmeye başlıyor.

Zaman içerisinde 7 yaş ve üzeri olan çocuklar küçüklükten itibaren devam eder ise performans gruplarına dahil olabiliyor. Bu gruptaki çocuklar en az turuncu kemere sahiptirler. Haftada 3 - 4 gün yapılan antrenmanlarda uzun vadeli amaçlar doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirilir. Belirlenen hedef doğrultusunda çocuk bireylerin gelişimleri not alınarak yeni düzenlemeler yapılabilir.

En son ise eğitim gören öğrencilerin kendi benlik kontrollerini, kendilerinin kontrol edip edilemediği süzülüyor. Gerekli bilgi ve birikime gelmiş çocukların, kendine has ihtiyaçları doğrultusunda eğitim vermeye devam ediliyor. Bu eğitimler; güven, iletişim ve zaman yönetimi üzerine de olabilmektedir.

 

Judo Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

 

Judo savunma sanatı olarak bilinmektedir ve yeterince öğrenilebilmesi için çok fazla emek verilmesi gerekmektedir. Nitekim erkek veya kadın bireyin beceri ve azmi ile değişiklik gösteren öğrenme süresi, bazen yıllar alırken bazen de daha kısa sürebilmektedir.

Birçok mücadele sporunda da olduğu gibi Judo'da da kuşak sılaması vardır. Sıralama şu şekilde devam eder; Sarı, turuncu, yeşil, mavi ve kahverengi. Kahverengi kuşaklar (Kyu) olarak geçmekte olup çıraklık derecelerini ifade ederler. 1'den 10'a kadar devam eden bu süreç tamamlandığında, Dan seviyesine geçilir.

 

Judo Sporu Tehlikeli Mi?

 

Mücadele sporu ile uğraşan erkek veya kadın bireylerde sakatlanma eğilimi daha az olur. Nitekim futbol ve basketbol sporlarına göre sakatlanma eğilimi oldukça düşüktür.

Judo sporu tehlikeli değil, tehlikeden korunmayı öğreten spor dalı olarak da bilinmektedir. Sporu yapacak genç veya yetişkin bireylerin sağlık açısından herhangi bir engelleri yoksa Judo  yapmalarında herhangi bir engel yoktur.

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, Judo sporunda oluşabilecek fiziksel sakatlanmarın önlenebilmesi için gerekli ekipman ve donanım salonlarda yer almaktadır. Nitekim eğitmenler de bu tip sorunların oluşmaması için öğrencilerini sürekli gözetler.

 

Judo'yu Kimler Yapabilir? Erkek, Kadın, Çocuk?

 

Diğer mücadele sporlarında da olduğu gibi Judo sporunu da kadın erkek çocuk genç veya yetişkin farketmeksizin herkes yapabilir. Yaş sınırlaması oldukça geniş olan Judo sporu bireyleri tehlike oluşabilecek ortamlara karşı da hazırlamaktadır.

Ayrıca Judo sporu karşı tarafı etkisiz hale getirmeyi hedefler, ona zarar vermeyi değil caydırmayı amaçlar. Bir nevi caydırıcı güç olarak da düşünülebilir. Bu sebep ile herkesin bu sporu yapmasında gerek fiziksel gerekse zihinsel fayda vardır.

 

Judo Yaparak Zayıflanır Mı?

 

Judo sporu özellikle zihin ve beden uyumunun birlikte çalışması sonucu açığa çıkar. Judo diğer sporlara kıyasla kas kütlesini arttırmaz fakat bedenin daha sağlıklı olması için dayanıklılığı arttırır. Judo'yu yaparken bireylerin ağırlık çalışması vücudun daha kolay biçimlenmesi konusunda yardımcı olur. Judo antrenmanları daha disiplinli, sabırlı ve çevik yapma gayesi güder.

Her sporda olduğu gibi Judo sporunun öğrenilmesinde de ısınma hareketleri, teknik gösterimi ve uygulanması yer alır. Tüm çalışmalar ise efor gerektirir. Gösterilmiş olan efor sayesinde de bireyler daha zayıf ve dinç bir vücuda da sahip olmaktadırlar.

Judo dersi hafta da belirli günlerde yapıldığı gibi çalışma programı da kişilere özel olarak hazırlanır. Bu yazımızda judo dersine katılmak isteyen sporcular için bir bilgi edinmeleri amacıyla hazırladık. Ülkemizde judo sporu oldukça yaygın olarak tercih edilen bir spordur. Hemen hemen her şehirde birçok spor kursu ve spor merkezinde dersleri verilmektedir. Peki, ama judo dersi fiyatları ne kadardır? Biz bu soru için en merkezi şehir olan Ankara içerisinde faaliyette olan judo kurslarından ders ücretleri hakkında bilgi topladık. Öncelikle belirtmemizde fayda var ki, bu belirttiğimiz ders ücretleri Ankara içerisinde ki bazı semtlerden ve bazı spor merkezlerinden alınmış fiyatlardır. Sizin bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterebilir.

Ders süresi bu tür yoğun tempolu sporlarda 1 saat olarak belirlenmekte ve haftanın 3 gününde ders yapılmaktadır. Bu aslına bakılırsa sağlık için oldukça önemli bir durumdur ve bir sporcunun judo sporundan maksimum verim alabilmesi için belirlenmiş en ideal ders süresidir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak istiyorsanız judo dersi başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Yılın belirli dönemlerinde spor kursları ve spor merkezleri daha çok müşteriye hitap edebilmek için oldukça avantajlı kampanyalar düzenlemektedir.

Diğer bir yandan judo dersleri için belirlenen bu fiyatlar, son dönemlerde artan spor kursları ve spor merkezlerinin sayısının artmasıyla rekabet ortamında bulunan spor merkezleri fiyatları oldukça aşağı çekmişlerdir. Ayrıca bir judo kursuna giderek özel fiyat isteyebilir, ailenizi ve ya arkadaşlarınızı da bu uygun fiyatlardan yararlandırabilirsiniz. Sadece bununla da sınırlı kalmayarak spor merkezlerine belirli bir dönem devam eden müşterilerine özel de fiyat avantajları sunulduğunu hatırlatmamızda fayda vardır. Eğer sizde judo derslerine katılmak istiyorsanız size en yakın bir spor salonu ve ya spor merkezine giderek fiyat alabilirsiniz.