KARATE ANTRENMANLARI

blog yazısı ekle !

KARATE ANTRENMANLARI

Antrenman, çeşitli hareketler, alıştırma yardımı ile sporcunun o spora karşı hem fiziki, teknik, stratejik, ruhsal, zhinsel açıdan hazır hale gelmesidir.

Yukarıdaki tanımdan hareketle karate antrenmanları derslere başlamadan önce sporcunun şınav, kum torba çalışması, ritimli koşma, mekik gibi alıştırmalarda fiziki olarak hazırlanırken yoga, fitness çalışmaları ile de ruhsal, zihinsel rahatlama sağlanarak sporcu hazır hale gelmektedir.Jet Spor Kulübü - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1500. Cadde ODC Alışveriş Merkezi No:9/1 Çankaya - Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

Kulüp 150 Karate ve Savunma Sanatları

Çayyolu

Kulüp 150 karate savuna sanatları

Avrupa ve Dünya Şampiyonu eğitmenler ile beraber kendini en iyi şekilde savunmayı öğrenirken istediğin fiziğe ulaşman için en eğlenceli ve kısa yola bizimle ulaşabilirsin.

3500 m2 alana sahip spor salonumuzda ücretsiz diyetisen ve ilk seans ücretsiz olmak üzere fizyoterapistimiz bulunmaktadır.

Karate / Judo / Taekwondo / jijitsu / Boks / Kick Boks / Muay Thai / Cimnastik Branşlarımız bulunmakta.

Aynı zamanda cimnastik ve yoga ve çocuk cimnastiği bulunmaktadır
devamını oku...
Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2400.Sokak No:5 Çayyolu-Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

Güneş Karate Do Spor Kulübü

Eryaman

devamını oku... Adres: Şeker Mahallesi 1437. Sokak No:14/A Etimesgut/Ankara

Kids Academy Gölbaşı

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Şehit Ali Gaffar Okan Caddesi 2209. Sokak. No:5/B Gölbaşı – Ankara

Okga Güreş Akademi

Batıkent

OKGA olarak Misyonumuz;

Spor, ahlak, kişilik ve eğitim ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan, bilinçli ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir.

OKGA olarak Vizyonumuz ise;

Kurucumuz ve Sahibi olan,
AVRUPA Şampiyonu ve DÜNYA İkincisi, aynı zamanda Survivor 2019. Finalisti Okay köksal gözetiminde en son model ve modern, Uygun tesis, ekipman, sistem ve personele sahip olarak;

Faaliyet gösterilen tüm branşlarda sporcularımızın olimpik hedef doğrultusunda, spor ve sporcu ahlakı kazandırmak ileriye dönük hedefler belirleyerek ulusal ve uluslararası alanda maksimum başarıyı ortaya koyabilecekleri,
Sporu yaşam biçimi haline getirmiş bireylerin sportif yaşam hedeflerine ulaşabilecekleri,
Ve tüm paydaşların aidiyet duygusu hissederek bir parçasını oluşturabilecekleri ortamları yaratmak ve sürdürülebilir bir yapıda
Türkiye'nin ilk gözde Spor Kulübü olmaktır.devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi Palandöken Caddesi No:58 Batıkent-Ankara

Şenol Kaysi Spor Akademisi

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi 385.Cadde No:19/A (Gölbaşı İlçe Jandarma Yakını) Gölbaşı - Ankara


Karate antrenmanları özel olarak dojo adı verilen alanda yapılmaktadır. Bu alan özeldir çünkü her sporcunun dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Bu noktalar; dojoya gelindiğinde yapılması gereken ilk şey bayrağı ve hocayı selamlamaktır. Bu selamlama şekli karateye özgü bir şekilde vücut öne doğru eğilerek oss denir ve hocadan gelecek işaret için beklenir. Dojo içerisinde el şakası yapılmaz, emirlere karşı gelinmez, gereksiz konuşmalar yapmak yasaktır. Bu kurallar değişmeyen standart yapıdadır.

Karate antrenmanlarında tekme, yumruk vb. Konular üzerinde çalışmalar yapılır. Tekniklere geçmeden önce duruşlar, vuruş bölgeleri verilerek rakibin vücudunda daha çok hangi bölgeler üzerinde vuruşları kullanması gerektiği öğretilir.

Antrenman sonuna doğru sporcunun formu korunması amacı ile kondisyon çalışmaları da uygulanır. Sporcunun formda olması önemlidir. Çünkü bir karate sporcusunun sürekli hazır olması gerekir. Ani bir saldırı karşısında saldırılardan kaçabilmesi gerekir.

Karate antrenmanlarının dersler kadar sporcuyu geliştirmesinde etkilidir. Buna bağlı olarak sporcular düzenli ve devamlı olarak katılım sağlaması gerekir. Bir ciddiyet içerisinde hem karate antrenmanları hem de karate dersleri devam ettirilmelidir.

Karate antrenmanları eğitmenlerin kontrolünde ve doğru yapıldığı sürece sporcunun tüm performans unsurları gelişir. Düzenli antrenmanlar ile kardiyo vasküler sistemini geliştirerek buna bağlı diğer yapılarında gelişmesine katkı sağlar.

Karate antrenmanları belirli sürelerde yapıldıktan sonra küçük bir mola ile sporcu ödüllendirilerek dinlenme imkanı sunulur. Bu şekilde yoğun çalışma sonrasında vücudun tekrar kendisini toparlama fırsatı sunulmuş olur. Aynı zamanda sporcu dikkatini de toplayarak tamamen hazır hale gelir.

Antrenmanlarda yürütülen sistemler kadar bu sistemin uygulayıcıları da önemlidir. Kimden mi bahsediyorum? Tabi ki de antrenörler veya hocalardır. Antrenörlerden birebir ve yüz yüze alınan bilgiler daha doğrudur ve kalıcıdır. Bu şekilde ana kaynaktan alınan bilgiler saflığı ve etkisi ile sporcuları başarıya taşıyacak kilit noktadır.