KARATE'DE 15 TEMEL DURUŞ

blog yazısı ekle !

KARATE'DE 15 TEMEL DURUŞ

Karetede gibi dövüş sporlarında önemli olan teknikleri iyi bilmek ve bu teknikleri vücudunuz alışıncaya kadar istikrar sağlayacak bir şekilde devam ettirmenizdir. Dolayısıyla çalışmalarınızı ne kadar düzenli yaparsanız o vakit bu spor dalına ilişkin o kadar çok yol almış olursunuz.PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

1on1 Personal Training

Çankaya

KICKBOKS-BOKS
Kas kütlenizi artırmak, zayıflamak, sıkılaşmak, yağ yakımı ile sağlıklı bir vücuda kavuşmanız,ve etkili savunma tekniklerini öğrenmeniz ile de kendinize olan güveninizin artması için yapılan bir spordur.devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Kent Dans Savunma Sanatları

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Hillfit Garden Spa & Wellness Spor Salonu

Dikmen

devamını oku... Adres: Dikmen Cad. 843. Sokak No:2 (Asrın Park Hotel İçi) Dikmen - Ankara

Team Karan

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. Park Cad. No:19 / A - 3 Çayyolu - Ankara

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

Gym Button

Çankaya

devamını oku... Adres: Hilal Mah. Rabindranath Tagore Merkez 69 / B Çankaya - Ankara

Arslan Fight Team

Oran

devamını oku... Adres: Ferit Recai Ertuğrul Cad. 2 / D (Türk Japon Vakfi Binası) Oran - Ankara

Light Up Pilates

Oran

Light Up Pilates Stüdyosu'nun kurucusu ve eğitmeni olan Gökçen S. Zahidullahoğlu, spor hayatına 14 yaşında TÜTAV (Türk Tanıtma Vakfı) bünyesinde halk dansları ile başladı. Burada modern dans eğitimleri de alarak altı yıl boyunca birçok ülkede Türkiye'yi temsil etti.

Üniversite öğrenimine devam ettiği sırada fitness sporuyla tanıştı, mezun olduktan sonra spor hayatına ve kariyerine bu dalda devam etti. Ardından Türkiye Jimnastik Federasyonu'ndan, step-aerobik branşında antrenörlük belgesini aldı.

Daha sonra, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu'ndan sırasıyla 1. ve 2. Kademe antrenörlük belgelerini de alarak çalışma alanını genişletti. 10 yıldır uzmanlaştığı dallarda grup derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler de vermektedir.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan yenilikçi antrenman türlerinden pilates ve kinesis konusunda hem ulusal hem de uluslararası birçok seminere, sertifika programlarına ve workshop'a katılarak eğitimler aldı. Postür bozuklukları (skolyoz, kifoz, hiperlordoz vb.) analiz ve tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası egzersizler konusunda uzmanlaştı.

Eklem ve omurga rahatsızlıkları (bel-boyun) ile diz problemlerinin giderilmesi konusunda fiziksel problemleri olan kişilerle çalıştı.

Hamile ve yeni doğum yapanların yanısıra, osteoporoz ve obeziteye bağlı şikayetleri olan kişilerle de çalışarak bireylerde iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Kariyerine Lightup Pilates Stüdyosu'nda devam etmektedir.devamını oku...
Adres: Esat Özoğuz Sokak No:5 Or-An-Ankara

Touche Trainer Pilates Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mah. 2945. Cadde No:85 Çayyolu - Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

My Gym

Çankaya

My Gym
Aile olarak gelenlere %20
2 veya üstü gelen kişilere %10 (sadece peşin ödemelerde)
Emniyet personeli ise %30 indirimimiz mevcutdevamını oku...
Adres: Gaziposmanpaşa Mah. Nene Hatun Cad. No: 56 Çankaya - Ankara

NCore Training Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3066. Sokak No:21 Çayyolu-Ankara


Günümüzde karate spor dalının bilhassa erkek çocukları üzerinde baya bir etkisi olduğu düşünülmektedir. Ancak şu da bir gerçektir ki spor salonlarını gözlemlersek son zamanlarda bu spor dallarına yönelik kız çocuklarının da tercih ettiğini görürsünüz. Hatta öyle ki yetişkinlik zamanında kız çocuklarının kendini özgüvenini kazanmaları açısından bu spor dalına yazdırıldığı gözükür.

Nitekim bu sporu yapan kişilerde kişinin kendisine karşı ve buna bağlı olarak sosyal çevresine yönelik belli güven oluşmaktadır. Dolayısıyla karatenin o sporu yapan kişi açısından birçok fayda sağladığını bilmekteyiz. Günümüzde spor dallarına yönelik belli kalıplar yıkılmıştır. Zira her geçen gün yeni bakış açıları ve yeni düşünceler ortaya çıkmaktadır. Buna bağlı olarak spor dallarına ilişkin bakış açıları da değişmektedir.

Ankara gibi büyük şehirlerde de bu spor alanlarına yönelik kalkınmalar oluşmaktadır. Değişen bakış açısı kişinin üzerinde kişisel olarak belli gelişimlere sebep vermektedir. Peki, karate gibi özel bir spor dalında karatede 15 temel duruş meselesi nasıl açıklanır? Zira bu spor dalında içerisindeki türlere yönelik birçok temel duruş vardır.

Biz size en basitinden bir sıralama yapacağız. Bunlar şu şekildedir; Ayak Teknikleri Mae Geri MaeAshi Geri Yoko Geri Yoko Geri KeageUshiro Geri KeageMawashi Geri Mae Geri KekomiMae Geri FukomiUshiro Geri Fumikomi Yoko Geri FumikomiUchi Geri FumikomiUchi Geri FumikiriMikazuki Geri GyakuMawashi Geri UshiroMawashi Geri Mae Hiza Geri Yoko Tobi Geri MaeTobi Geri.

Bunlar karatenin en önemli temel duruş teknikleridir. Bunlara bağlı olarak spor alanında çalışarak kendi duruş pozisyonlarınızı ayarlayabilirsiniz. Bu sizi yapmış olduğunuz spor alanında geliştirir. Böylece kazanımlarınızı yaptığınız spora yansıtırsınız. Bu durum da yaptığınız spor ile siizn arasında belli bir alışveriş olmasını sağlar. Bu tip alışverişler yaptığınız spor alanları açısından oldukça büyük önem taşımaktadır.