KICKBOKS VE ANTREMAN

blog yazısı ekle !

KICKBOKS VE ANTREMAN

ANKARA BOKS KURSU


Spor yapmayı eğlenceli ve değerli kılacak bir çok yol vardır ve bunlardan biri de elbette kick boks yapmak olabilir. Aynı spor egzersizlerini her hafta tekrarlamak mutlaka sıkıcı olacaktır. Ama eğer yumruk ve tekme atmaya başlarsanız, güzel sonuçlar elde edip enerji kazanabileceksiniz. Kendi spor programınıza kick boksu eklemek elbette çalışmanızı daha dinamik hale getirecektir.
Bu tür çalışmada kazanılacak yararlar fazlasıyla etkilidir ve akıttığınız terlerin hakkını alacaksınız. Kick boks sizin spor programınızı tamamen değiştirecektir ve vücut şeklinizi değiştirecektir. Aynı zamanda da dayanıklılığınızı da arttıracaktır. Bu iki öğe de herkesin spordan elde etmek istediği sonuçlardır. Ve sıkılmadan hala bu etkileri elde edebilirsiniz.

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Team Karan

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. Park Cad. No:19 / A - 3 Çayyolu - Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Fly High Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

Çayyolu Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780. Cadde No: 86 İlko Konutları Çayyolu-Ankara

Hillfit Garden Spa & Wellness Spor Salonu

Dikmen

devamını oku... Adres: Dikmen Cad. 843. Sokak No:2 (Asrın Park Hotel İçi) Dikmen - Ankara

NCore Training Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3066. Sokak No:21 Çayyolu-Ankara

1on1 Personal Training

Çankaya

KICKBOKS-BOKS
Kas kütlenizi artırmak, zayıflamak, sıkılaşmak, yağ yakımı ile sağlıklı bir vücuda kavuşmanız,ve etkili savunma tekniklerini öğrenmeniz ile de kendinize olan güveninizin artması için yapılan bir spordur.devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Touche Trainer Pilates Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mah. 2945. Cadde No:85 Çayyolu - Ankara

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

My Gym

Çankaya

My Gym
Aile olarak gelenlere %20
2 veya üstü gelen kişilere %10 (sadece peşin ödemelerde)
Emniyet personeli ise %30 indirimimiz mevcutdevamını oku...
Adres: Gaziposmanpaşa Mah. Nene Hatun Cad. No: 56 Çankaya - Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

Pilates Place

Çankaya

Pilates Place siz değerli üyelerimizin yaşam kalitesini artırmak için hizmet veriyor. Ferah, şık ve eğlenceli konseptiyle sizleri bekliyor.

Alışılmış spor salonlarının sıradanlaşmış egzersiz metodları yerine, tamamen kişiye özel egzersiz programları uygulanır. Uzman eğitmenler eşliğinde önce postür ve vücut analizi yapılır. Çıkan sonuçlar ele alınarak üzerinde durulması gereken noktalar belirlenir. Size özel egzersiz programı oluşturulur ve düzenli olarak uygulanır.

Pilates Place üst seviye eğitim sistemlerini, son teknoloji ekipmanlarıyla sizlerle buluşturuyor.Bünyesinde bulunan aletli pilates , TRX ve çeşitli fonsiyonel ekipmanlarla çeşitlilik sağlıyor. Pilates Place'da kendizi farklı ve özel hissedeceksiniz.devamını oku...
Adres: Uğur Mumcu Caddesi Kaptanpaşa Sokak 29-A Çankaya-Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara


Dönüşüm

Kick boks boksun yumrukları ve karatenin birleşimi tekniklerini içeren dövüş olarak tanımlanır. Hem karate hem de boks tek başlarına çaba gerektiren sporlar olarak bilinir. Ama onların birleşimi sayesinde vücudunuzun hem üst hem de alt tarafı yeterince hareket ettirilmiş olur. Buna ek olarak da kick boks sayesinde dayanıklılık elde edersiniz. Bu yüzden de kardiyo çalışmanızı da tamamlamış olursunuz.

Esneme/ Isınma

Vücudunuzda hissedeceğiniz ilk etki de vücudun esnemesi olacaktır. Çoğu insan bazı esneme hareketleri yapmaktadırlar. Ama amaçsız yapılan esneme dikkatsiz bir şekilde yapılabilir ve ihmal edilebilir. Ama kick boks ile bu bir gereklilik olacaktır. Çünkü tekmeleyeceksiniz ve daha önce yapmadığınız hareketleri yapacaksınız. Bu da sizin kaslarınızın kasılmasını sağlayacaktır. Ama 15 dakika esneme ve ısınma çalışması ile kaslarınızdan daha fazla fayda elde etmiş olacaksınız.

Temel Noktalar

Bu çalışmayı ister tek başınıza ister bir eğitmenle yapabilirsiniz. İstenen sonuçları elde etmek için yapmanız gereken bazı temel öğeler vardır. Bu temel öğeler yumruk atma, tekme atma ve merkezi eğitimdir.

Yumruk Atma

Yumruk atma bölümü ağır torbaları kullanmayı içerebilir. Gerekli olan yumrukları elde etmek için üst kollarınızı, omuzlarınızı ve göğsünüzü kullanın. Yumruk atmayı öğrenecek hem hızınızı hem de yeteneğinizi geliştirmiş olacaksınız. Yumruk hızınızla birlikte kalbinizin kan pompalamasını hızlandırmış olacaksınız. Bunu da zamanla gerçekleştirebilirsiniz.

Tekme Atmak

Başlarken kullanmanız gereken 3 temel tekme bulunmaktadır. Bunlar da ön, kenar ve sert tekmedir. Tekme atmaya başlamanın en iyi yeri de hiçbir şeye tekme atmamaktır. Vücudunuzu esnetmek de tekmeleme gücünüzü arttırır. Sonunda da kum torbalarına tekme atmaya başlayabilirsiniz. Bacak kasları çabucak güç kazanacaktır. Çünkü tüm bacak tekme atarken kullanılmış olacaktır.

Merkezi Eğitim

Vücudunuzun merkezi (karın kasları) yumruk atarak ve tekme atarak kasıtsız bir şekilde çalıştırılmış olacaktır. Ama tam kick boks çalışması karın kaslarını da çalıştırır ve aynı zamanda da sırt kaslarını da hareket ettirir. Merkezi oluşturmak hareketlerinizi iyileştirir ve dayanıklılığınızı arttırır.

Her bir özellik sayesinde de vücudunuzun kasları çalıştırılacaktır. Kaslarınızın kullanmanızın sonucunda dayanıklı olacaksınız ve metabolizmanız da hızlanacaktır. Bunu görmek için de uzun zaman kaybetmeyeceksiniz.