NİNJUTSU DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

NİNJUTSU DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

Ninjutsu farklı savunma sporlardan etkilenerek, onlardan izler taşımaktadır. Ninjutsu öğretileri uzun ve meşakkatli olması sonucunda aydınlığa varılacağı bilinci ile motivasyon sürekli yüksek tutulur. Sabırlı ve istekli olmak bu sürecin akışını hızlandıracaktır.

Ülkemizin gelişmiş şehri olan Ankara'nın farklı yerlerinde çok sayıda ninjutsu kursları açılmıştır. Böylece her bütçeden ve farklı yerlerdeki insanların kolayca yararlanabilmeleri düşünülmüştür. Yazımızda Ankara da bulunan ninjutsu kurslarına yapılan araştırmaların sonuçlarını kapsamaktadır.
Önceki ders süreleri başlıklı yazımızda da belirttiğimiz üzere kurslardaki ders sürelerinin 1.30 saatlik süreden oluşmaktadır. Peki, bu ders süreleri için fiyat ne kadar? Diye merak eden okuyucularımıza bu sorunun cevabını vermeden önce küçük bir açıklama yapmak isterim. Edindiğimiz veriler Ankara'nın farklı bölgelerinde bulunan kurslarının da fiyatlarının değiştiğini tespit ettik. Bu durumun nedenini de incelediğimiz de fiyat üzerinde etkili olan faktörler vardır: derslere katılan öğrenci sayısı, kayıt zamanı, indirim avantajları, kursun mekanı, bulunduğu semt, hocanın tecrübesi gibi. Ankara ninjutsu kurslarının ders fiyatları ortalama olarak 60 TL ile 150 TL arasında değişmektedir.

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara


Ninjutsu savunma sanatı günümüzde kurslarda daha spor ve hobi olarak uygulanmaktadır. Bu şekilde sıradan bilindik sporlardan artık zevk almayan insanlar farklı uygulamalara yönelmeye itmiştir. Bunlardan biri de ninjutsudur. Ayrıca zaman içerisinde ninjutsunun yararlarının anlaşılması ile insanlar tercihlerindeki olumlu gelişmelerin hazzını da yaşamaktadırlar.

Japon kültür bakanlığı böylesine değerli bir savunma sanatının varlığını korumak ve devamını sağlamak amacı ile sanatçılara, sporculara… seslenerek korunması yönünde girişimlerde bulunmuştur. Bunun üzerinde yaptırılan okullar ile insanlara eğitimler verildi. Bu şekilde sistem kazanmış oldu ninjutsu.

Dünya da ve ülkemizde ninjutsu savunma sanatı moda bir sanat haline gelmiş, antrenörler ve öğrencilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Görülüyor ki ninjutsu savunma sanatı nesillerden nesillere aktarılmaktadır. Dinamik yapısı ile farklı zamanlara ve toplumlara çabucak uydurulabilmektedir.

Ninjutsunun hareketlerini yaparken sporcu kendini kasarak, kendini bir başkası gibi olmak gibi hallere sokmak yerine son derece doğal hareketler ve rahat ruh halin içinde yapar. Bu da hareketleri bütünü ile fiziksel ve zihinsel benimsemeyi sağlar.