SAVUNMA SANATLARI DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

blog yazısı ekle !

SAVUNMA SANATLARI DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

Savunma sanatları dersleri hakkında detaylı olarak açıklamayı diğer yazılarımızda yapmıştık. Hangi aşama öğrencilerinin hangi aşama derslerine katılması gerektiğinden detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Şimdi bu yazımızda ise savunma sanatları derslerine kimler katılabilir? Bu konu hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve bunu da sizlerle paylaşacağız.

Savunma sanatları artık eskisi gibi savaşlar için kullanılan bir yöntem olmadığı için bu sebeple kullanılan alet, araç ve gereçlerde artık yoktur. Yani artık kalkanlar, zırhlı giyisiler ve ya bu tür alet ve ekipmana gerek yoktur. Ama savunma sanatlarına ihtiyaç her dönemde olmuştur. Bu günde vardır ve bundan sonra da olacaktır. Ayrıca 7'den 70'e herkes için bir savunma sanatı alanı olduğu gibi bu alanlarında zorluk dereceleri bulunmaktadır. Artık eski dönemlerde olduğu gibi savunma sanatları askeri nitelikte değil daha çok kendini korumayı yani kişisel güvenliği sağlamak ve ya sportif amaçlı yapılmaktadır.

Ankara'da Savunma Sanatları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Savunma Sanatları


Savunma sanatları dersleri her yaştan, her cinsten ve her kesimden insana hitap ettiği için birçok aşama dersleri bulunur. Kısaca bunlardan bahsedecek olursak; 7 ila 11 yaş arası çocukların katılacağı dersler ayrı olarak çocuk savunma sanatları dersleri olarak, bayanlar için özel olarak hazırlanmış savunma sanatları dersleri, yetişkin erkek ve bayanlar için karma olarak ta yapılan savunma sanatı dersleri ve ileri yaşlarda olan savunma sanatı öğrencileri için yapılan dersler olmak üzere bölümleri bulunur. Yani buradan da anlaşılacağı üzere sağlık sorunu bulunmayan her yaştan insan savunma sporları derslerine katılabilir.

Herkesin bir ideali ve hedefi vardır. Savunma sanatları derslerine katılan insanlar da bu hedef ve ideallerine ulaşmak için mücadele etmektedirler. Eğer siz de savunma sanatlarına henüz başlamadıysanız en kısa sürede başlamanızı öneririz. Çünkü savunma sanatları sadece fiziksel olarak bir gelişim sağlamakla kalmadığı gibi hayatınıza renk katarak hayattan aldığınız zevki daha da artıracağı bir kesindir. Hayatınız monotonluktan kurtularak daha farklı bir şeyler yapmaya ve bu yaptığınız işin de hayatınıza bir şeyler katmasını istiyorsanız savunma sanatları tam size göre ve derslerine katılarak hayatınızda ki değişimi fark edebilirsiniz.