TAE BO DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

blog yazısı ekle !

TAE BO DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

Tae bo hakkında birçok konuyu detaylı olarak diğer yazılarımızda yazmıştık. En çok dikkat çekici olan ise tae bo bir egzersiz sporudur ve diğer savaş ve dövüş sporlarında ki birçok hareketi de içerisinde barındıran bir çalışma olduğundan bahsetmiştik. Fakat bu hareketler her ne kadar dövüş ve savaş niteliği taşımasa da vücutta kas, kemik ve eklem dokularını geliştirici özellikleri vardır.


Tae bo oldukça yüksek tempolu, yüksek hız ve çeviklik gerektiren hareketlerin yapıldığı bir egzersizdir. Bu egzersizde hareketler yapılırken insanları motive edici bir de müzik size eşlik eder. Bu sayede yaptığınız hareketlerden çok daha iyi bir sonuç almanız sağlanmaktadır. Ama bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sizin bünyeniz ve metabolizmanız bu tempoya uyum sağlayabilir mi? İşte bu sorunun cevabı uzman tae bo hocalarının yaptığı çalışmalarla belirlenir. Eğer bünyeniz yapılacak çalışmalara hazır değil ise günlük olarak yaklaşık 1 saatlik ek çalışmalarla sizi tae boya hazırlayacaklardır. Eğer ki durumunuz tae bo sporunu yapmaya uygun ise hafta da yaklaşık olarak 3 gün olarak ve 1 ila 2 saat aralığında çalışmalar yaptırılır.

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Royal Boost Pilates

Tunalı

devamını oku... Adres: İran Cad. Yapı Kredi Koray İş Merkezi 8 - A Tunalı - Ankara

Tuna Life Sports Center

Tunalı

devamını oku... Adres: Kavaklıdere Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi No:48 Tunalı-Ankara

WM Stüdyo

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 471 Sokak No:5/1 Çankaya-Ankara

Gürkan Aktepe Personal Training Coach

Çayyolu

devamını oku... Adres: Dumlupınar Cad. Erler Mah. Eskişehir Yolu Prestij Konutları İçi Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu - Ankara

Favori Gençlik ve Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Necatibey Caddesi 51-1/B Kızılay-Ankara

South Fight Studio

Yaşamkent

Spor salonumuzda profesyonel antrenörler eşliğinde kişiye özel antrenmanlarla birebir Boks-Kick Boks- Muay Thai -Mma dersleri verilmektedir.
Kilo alma, Kilo verme , kilo verme, sıkılaşma,stres atma, çocuklarda özgüven seviyesi artırma ve müsabık sporcu olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Salonumuzda tamamen özel ders verilmektedir ve özellikle kadın üyelerimiz için talep ederlerse ders saatinde içeride başka kimse bulunmamaktadır

10 ders paketi +1 ders hediye20 ders paketi +2 ders hediye
30 ders paketi+ 3 ders hediye
Arkadaşını getiren üylerimize +2 ders hediyedevamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3158 Cadde Akıncı Plaza No:12/B 1 Kat No:76 Yaşamkent-Ankara

Silla Spor Kulübü Batıkent

Batıkent

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇMEdevamını oku... Adres: Turgut Özal Mahallesi 2209. Cadde No:47 B/C Batıkent-Ankara


Doku oluşumunu sağlayıcı sporların mümkün olduğunca aralıklı olarak yapılması hem sağlık açısından hem de kas, kemik ve eklem dokularının gelişimi açısından çok büyük önemi vardır. Bu nedenle tae bo da bu sporlardan biri olduğu için bir gün çalışma bir gün dinlenme olarak hafta da 3 gün olarak yapılması en iyi sonuçları verdiği gözlemlenmiştir. Çünkü özellikle kas ve kemik doku çalışma sırasında yıpranır dinlenme safasın da ise kendini yenileyerek kendini artırır. Ayrıca günlük 1 ila 2 saat arasında yapılması ise az gibi gözükse de aslında 1 saat bile oldukça fazladır. Çünkü tae bo çok yüksek tempoda bir spordur. Yani siz aktif olarak 1 saat çalışma yapmanız bile oldukça zor bir durumdur. Tae bo bir takım çalışması değil, kişisel bir çalışma yöntemi olduğu için herkes bu çalışma süresi boyunca aktif olarak çalışmalara katılmaktadır.