TÜRKİYE’DE KARATE

blog yazısı ekle !

TÜRKİYE’DE KARATE

Karate oluşum itibari ile Japonya'ya ait olmasına rağmen ülkemizin hemen her bölgesinde kendine uygulama alanı bulmuştur.

Türkiye de karate savunma sporunun öncülüğü Halil Yüceses ile başlar. 1960 yılında karatenin dünya açılması ile iki yıl sonra da Türkiye'ye giriş yapmıştır. Günümüzde ise birçok sporcu tarafından ilgi ve sevgi çerçevesinde yapılan spor arasında yerini almış durumdadır.


Kulüp 150 Karate ve Savunma Sanatları

Çayyolu

Kulüp 150 karate savuna sanatları

Avrupa ve Dünya Şampiyonu eğitmenler ile beraber kendini en iyi şekilde savunmayı öğrenirken istediğin fiziğe ulaşman için en eğlenceli ve kısa yola bizimle ulaşabilirsin.

3500 m2 alana sahip spor salonumuzda ücretsiz diyetisen ve ilk seans ücretsiz olmak üzere fizyoterapistimiz bulunmaktadır.

Karate / Judo / Taekwondo / jijitsu / Boks / Kick Boks / Muay Thai / Cimnastik Branşlarımız bulunmakta.

Aynı zamanda cimnastik ve yoga ve çocuk cimnastiği bulunmaktadır
devamını oku...
Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2400.Sokak No:5 Çayyolu-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Jet Spor Kulübü - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1500. Cadde ODC Alışveriş Merkezi No:9/1 Çankaya - Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

Okga Güreş Akademi

Batıkent

OKGA olarak Misyonumuz;

Spor, ahlak, kişilik ve eğitim ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan, bilinçli ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir.

OKGA olarak Vizyonumuz ise;

Kurucumuz ve Sahibi olan,
AVRUPA Şampiyonu ve DÜNYA İkincisi, aynı zamanda Survivor 2019. Finalisti Okay köksal gözetiminde en son model ve modern, Uygun tesis, ekipman, sistem ve personele sahip olarak;

Faaliyet gösterilen tüm branşlarda sporcularımızın olimpik hedef doğrultusunda, spor ve sporcu ahlakı kazandırmak ileriye dönük hedefler belirleyerek ulusal ve uluslararası alanda maksimum başarıyı ortaya koyabilecekleri,
Sporu yaşam biçimi haline getirmiş bireylerin sportif yaşam hedeflerine ulaşabilecekleri,
Ve tüm paydaşların aidiyet duygusu hissederek bir parçasını oluşturabilecekleri ortamları yaratmak ve sürdürülebilir bir yapıda
Türkiye'nin ilk gözde Spor Kulübü olmaktır.devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi Palandöken Caddesi No:58 Batıkent-Ankara

Güneş Karate Do Spor Kulübü

Eryaman

devamını oku... Adres: Şeker Mahallesi 1437. Sokak No:14/A Etimesgut/Ankara

Şenol Kaysi Spor Akademisi

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi 385.Cadde No:19/A (Gölbaşı İlçe Jandarma Yakını) Gölbaşı - Ankara

Kids Academy Gölbaşı

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Şehit Ali Gaffar Okan Caddesi 2209. Sokak. No:5/B Gölbaşı – Ankara


Karatenin ülkemizdeki hocaların yetiştirdiği binlerce sporcu karatenin Türkiye de hızla yayılmasını sağlamıştır. Bunun sonucunda ülkemizin 7 bölgesinde karate kursları açılarak profesyonel düzeyde eğitimler verilmeye başlanmıştır.

Bu şehirlerden önde gelen isim Ankara ilimizdir. Karate sporuna duyduğu hassasiyeti yetkililerin özel kurslar açması ile halkına kanıtlamıştır. Böylece karate sporuna ilgi duyanlar ya da karate nedir? Sorusuna cevap arayan halk soluğu karate kurslarında almaktadır.

Ankara karate kurslarında verilen dersler ile bu alanda önemli sporcularımız yetişmiş ve hala yetişmeye devam etmektedir. Bu alandaki başarılarını olimpiyatlar da ve yarışmalarda kazandıkları madalyalar ile onurlandırmışlardır.

Karate ülkemizde hem spor yönü ile hem savunma hem de sanat yönü ile uygulanmaktadır. Teknolojinin hızla gelişmesi ve değişmesinin sonucunda dünya üzerinde yaşanan olayları takip etmemiz çok kolay. İster sanat alanında ister spor vb. gibi alanlarda gelişmeleri takip etmek önemlidir. Yurdumuzun her tarafında gelişmeler yakından takip edilmektedir. Bunlardan birisi de karate savunma sporudur. Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere karate dinamik yapısı ile hareketler de ve tekniklerde çağa göre şekillendiğinden bu gelişmeleri ülkemizde de görerek, takip ederek öğrenmekteyiz. Hocalar, ustalar bilgilerini, donanımlarını, kendilerini sürekli yenilemeleri bu yolla mümkündür.

Ülkemizdeki karate kurslarında verilen eğitimler ile hem kariyer olarak em de yararlı spor aktivitesi olarak değerlendirebilme fırsatı sunmaktadır.

Karate savunma sporunun tekniklerinin ve felsefesinin öğretildiği kurslar sürekli ve düzenli denetlemeler ile eğitim kalitesi yükseltmek amaçlanmaktadır. Yani kurs sayısı arttırılırken aynı zaman da derslerin yapısı, sistemi korunmuştur. Böylece herkesin istediği kursta dilediği eğitmen, hoca ile karate savunma sporunu öğrenebilir.

Karate savunma spor dersleri bu bakımdan istekli öğrencilerin katılımı ile eğlenceli ve hoş vakit geçirmek mümkündür.