ÜNLÜ AİKİDO USTALARI

blog yazısı ekle !

ÜNLÜ AİKİDO USTALARI

Aikido keşif edildiği günden günümüze kadar birçok ünlü usta birçok ünlü sporcuyu yetiştirmiştir ve halen daha bu durum aynen devam etmektedir. Dünya üzerinde hemen her yerde ünlü Aikido ustaları ve ünlü Aikido sporcuları bulunmaktadır. Birazdan sizler için ülkemizdeki ünlü ustaları tanıtacağız. Ülkemizde ki ünlü Aikido ustalarını tanıtmakla işe başlayacağız. Bu ustalar halen daha faal olarak hizmet veren ve öğrenci yetiştirmeye devam eden ustalardır.


  1. Nebi Vural sensei: 7. Dan seviyesine sahip belki de ülkemizde ki en ünlü hocalardan birisidir. 9 Eylül 1951 yılında Ardahan'ın Çıldır ilçesinde doğmuştur. 15 yaşından itibaren savunma ve savaş sporları çalışmaya başlamıştır. 1973 yılından itibaren Aikido çalışmaya başlayan Nebi Vural 26 senedir Fransa da yaşamaktadır. FFAB de ve Avrasya Aikido organizasyonlarının teknik direktörlüğü görevini sürdürmektedir. Nebi Vural her ay Fransa dışına çıkarak bugüne kadar birçok ülkede Aikido dersleri vermektedir. Halen bu görevini de devam ettirmektedir.

  2. Ali San sensei: 6. Dan seviyesinde olan Ali San sensei 1982 yılından günümüze kadar Aikido çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir. Hayatı birçok başarı ile dolu olan Ali San sensei Kumagai Shihan'ın ilk öğrencilerinden olan Uludağ sensei de çalışmalar yapmıştır. Uzakdoğu spor sanatlarına 12 yaşından itibaren başlamıştır ve birçok sporda oldukça başarılı bir spor hocasıdır.

  3. Mustafa Aygün Sensei: 6. Dan seviyesinde başka bir başarılı Aikido hocalarımızdan birisidir. Hayatı birçok başarıla dolu olan Mustafa Aygün sensei halen günümüzde birçok öğrenciyi yetiştirmektedir.

  4. İhsan Özgün Sensei: 6. Dan seviyesinde ki uzman Aikido hocalarımızdan birisidir. Kendisi ülkemizde ki ilk Aikido hocalarından birdir. 1983 yıllarından itibaren 6 sene boyunca hiç durmadan Kenji Kumagai ile birlikte Aikido çalışmışlardır.

  5. Cevdet Çiner Sensei: 6. Dan seviyesine sahip bir Aikido hocamızdır. Kartal Aikido spor kulübünün kurucusu ve hocasıdır. Türk Aikidosuna oldukça fazla katkıları bulunan bir hocadır.

  6. Yusuf Akyurt Sensei: 5. Dan seviyesinde bulunan ünlü Aikido hocamız 1984-1985 yılları arasında ülkemizde bulunan bir Japon firması genel müdür olan Kenji Kumagai tarafından ülkemiz Aikidosuna kazandırılan büyük isimlerden biridir.

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Silla Spor Kulübü Batıkent

Batıkent

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇMEdevamını oku... Adres: Turgut Özal Mahallesi 2209. Cadde No:47 B/C Batıkent-Ankara

Air Form Spor Stüdyosu

Yaşamkent

Aikido,Krav Maga ve MMAdevamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3158. Cadde No:51 Çankaya-Ankara