ÜNLÜ AİKİDO USTALARI

blog yazısı ekle !

ÜNLÜ AİKİDO USTALARI

Aikido keşif edildiği günden günümüze kadar birçok ünlü usta birçok ünlü sporcuyu yetiştirmiştir ve halen daha bu durum aynen devam etmektedir. Dünya üzerinde hemen her yerde ünlü Aikido ustaları ve ünlü Aikido sporcuları bulunmaktadır. Birazdan sizler için ülkemizdeki ünlü ustaları tanıtacağız. Ülkemizde ki ünlü Aikido ustalarını tanıtmakla işe başlayacağız. Bu ustalar halen daha faal olarak hizmet veren ve öğrenci yetiştirmeye devam eden ustalardır.


  1. Nebi Vural sensei: 7. Dan seviyesine sahip belki de ülkemizde ki en ünlü hocalardan birisidir. 9 Eylül 1951 yılında Ardahan'ın Çıldır ilçesinde doğmuştur. 15 yaşından itibaren savunma ve savaş sporları çalışmaya başlamıştır. 1973 yılından itibaren Aikido çalışmaya başlayan Nebi Vural 26 senedir Fransa da yaşamaktadır. FFAB de ve Avrasya Aikido organizasyonlarının teknik direktörlüğü görevini sürdürmektedir. Nebi Vural her ay Fransa dışına çıkarak bugüne kadar birçok ülkede Aikido dersleri vermektedir. Halen bu görevini de devam ettirmektedir.

  2. Ali San sensei: 6. Dan seviyesinde olan Ali San sensei 1982 yılından günümüze kadar Aikido çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir. Hayatı birçok başarı ile dolu olan Ali San sensei Kumagai Shihan'ın ilk öğrencilerinden olan Uludağ sensei de çalışmalar yapmıştır. Uzakdoğu spor sanatlarına 12 yaşından itibaren başlamıştır ve birçok sporda oldukça başarılı bir spor hocasıdır.

  3. Mustafa Aygün Sensei: 6. Dan seviyesinde başka bir başarılı Aikido hocalarımızdan birisidir. Hayatı birçok başarıla dolu olan Mustafa Aygün sensei halen günümüzde birçok öğrenciyi yetiştirmektedir.

  4. İhsan Özgün Sensei: 6. Dan seviyesinde ki uzman Aikido hocalarımızdan birisidir. Kendisi ülkemizde ki ilk Aikido hocalarından birdir. 1983 yıllarından itibaren 6 sene boyunca hiç durmadan Kenji Kumagai ile birlikte Aikido çalışmışlardır.

  5. Cevdet Çiner Sensei: 6. Dan seviyesine sahip bir Aikido hocamızdır. Kartal Aikido spor kulübünün kurucusu ve hocasıdır. Türk Aikidosuna oldukça fazla katkıları bulunan bir hocadır.

  6. Yusuf Akyurt Sensei: 5. Dan seviyesinde bulunan ünlü Aikido hocamız 1984-1985 yılları arasında ülkemizde bulunan bir Japon firması genel müdür olan Kenji Kumagai tarafından ülkemiz Aikidosuna kazandırılan büyük isimlerden biridir.

Move'n More Personal Training

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Malazgirt 1071.Cadde Göksu Hill Tower No:18 Eryaman - Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Jet Spor Kulübü - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1500. Cadde ODC Alışveriş Merkezi No:9/1 Çankaya - Ankara

Cat Sports

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi 61 / A Çakıroğlu Plaza Beştepe - Ankara

Non Stop Sports Center

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2400 Sokak No:5 Çankaya - Ankara

Krav Maga Ankara

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Göksu Prestij Konutları Kat:2 No:37 Eryaman - Ankara

Ess Pilates

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Çamlıca Mahallesi Bağdat Caddesi No:82 Kat:3 Daire:208 Yenimahalle - Ankara

Emirhan Dursun Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi Park Caddesi No:2/C-3 (Beştepe Koleji Karşısı) Çankaya-Ankara

Okga Güreş Akademi

Batıkent

OKGA olarak Misyonumuz;

Spor, ahlak, kişilik ve eğitim ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan, bilinçli ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir.

OKGA olarak Vizyonumuz ise;

Kurucumuz ve Sahibi olan,
AVRUPA Şampiyonu ve DÜNYA İkincisi, aynı zamanda Survivor 2019. Finalisti Okay köksal gözetiminde en son model ve modern, Uygun tesis, ekipman, sistem ve personele sahip olarak;

Faaliyet gösterilen tüm branşlarda sporcularımızın olimpik hedef doğrultusunda, spor ve sporcu ahlakı kazandırmak ileriye dönük hedefler belirleyerek ulusal ve uluslararası alanda maksimum başarıyı ortaya koyabilecekleri,
Sporu yaşam biçimi haline getirmiş bireylerin sportif yaşam hedeflerine ulaşabilecekleri,
Ve tüm paydaşların aidiyet duygusu hissederek bir parçasını oluşturabilecekleri ortamları yaratmak ve sürdürülebilir bir yapıda
Türkiye'nin ilk gözde Spor Kulübü olmaktır.devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi Palandöken Caddesi No:58 Batıkent-Ankara

Kids Academy Gölbaşı

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Şehit Ali Gaffar Okan Caddesi 2209. Sokak. No:5/B Gölbaşı – Ankara