ÜNLÜ WİNG TSUN USTALARI, ÜNLÜ WİNG TSUN SPORCULARI

blog yazısı ekle !

ÜNLÜ WİNG TSUN USTALARI, ÜNLÜ WİNG TSUN SPORCULARI

Wing tsun oluştuğu günden bu zamana kadar birçok kişide ilgi uyandırmış ve ilgi uyandırmaya da devam etmektedir. Gerek amatör olarak gerekse profesyonel anlamda bu alanda birçok sporcu yetişmiştir. Dünyanın birçok ülkesinde birçok katılımcı ile teknikler öğrenilmektedir. wing tsun sporunun doğuşunda ve sonradan gelişmesinde kişiler hareketlere canlılık kazandırarak günümüze kadar ulaşmasını sağlamışlardır. Wing tsun sporunun can bulmasını sağlayan ünlü ustaları yakından tanıyalım;Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​


  • Ng Mui; yaklaşık olarak günümüzden 300 yıl öncesinde Çin de bir rahibedir. Aynı zamanda farklı dövüş sanatlarından beş tanesinin eğitmenidir. Shaolin tapınağına Mançuryalılar tarafından düzenlenen saldırıdan kaçmayı başarmıştır. Bunun üzerine Ng Mui Beyaz Turna Tapınağına gider. Orada yaşlanarak yeteneklerini kaybedeceğini düşünür ve endişeye kapılır. Geride bıraktığını düşündüğü düşmanları hala peşindedir. Olası bir saldırı anında birden fazla kişi ile dövüşmesi gerekebilir. Bütün bu düşüncelerin arasında vücudunun esnekliği ve yetenekleri doğrultusunda yeni bir spor olan Beyaz tuna boksu hareketlerini keşfetmiştir. İlk öğrettiği kişi Kendisi gibi bayan olan yim wing chun'dur. Buna bağlı olarak da savunma sanatının ismini wing chun/tsun olarak değiştirmiştir.

  • Yim Wing chun; kung fu savunma sanatının kurucusudur. Yim wing chun Çin de yaşamaktaydı. Zeki, atletik, dürüst bir yapıya sahiptir. Babası ile birlikte lor satarak yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Ancak zaman içinde hayatlarını tehdit eden faktörler karşısında çaresiz kalmışlardır. Derken o sırada Ng Mui çıkagelir ve hayatlarını değiştirecek olan wing tsunu, yim winge derslerini öğretir. Ng Mui, yim wingin yanından ayrılması gerektiğinde bu savunma sanatı güçsüz durumda olan insanlara öğreterek kendilerini savunmalarını istemiştir. Ve bu sporu daha da ilerletmesini istemiştir.

  • Yip man; 1 Ekim 1893'te doğmuştur. Varlıklı bir ailenin çocuğudur. En bilinen özelliği ise wing tsun savunma sanatını ülke sınırlarını aşarak dünya üzerinde tanınmasını sağlayan ilk kung fu ustasıdır. Yip manın Yetenekleri, öğrencileri içinden yine dünyaca ünlü ustalar çıkararak kendini kanıtlamıştır. Bu ustalar arasında Bruce lee de vardır.

  • Emin Boztepe; farklı savunma ve dövüş sporları alanında kendini geliştirmiş bir sporcudur. Son yıllarda wing tsun sporuna yönelerek kendini bu alanda geliştirmiştir. Dünya da farklı ülkelerde wing tsuna gönül veren katılımcılara ders vermektedir. Bu şekilde wing tsun felsefesini amacını dünyaya tanıtarak daha geniş kitlelere ulaştırmak istemektedir.

İlgili Videolar